Jaki kształt paznokci wybrać? Stylistka radzi jak je piłować na owal, kwadrat i migdał [PORADNIK]

Paznokcie w kształtach idealnie dopasowanych do dłoni, sprawiają, że manicure prezentuje się jeszcze bardziej zjawiskowo. Do wyboru masz owal, kwadrat, migdał, a także ostry szpic. Który z kształtów paznokci wybrać i jak go uzyskać? Poznaj praktyczne wskazówki stylistki.

Jaki kształt paznokci wybrać? Stylistka radzi jak je piłować na owal, kwadrat i migdał [PORADNIK]

Na jaki kształt paznokci postawić? Stylistki podpowiadają, co wziąć pod uwagę przed wykonaniem manicure

Jak dobrać kształt paznokcia i jego długość? To zależy od Twoich preferencji i inspiracji, które wpadną Ci w oko. Wolisz długie szpice, a może lepiej czujesz się w krótkich zaokrąglonych paznokciach? Wybór należy od Ciebie. 

Co warto wziąć pod uwagę przy dobieraniu kształtu paznokci? Przede wszystkim to, jaki jest ich naturalny kształt, czy chciałabyś optycznie wyszczuplić dłonie i jaki manicure najczęściej wybierasz – tak to też ma wpływ na efekt końcowy. Np. kwadraty są świetnym wyborem jest lubisz french, choć ostatnio często do tego typu stylizacji wybiera się też migdał. Jeśli lubisz wzorki, przyda się większa powierzchnia paznokcia – strzałem w dziesiątkę będą więc paznokcie trumienki i te o kwadratowym kształcie. O tym, jak krok po kroku wybrać kształt paznokcia dla siebie, dowiesz się w dalszej części tego tekstu.

Idealny kształt paznokcia najlepiej prezentuje się na zadbanej dłoni. Sprawdź 7 sposobów na intensywne nawilżenie rąk

Jak dobrać kształt paznokcia? Praktyczne wskazówki sprawią, że Twoje dłonie będą prezentowały się zjawiskowo

Aby znaleźć idealny kształt paznokcia stylistki radzą, by zwrócić wcześniej uwagę na naturalną budowę paznokci. To co powinno Cię interesować, w znalezieniu idealnego kształtu to lunula – to te jaśniejsze półksiężyce przy nasadzie. Jeśli są zaokrąglone – powinnaś postawić na owalny kształt paznokcia lub migdał, jeśli natomiast są kwadratowe – to analogicznie powinnaś zdecydować się na ten podobny kształt. To jednak nie wszystko…

Poszukując idealnego kształtu paznokci, trzeba zwrócić uwagę na kształt płytki. Zobacz co sugerują stylistki.

• Krótka i szeroka płytka paznokcia powinna być spiłowana na kształt kwadratowy, z delikatnym zaokrągleniem.
• Natomiast długą i wąską płytkę najlepiej spiłować na szpiczasty kształt paznokcia. 
• Długą płytkę o regularnej szerokości dobrze będzie z kolei spiłować na paznokcie migdałki.

Niewątpliwy wpływ na estetyczny efekt manicure, ma także i kształt palców

• Jeśli masz długie i wąskie palce, zdecyduj się na długie lub krótkie paznokcie kwadratowe. 
• Panie o szerokich palcach powinny się natomiast nosić paznokcie owalne. 
• W przypadku posiadaczek krótkich palców, o dość regularnej szerokości, dobrze jest zdecydować się na opcję optycznie wydłużającą dłonie, czyli szpiczaste paznokcie lub migdały.

Kształty paznokci

Kształt paznokci ma wpływ na to, jaki będzie efekt końcowy manicure. Wśród wskazówek stylistek znajdziemy też świetne triki, które sprawią, że Twoje dłonie będą wyglądały jeszcze lepiej. 

• Jeśli chcesz wyszczuplić palce, postaw na paznokcie migdałki lub szpiczaste. Spiłowane brzegi i wydłużony środek, sprawiają, że palce stają się optycznie wydłużone, a cała dłoń smuklejsza. 
• Musisz wiedzieć, że kwadratowe paznokcie pogrubiają palce, dlatego jeśli masz kompleks na punkcie ich szerokości, raczej unikaj tego kształtu. 
• Kolejnym tipem jest fakt, że owalne paznokcie najłatwiej utrzymać, tak by cały czas były zadbane i nie łamały się – dlatego tak wiele kobiet, decyduje się właśnie na ten kształt. 

Długie vs. krótkie – kształty paznokci najlepiej dopasowane do ich długości

Stylistki wyznają również zasadę „im krótsze masz palce, tym dłuższy powinien być paznokieć”, więc jeśli chcesz, by Twoje dłonie wyglądały efektownie, zdecyduj się na przedłużanie płytki lub uzbrój się w cierpliwość i odpuść obcinanie paznokci na jakiś czas, w zależności jak szybko rosną. To jak dany kształt paznokcia będzie prezentował się na płytce, jest uzależnione od jej długości. 

Jeśli chcesz nosić krótkie paznokcie, strzałem w dziesiątkę będzie owal lub migdał. Nie ma też przeciwwskazań do noszenia kwadratowych paznokci, wystarczy tylko zadbać o to, żeby były prosto spiłowane. 

Jeśli natomiast wolisz długie paznokcie, najlepszym wyborem będzie spiłowanie ich do kształtu trumienki, kwadratu, ale również migdała. Kobieco i subtelnie będą prezentowały się także owalne i szpiczaste paznokcie. W tym przypadku możliwości są nieograniczone. Pamiętaj tylko, żeby nie przesadzać z długością, aby uniknąć efektu szponów i łopat.

Najmodniejsze paznokcie na wiosnę 2022. Zainspiruj się!

Jak piłować paznokcie, by nadać im odpowiedni kształt? Zasady prawidłowego manicure’u

Piłowanie paznokci

Estetyczny manicure to też odpowiednia technika. Aby uzyskać doskonały kształt paznokci, zapoznaj się z zasadami prawidłowego piłowania:

• NIGDY nie piłuj wilgotnych paznokci, będzie Ci bardzo trudno uzyskać idealny kształt
• Pamiętaj o tym, by nie piłować paznokci w powietrzu, no chyba że dokonujesz ostatnich szlifów – w pozostałych przypadkach należy trzymać dłonie na stabilnej powierzchni. 
• Zawsze piłuj paznokcie w jednym kierunku – dzięki temu unikniesz rozdwajania się płytki
• Trzymaj pilniczek prostopadle do płytki paznokcia.
• Przed piłowaniem poznaj złotą zasadę stylistek, która mówi „nie używaj siły i nie piłuj szybko, tylko ze spokojem i dokładnością przykładaj pilnik do paznokcia”

Niezbędne narzędzia do piłowania paznokci. Z nimi uzyskasz idealny kształt 

W przypadku porad dotyczących tego jak piłować paznokcie, nie można pominąć kwestii narzędzi. Kluczową rolę odgrywa tutaj oczywiście pilnik. Jakie są jego rodzaje, i który pozwoli uzyskać najlepszy kształt paznokci? Odpowiadamy!

Szklany pilnik do paznokci – posiadają delikatną powierzchnię ścierną, więc doskonale sprawdzą się przy piłowaniu osłabionych i cienkich paznokci lub na końcowych szlifach podczas manicure.  

Metalowy pilnik do paznokci – coraz rzadziej wybierana opcja. Te pilniczki sprawdzą się do piłowania brzegów paznokci, jednakże nierzadko przyczyniają się do rozdwajania płytki. Możesz zdecydować się na niego dopiero w przypadku hybryd lub żeli. 

Papierowy pilnik do paznokci najlepszy z najlepszych i najchętniej wybierany przez stylistki. Wytrzymały i delikatny dla płytki. Pozwoli Ci stworzyć doskonały kształt paznokcia bez niszczenia naturalnej płytki. 

Migdałki – jak piłować paznokcie na ten kształt?

Paznokcie krótkie migdałki

Paznokcie migdałki będą strzałem w dziesiątkę przede wszystkim cierpliwych pań. Dlaczego? Bo, aby płytka uzyskała optymalną długość do tego kształtu paznokcia, potrzebne są około 4 tygodnie na ich zapuszczenie i pielęgnację. Ale jeśli już doczekasz się tego kształtu, to możesz zdecydować się na najbardziej pożądaną i nieśmiertelną stylizację paznokci migdałków – french. Krótkie paznokcie migdałki, jak i te długie prezentują się bardzo subtelnie i kobieco. Jak je uzyskać? 

1. Wyznacz środkowy punkt paznokcia i pozostaw go nienaruszonym.
2. Zacznij od symetrycznego piłowania boków pod kątem 45°, tak by paznokieć nabrał kształt migdałka. Delikatnie zaokrąglaj ruchy.
3. Jeśli końcówka paznokcia wydaje Ci się zbyt spiczasta, zaokrąglij ją kilkoma subtelnymi szlifami pilniczkiem. 

Paznokcie szpice – komu pasują i jak piłować paznokcie, żeby uzyskać taki kształt?

Paznokcie szpice można nazwać nieco ostrzejszymi migdałkami. Ze względu na ostrą końcówkę, ale i imponującą długość, nie należą do najbardziej praktycznych kształtów paznokci. Najlepiej sprawdzą się na wielkie wyjścia lub imprezy. Podpowiadamy, jak uzyskać paznokcie szpice.

1. Konieczne jest zapuszczenie paznokci. Aby uniknąć ich złamania warto kilka tygodni przed piłowaniem nakładać na płytkę odżywki proteinowe. 
2. Tak samo jak w przypadku migdałów, pierwszym krokiem w piłowaniu paznokci szpiców jest wyznaczenie punktu centralnego. 
3. Następnie należy symetrycznie piłować boki paznokci, tak by uzyskać ostry kształt. 

Kwadratowe paznokcie – dla kogo będą najlepsze i jak uzyskać ten kształt?

Kwadratowe paznokcie

Paznokcie kwadratowe krótkie, prezentują się równie efektownie, co te na długiej płytce, dlatego śmiało mogą się na nie zdecydować panie o różnych preferencjach. Warto jednak pamiętać, że mogą optycznie poszerzać palce. Ten kształt paznokci jest bardzo wygodny, a wszelkie zdobienia prezentują się na nim niezwykle efektownie. Podpowiadamy jak piłować krótkie i długie paznokcie kwadratowe. 

1. Trzymaj pilnik papierowy równolegle do boku paznokcia i zacznij piłować w jednym kierunku.
2. Jeśli chcesz skrócić długie paznokcie kwadratowe to możesz zrobić to nawet pod koniec manicure’u. Pamiętaj tylko o równym trzymaniu pilnika przy końcówce.
3. Może wyniknąć konieczność delikatnego spiłowania rogów, by paznokieć nabrał odpowiedniego i zadbanego kształtu.

Paznokcie owalne krok po kroku. Podpowiadamy jak uzyskać ten kształt i dla kogo będą najlepszym pomysłem

Owalne paznokcie

Paznokcie owalne są uwielbiane za to, że ze wszystkich kształtów, są najbardziej odporne na złamania. Świetnie sprawdzą się więc na dłoniach pań, które wykonują prace manualne lub często borykają się z problemem łamiących się paznokci. Ten kształt wygląda bardzo subtelnie na każdej długości. Jak zrobić paznokcie owalne? Wystarczą 2 kroki.

1. Wyznacz środek paznokcia – możesz nawet postawić kreskę ołówkiem, jeśli Ci to pomoże.
2. Następnie spiłuj je zgodnie z opuszkami palców – to one wyznaczają naturalny kształt paznokcia.

Jak piłować paznokcie na trumienki? Sprawdzone taktyki i sugestie, kiedy warto się zdecydować na taki kształt

Trumienka to ostatnio jeden z najpopularniejszych kształtów paznokci, który przez wiele pań nazywany jest też również „Balleriną”. Najlepiej prezentuje się na długiej płytce, wtedy też stylizacja paznokci robi efekt „wow”. Ten kształt przypomina kwadrat o lekko zwężonej końcówce. Dowiedz się krok po kroku jak piłować paznokcie na trumienki.

1. Na początku wyznacz środek paznokcia.
2. Następnie tak jak w przypadku paznokci migdałów, piłuj boki pod kątem 45° na prosto – uzyskasz wtedy efekt niezbyt ostrego trójkąta.
3. Później spiłuj czubek paznokcia na prosto.
4. Na koniec sprawdź czy kształt jest odpowiedni, a jeśli nie delikatnie wyrównaj je po bokach.

Uzyskaj idealny kształt paznokci i stwórz perfekcyjny manicure z Domodi.pl:

Jak dobrać bluzkę do figury? Poznaj sprawdzone sposoby na dobór idealnej bluzki do swojej sylwetki! Jak dobrać bluzkę do figury? Poznaj sprawdzone sposoby na dobór idealnej bluzki do swojej sylwetki! Co warto obejrzeć na Netflix? TOP 10 filmów i seriali [marzec 2022]. Musisz je zobaczyć! Co warto obejrzeć na Netflix? TOP 10 filmów i seriali [marzec 2022]. Musisz je zobaczyć!