Jak dobrać kształt brwi do twarzy? Zobacz nasz poradnik i nie popełniaj błędów!

Jak idealnie dopasować brwi do twarzy? Jaki kształt łuków jest odpowiedni dla okrągłej, a jaki dla pociągłej? Na te pytania odpowiadamy w tym poradniku. Sprawdź i opracuj prawidłowe brwi do swoich rysów!

Jak dobrać kształt brwi do twarzy? Zobacz nasz poradnik i nie popełniaj błędów!

Jak dopasować kształt brwi? Ogólne zasady wyznaczania łuków

Brwi to jeden z najważniejszych punktów twarzy. Można śmiało powiedzieć, że to one w dużym stopniu wpływają na jej charakter i proporcje. Mogą dodawać tajemniczości, sprawiać, że spojrzenie jest bardziej wyraziste, a nawet… odmładzać czy zwężać optycznie nos. Warto dobrać prawidłowy kształt brwi do swojej twarzy, żeby zminimalizować widoczność drobnych mankamentów u podkreślić to, co w nas piękne. Jak to zrobić? Przede wszystkim wyznacz początek, koniec i wzniesienie łuku. Wystarczy, że staniesz przed lustrem i jeden koniec ołówka przyłożysz do skrzydełka nosa, a drugim będziesz wyznaczała kierunki na łuku.

kształt brwi

Początek brwi to linia, jaką poprowadzisz od nosa aż przez wewnętrzny kącik oka. Koniec brwi wyznaczysz za pomocą linii od płatka nosa przez zewnętrzny kącik. oka Najwyższy punkt łuku z kolei znajdziesz bez trudu, jeśli ołówek przyłożysz od skrzydełka nosa przez środek oka (czyli po prostu źrenicę). Depilując brwi warto pamiętać, że łuki powinny się stopniowo zwężać, nie mogą być też identyczne - w ten sposób podkreśłimy tylko asymetrię twarzy. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest taka regulacja, która faktycznie zniweluje te drobne niedoskonałości. 

Generalna zasada jest prosta: kształt brwi powinien być przeciwieństwem rysów twarzy. Prawidłowe łuki to takie, które odwracają uwagę od tego, czego nie lubimy. Posiadaczki pucułowatych policzków mogą postawić na mocne, wyraziste łuki, a panie, które narzekają na mocno zarysowaną brodę lepiej będą wyglądać w subtelnym kształcie brwi, który doda twarzy łagodności. Jak dopasować kształty brw do poszczególnych rysów? Oto mała ściąga.

Jakie brwi do okrągłej twarzy?

Idealny kształt brwi do okrągłej twarzy to ten, który ją optycznie wydłuży i subtelnie wyostrzy. Najlepsze będą łuki wyregulowane trójkątnie, czyli z wyraźnie zaznaczonym najwyższym punktem brwi i mocno opadającym końcem. Warto też zwrócić uwagę na przyciemnienie włosów za pomocą makijażu - piękne, wyraźne brwi odwrócą uwagę od pucułowatyhc policzków.

Kształt brwi a kształt twarzy - rysy owalne

Prawidłowe brwi do owalnej twarzy? Możliwości jest mnóstwo, bo tego typu harmonijne rysy będą idealnie wyglądać w różnego rodzaju łukach, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć regulacją i stylizacją. Najlepiej, jeśli brwi będą naturalne. zwężające się ku końcom i delikatnie uniesione w najwyższym punkcie, co doda spojrzeniu świetlistości i odmłodzie twarz.

kształt brwi do okrągłej twarzy

Brwi idealne do twarzy kwadratowej

W przypadku twarzy kwadratowej brwi wyznaczamy odwrotnie, niż w przypadku okrągłych rysów. Łuki powinny być delikatnie okrągłe, miękkie, łagodne. Wszelkie spiczaste zakończenia i ostre kształty odpadają, bo dodadzą twarzy jeszcze bardziej męskiego charakteru. Ostrożnie z przyciemnianiem brwi za pomocą kredki czy makijażu permanentnego!

Najładniejszy kształt brwi do twarzy trójkątnej

Idealne brwi dla trójkątnej twarzy? Takie, które zmniejszą szerokie, dominujące w rysach czoło! Najlepsze będą klasyczne brwi z wyraźnie zaznaczonymi końcami i ładnie wyprowadzonym najwyższym punktem łuków. Warto delikatnie przybliżyć do siebie brwi, rezygnując z usuwania włosków na początkach bądź dorysowując je >>kosmetykiem do makijażu brwi<<.

Jak powinny wyglądać brwi do twarzy pociągłej?

W przypadku twarzy pociągłej kształt brwi powinien być raczej prosty, bez wyrazistych wzniesień. Jeśli Twoje rysy są podłużne, jak najbardziej możesz sobie pozwolić na grubsze łuki. W ten sposób wizualnie ja skrócisz. 

brwi do twarzy kwadratowej

Kształt brwi do opadających powiek

Twoim problemem jest opadająca powieka? Najlepszy kształt brwi dla Ciebie to wyraźny łuk z wysokim wzniesieniem, który zrobi powiece trochę miejsca. Twoim urodowym must have będzie… pęseta. Obligatoryjnie powinnaś usuwać włoski, które porastają poduszeczkę i sprawiają, że oko robi się ciężkie, zabudowane.

Jak zmienić kształt brwi? Kilka prostych trików

Kiedy już zrobisz tak zwany brow mapping, czyli wyznaczysz prawidłowy kształt łuków i uznasz, że naturalnie wyrastające włoski nie dodają Ci uroku, sięgnij po pęsetę i bardzo ostrożnie usuń ich nadmiar w wyznaczonych obszarach. Staraj się jednak opierać raczej na swoim naturalnym kształcie, jedynie lekko go modyfikując. Nigdy nie próbuj zupełnie modyfikować linii brwi - nic na siłę! Za pomocą kredki do brwi, żelu koloryzującego czy cienia możesz też dodać objętość tam, gdzie jej brakuje (na przykład wypełniając ubytki czy zaznaczając ładniejsze początki). Trik wizażystek do użycie białej kredki bądź cienia wzdłuż dolnej linii brwi - to nie tylko podkreśli ich perfekcyjny kształt, ale też rozświetli spojrzenie. Jeśli masz  sporą asymetrię, włoski są zbyt rzadkie bądź po prostu nie masz pojęcia jak się zabrać za wyznaczanie właściwego kształtu brwi, wybierz się do ekspertki w salonie. Czasem pomocą bywa makijaż permanentny - prawidłowo wykonany i naturalny pozwoli wyznaczyć idealne łuki.

Beżowe botki w stylizacjach na jesień. Jak nosić klasyczne buty w kolorze nude? Beżowe botki w stylizacjach na jesień. Jak nosić klasyczne buty w kolorze nude? Jak nosić granatowy garnitur męski? Wszystko, co powinien wiedzieć elegancki mężczyzna [PORADNIK] Jak nosić granatowy garnitur męski? Wszystko, co powinien wiedzieć elegancki mężczyzna [PORADNIK]