Jak dobrać szpilki do figury i kształtu nóg? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci znaleźć buty idealne

Buty na obcasie to jeden z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Chcesz wysmuklić sylwetkę i dodać swojej stylizacji seksapilu? Zdecyduj się na szpilki! Dzięki obcasom zyskujemy nie tylko kilka centymetrów, ale też pewność siebie. Jak dopasować obcas do swojej figury i kształtu nóg? Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci w znalezieniu idealnych butów na obcasie!

Jak dobrać szpilki do figury i kształtu nóg? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci znaleźć buty idealne

Jak dobrać szpilki do figury i kształtu nóg? Te podstawowe zasady powinnaś znać przed zakupem

Nie każda z nas została obdarowana nogami do nieba. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć w szpilki i dodać sobie kilka centymetrów, a tym samym wysmuklić sylwetkę. Nie wystarczy jednak kupić pierwszych lepszych czółenek. Warto wcześniej dowiedzieć się jak dobrać szpilki do figury, by nie zaburzały proporcji sylwetki i pozwalały Ci czuć się komfortowo. 

Co musisz wziąć pod uwagę przy doborze szpilki do figury?

  • Wysokość obcasa – optymalna wartość, najzdrowsza dla naszych nóg mieści się w przedziale od 6 do 9 cm. Podczas wybierania szpilek, oprócz własnych preferencji, weź też pod uwagę swój wzrost, by uniknąć karykaturalnego efektu.

  • Grubość szpilki – obcas odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu odpowiednich proporcji sylwetki, dlatego koniecznie zwróć uwagę na jego formę.

  • Kształty noska – migdałowy, zaokrąglony czy w szpic? Od niego również zależy, jak będzie prezentowała się Twoja figura. 

  • Oryginalny akcent – zdobione obcasy i dekoracyjne aplikacje nie są bez znaczenia, jeśli chodzi o dobór szpilek do figury. Retro zapięcie wokół kostki, rockowe paski z klamrami wzdłuż buta, wiązania a la balerina są raczej przeznaczone dla pań o długich i zgrabnych nogach. Pozostałym osobom polecamy minimalistyczne obuwie w jednolitych kolorach.

Jak dobrać szpilki do krótkich i smukłych nóg? Najlepsze propozycje dla niskich i szczupłych pań

Szpilki dobrane do figury i kształtu nóg

Może się wydawać, że zadawanie sobie pytania „jak dobrać szpilki do krótkich nóg” jest bez sensu, bo przecież wszystkie szpilki będą świetnym wyborem, bo wydłużą sylwetkę. Otóż nie! Wiele zależy nie tylko od długości nóg, ale i ich kształtu i grubości. 

Jeśli jesteś niska, masz szczupłe nogi i szukasz idealnych szpilek – unikaj modeli o bardzo wysokiej szpilce. Wbrew pozorom tego typu obuwie skróci Twoją sylwetkę, a poza tym w kilkunastocentymetrowych szpilkach będziesz wyglądała karykaturalnie. Najlepiej postaw na buty na średnim obcasie lub czółenka na słupku. Interesują Cię modowe nowinki? Zdecyduj się na kitten heels, czyli tak zwane „kaczuszki”, które co sezon wracają do trendów. By nie skrócić swojej sylwetki, unikaj szpilek z paskami i modeli zabudowanych nad kostką – te modele będą działały na Twoją niekorzyść. Jeśli jednak potrzebujesz wsparcia w postaci paska – postaw na ten subtelny i wąski. Dodatkowo zwróć uwagę na czubek szpilek. Najwygodniejszą i najbardziej estetyczną opcją będą buty z lekko zaokrąglonym, migdałowym noskiem.

Jaki kolor szpilek dobrać do niskiej sylwetki? Strzałem w dziesiątkę będą buty w cielistym kolorze, które niwelują granicę między stopą a butem. Dzięki temu Twoja figura stanie się optycznie wydłużona. Całe szczęście ten kolor szpilek jest tak uniwersalny, że założysz je do wielu kreacji. 

Jak dobrać szpilki do krótkich nóg i masywnych łydek? Nasze propozycje

Masz masywne łydki i zastanawiasz się jak dobrać szpilki do swojej sylwetki? To nic trudnego. Na początek zapoznaj się z listą modeli, których powinnaś się wystrzegać

  • szpilki z ciężkimi zdobieniami, również z klamrami i frędzlami;

  • buty z zaokrąglonym noskiem;

  • zabudowane czółenka w stylu peep toe;

  • szpilki na cienkim obcasie. 

Wyeliminowane szpilki, dają nam już jasną odpowiedź na pytanie „jak dobrać odpowiednie szpilki do niskiej i masywnej sylwetki”. Najlepszymi modelami będą czółenka ze szpiczastym czubkiem (najlepiej te z wycięciem o kształcie trójkąta), gładkie, na grubszej szpilce lub słupku (szczególnie w postaci retro czółenek typu mary jane). Jaki efekt osiągniesz dzięki dobrze dobranym szpilkom? Świetnie wyrównane proporcje Twojej figury, wysmuklenie sylwetki, ogromne poczucie wygody, kobiecości i pewności siebie!

Jak dobrać kolor szpilek do krótkiej i masywnej sylwetki? Tak jak w przypadku szczupłych nóg, stawiaj raczej na modele w odcieniach nude, dzięki którym łydki wyglądają na dłuższe i smuklejsze. Podobny efekt osiągniesz łącząc czarne rajstopy ze szpilkami o tym samym kolorze.

Jak dobrać szpilki do długich i szczupłych nóg?

Panie o długich i szczupłych nogach mają ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o dobór odpowiednich szpilek. Choć mogą pozwolić sobie na praktycznie każdy model buta, to jednak muszą być czujne, by nie osiągnąć efektu odwrotnego od zamierzonego. Jeśli jesteś wysoka, nie musisz ubierać 15 cm szpilek, a właściwie powinnaś ich unikać, bo zaburzą naturalne proporcje Twoje ciała i będziesz wyglądać groteskowo. Dlatego dobieraj wysokość szpilki do swojej figury z rozwagą. 

W przypadku szczupłej i długiej sylwetki, możesz pozwolić sobie na wyraziste kolory i zdobienia. Wszelkie paski, kokardki, pióra i dekoracje na czubku mile widziane. Sprawdzą się one zwłaszcza wtedy, gdy chcesz zwrócić uwagę na swoje zgrabne nogi i łydki ciekawym akcentem. Jeśli masz figurę kolumny i chciałabyś z pomocą butów dodać sobie kobiecych kształtów, postaw na bardziej zabudowane szpilki lub botki na cienkim obcasie. Dzięki temu zabiegowi Twoja sylwetka stanie się pełniejsza. 

Już wiesz jak dobrać szpilki do figury, by wyglądać i czuć się dobrze. Jeśli będziesz przestrzegała wspomnianych zasad, możesz być pewna, że wywołasz efekt WOW. 

Dobierz szpilki do swojego typu sylwetki na Domodi.pl:

Koszule damskie w dużych rozmiarach – modne stylizacje plus size z bluzkami koszulowymi Koszule damskie w dużych rozmiarach – modne stylizacje plus size z bluzkami koszulowymi Kto jako pierwszy wyprodukował jeansy? Krótka historia kultowych denimowych spodni Kto jako pierwszy wyprodukował jeansy? Krótka historia kultowych denimowych spodni