Jak składać koszulki? Zobacz 7 prostych sposobów na to, jak składać t-shirt!

T-shirt – podstawa garderoby większości z nas. Jak składać go do szuflady, a jak do walizki na podróż? Podpowiadamy! Sprawdź 7 łatwych sposobów na składanie koszulek krok po kroku. Dzięki tym patentom zachowasz porządek, a Twoje t-shirty zawsze będą wyglądać świetnie!

Jak składać koszulki? Zobacz 7 prostych sposobów na to, jak składać t-shirt!

Jak składać koszulki, by się nie gniotły i wyglądały estetycznie? Podstawowe wskazówki

Nie jest tajemnicą, że odpowiednie przechowywanie ubrań przedłuża ich żywotność, pomaga uniknąć prasowania i ułatwia codzienny dobór stylizacji. Dotyczy to każdej części garderoby, również t-shirtów. Zastanawiasz się, jak składać koszulki, żeby się nie pogniotły i były zawsze gotowe do noszenia? Sposobów jest kilka. Przede wszystkim metodę składania t-shirtów warto dopasować do miejsca przechowywania. W szufladzie lepiej sprawdzi się sposób Marie Kondo, a w szafie składanie koszulek na płasko. Na czym polega każda z tych metod? Już wyjaśniamy. 

Zobacz też, jak składać inne ubrania!

Jak składać t-shirt? Najprostszy sposób na składanie koszulek na dwa

Składanie koszulek

Jak szybko składać t-shirty? Najłatwiej metodą “na dwa”. Ten prosty trik pozwala złożyć koszulkę w powietrzu bez kładzenia jej na płasko. Jak to zrobić krok po kroku:

1. Chwyć koszulkę u góry i złóż ją w pionie na pół tak, by rękawy się połączyły. 

2. Zagnij rękawy do środka po ukosie. 

3. Na koniec złóż koszulkę ponownie na pół tym razem w poziomie. 

Tak złożone t-shirty możesz przechowywać na półce w szafie. Dla lepszego efektu układaj je kolorami!

Metoda Marie Kondo, czyli jak składać koszulki do szuflady?

Swoje koszulki przechowujesz w szufladzie komody? Aby mieć do nich łatwy dostęp i oszczędzać miejsce, składaj je metodą Konmari. Guru japońskiego minimalizmu i autorka bestselleru “Magia sprzątania w praktyce” wie, co mówi. W końcu jej sposoby porządkowania przestrzeni podbiły świat. Jak radzi składać t-shirty? 

1. Połóż koszulkę na płasko i zagnij rękawy wraz z bokami t-shirtu do środka. 

2. Powstały prostokąt złóż na pół na długości. 

3. A następnie jeszcze raz na pół lub na 3. 

W składaniu t-shirtów metodą Marie Kondo chodzi o to, by koszulka po złożeniu mogła stać pionowo w szufladzie. Dzięki temu zyskamy efekt równo poukładanych koszulek, które z łatwością wyjmiemy z komody. 

Jak szybko składać koszulki do szafy? Ten prosty patent opanujesz bez trudu

A jak składać koszulki do szafy? Możesz wykorzystać klasyczny sposób składania t-shirtów. Jest banalnie prosty i pozwala utrzymywać w garderobie idealny porządek. Jak to zrobić? 

1. Połóż koszulkę na płasko i zagnij boki wraz z rękawami do środka. 

2. Rękawy zagnij po skosie. 

3. Uzyskany prostokąt złóż na pół i włóż koszulkę na półkę. 

Tak składane t-shirty przechowujemy jeden na drugim. Przy dużej wprawie możemy spróbować złożyć koszulkę tą metodą w powietrzu. To naprawdę łatwe.

Składanie t-shirtów przy pomocy przyrządu. Opcja dla dokładnych

T-shirt złożony metodą klasyczną

T-shirty składane klasycznie w szafie wyglądają bardzo estetycznie, szczególnie, gdy równo je poukładasz. Jeśli jednak jesteś fanem lub fanką nienagannego porządku lub szukasz patentu na to, jak składać koszulki jak w sklepie, rób to przy pomocy specjalnego przyrządu, czyli deski do składania ubrań. Jak? 

1. Połóż koszulkę równo na środku deski do składania ubrań. 

2. Zagnij boki, wspomagając się ruchomymi częściami przyrządu. 

3. Złóż t-shirt na pół przez zamknięcie dolnej części deski. 

Składanie koszulek na specjalnej desce pozwoli uzyskać efekt równej kostki. Tak złożone t-shirty łatwo przechowywać jeden na drugim na półce w szafie. 

Jak złożyć t-shirt do walizki? Składanie koszulek na podróż

Składając t-shirty do walizki, zależy nam przede wszystkim na oszczędzaniu miejsca. Aby w torbie podróżnej zmieściło się więcej rzeczy, koszulki najlepiej zrolować, czyli złożyć w rulon. Wystarczą trzy proste ruchy:

1. Połóż koszulkę na płasko i zagnij rękawy wraz z bokami t-shirtu do środka. 

2. Uzyskany prostokąt zwiń w rulon, zaczynając od dolnej części koszulki ku górze. 

Tak złożone t-shirty zajmą w walizce niewiele miejsca i pozwolą utrzymać w niej porządek. Dodatkowo unikniesz zagnieceń na tkaninie.

Koszulki złożone w rulon

W jaki sposób składać koszulkę polo? Zobacz, jak ją złożyć, by się nie gniotła

Zastanawiasz się, jak składać koszulki polo? Bardzo podobnie, jak klasyczne t-shirty. Najlepiej sprawdzi się metoda Konmari lub klasyczna – w zależności od tego, gdzie je przechowujesz. Aby jednak polówka się nie pogniotła, musimy pamiętać o odpowiednim ułożeniu kołnierzyka. Jak to zrobić? 

1. Połóż koszulkę na płasko. 

2. Zapnij guziczki i wyrównaj kołnierzyk. 

3. Odwróć koszulkę plecami do góry. 

4. Zagnij boki z rękawami do środka. 

5. Złóż koszulkę na pół lub na 3. 

Zapięcie guzików i ładne ułożenie kołnierzyka w koszulce polo przed składaniem to trik, który pozwoli uniknąć zagnieceń i zniekształceń. Warto poświęcić na to chwilę!

Jak składać koszulki z długim rękawem? Patent na składanie longsleeve’ów

Złożone kolorowe t-shirty z długim rękawem

Wszystkie sposoby na szybkie składanie t-shirtów sprawdzą się też przy longsleeve’ach. Jak składać koszulki z długim rękawem? Klasycznie, metodą japońską albo w rulon. Różnica polega tylko na zagięciu rękawów. Jak to zrobić?

1. Połóż koszulkę na płasko. 

2. Zagnij boki wraz z rękawami do środka, a następnie rękawy jeszcze raz tym razem po skosie. 

3. Złóż koszulkę na pół lub na 3, jeśli przechowujesz t-shirty w szufladzie.

Wiesz już, jak składać t-shirt, a jak koszulkę polo czy z długim rękawem. Te sposoby są nie tylko szybkie i proste, ale też pozwalają oszczędzić miejsce, utrzymać porządek i uniknąć zagnieceń. Najmodniejsze koszulki i t-shirty znajdziesz na Domodi.pl.

Zobacz najmodniejsze koszulki na Domodi.pl:

Stylizacje z jeansami mom fit –  jak nosić jeden z najbardziej kobiecych fasonów wśród jeansów? Stylizacje z jeansami mom fit – jak nosić jeden z najbardziej kobiecych fasonów wśród jeansów? Jak nosić botki do spódnicy? Stylizacje z efektem WOW za sprawą kilku wskazówek. Poznaj je! Jak nosić botki do spódnicy? Stylizacje z efektem WOW za sprawą kilku wskazówek. Poznaj je!