Jak dobrze wyjść na zdjęciu do dowodu? Makijaż może pomóc. Sprawdź, jak się pomalować krok po kroku!

Sekret dobrego zdjęcia do dowodu? Makijaż! Wykonany w odpowiedni sposób sprawi, że poczujesz się pewniej przed obiektywem, a aparat na pewno to uchwyci. Podpowiadamy, jak pomalować się do zdjęcia dowodowego, paszportowego lub legitymacyjnego, by dobrze na nim wyjść.

Jak dobrze wyjść na zdjęciu do dowodu? Makijaż może pomóc. Sprawdź, jak się pomalować krok po kroku!

Makijaż na zdjęcie do dowodu – jak go wykonać, by dobrze wyjść na fotografii? Podstawowe wskazówki i wymagania

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się zrobić zdjęcie do dokumentu, na którym wyglądasz niekorzystnie. Chociaż zdjęcia biometryczne wykonywane są w profesjonalnych zakładach fotograficznych, bardzo często nie jesteśmy zadowolone z tego, jak na nich wyszłyśmy. Nic dziwnego. Fotografie robione na wprost uwydatniają wszelkie oznaki zmęczenia czy niedoskonałości cery, dlatego przed wizytą u fotografa warto się dobrze przygotować. Planujesz zrobić nowe zdjęcie do dowodu? Makijaż wykonany w odpowiedni sposób sprawi, że efekt będzie zaskakujący. 

Zgodnie z wymaganiami make-up powinien być delikatny, klasyczny i możliwie najbardziej naturalny. Niewskazane są krzykliwe kolory, smokey eyes czy mocno pomalowane usta. Najlepiej sprawdzi się subtelny makijaż dzienny, który podkreśli naszą urodę.

Wyrównaj cerę! Podkład i puder w makijażu fotograficznym to podstawa

Zdjęcie do dowodu makijaż przykładowy

Jak zrobić dobry makijaż na zdjęcie do dowodu? Zacznij od nałożenia podkładu w odcieniu swojej skóry na twarz, szyję i dekolt. Unikniesz nieestetycznych odcięć. Niedoskonałości i cienie pod oczami ukryj jaśniejszym korektorem. Dzięki temu na fotografii będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą. 

Aby uniknąć efektu błyszczenia się skóry, użyj matującego pudru. A jeśli masz cerę tłustą lub skłonną do nadmiernej produkcji sebum w strefie T, bezpośrednio przed wykonaniem fotografii możesz zmatowić skórę przy pomocy bibułki matującej. 

Robisz zdjęcie do dowodu? Makijaż z konturowaniem podkreśli Twoje rysy

Jeśli chodzi o zdjęcia do dowodu, makijaż powinien być naturalny. Chociaż najlepiej opisuje go zasada: im mniej, tym lepiej, nie musisz rezygnować z ulubionego bronzera. Subtelne konturowanie wyszczupli twarz i sprawi, że na fotografii będziesz wyglądać bardziej wyraziście. Podkreśl więc delikatnie kości policzkowe, nos, podbródek i czoło przy linii włosów. 

Jaki makijaż oka będzie dobrze wyglądać na zdjęciu do dowodu? Podpowiadamy

Makijaż delikatny na zdjęcia do dowodu

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrze wyjść na zdjęciu do dowodu, makijaż oka może być kluczem do sukcesu. Zaleca się, by użyć do niego matowych cieni do powiek w naturalnych kolorach: beżach i brązach. Jaśniejszy nałóż na ruchomą powiekę, a delikatnie ciemniejszy w zewnętrznym kąciku oka. Ważne też, by podkreślić oprawę oczu: rzęsy czarną pogrubiającą maskarą, a brwi żelem. 

Najlepszy makijaż ust na zdjęcia do dowodu – wyrazisty czy delikatny? Sprawdź

Kropką nad i w makijażu fotograficznym będą pomalowane usta. Zgodnie z wymaganiami stawiamy na bardzo delikatny efekt. Egzamin zda pomadka w naturalnym kolorze o satynowym lub półmatowym wykończeniu. 

Planujesz zdjęcia do dowodu osobistego? Makijaż idealny stworzysz z Domodi.pl:

Sukienki w stylu Kingi Rusin - jak się ubrać podobnie, ale wydając zdecydowanie mniej? Sukienki w stylu Kingi Rusin - jak się ubrać podobnie, ale wydając zdecydowanie mniej? Beżowa sukienka w stylizacjach na jesień 2022. 6 pomysłów z pokazów mody, które odtworzysz bez trudu Beżowa sukienka w stylizacjach na jesień 2022. 6 pomysłów z pokazów mody, które odtworzysz bez trudu