Jakie włosy pasują do Ciebie? Sprawdź, jak dobierać fryzury do kształtu twarzy [CIĘCIA I STYLIZACJE]

Właściwie dobrana do kształtu twarzy fryzura potrafi zdziałać cuda. Każda twarz – okrągła, kwadratowa, podłużna, serce, owalna, pulchna – jest piękna i warto ją eksponować. Jak jednak ścinać włosy i nie żałować? Podpowiadamy, jak dobrać fryzurę do rysów twarzy oraz w jaki sposób stylizować włosy, by zawsze prezentować się olśniewająco.

Jakie włosy pasują do Ciebie? Sprawdź, jak dobierać fryzury do kształtu twarzy [CIĘCIA I STYLIZACJE]

Jak określić swój kształt twarzy i dobrać odpowiednią fryzurę?

Odpowiednia do kształtu twarzy fryzura to także przemyślana stylizacja, do której potrzebne są >>kosmetyki do włosów<< właściwe dla danego cięcia. Przed tym jednak kluczowe jest rozpoznanie swojego typu twarzy. Istnieją na to dwie metody. Najpierw należy związać włosy i odsłonić twarz. Przy pierwszej metodzie zrób zdjęcie telefonem ustawionym na wprost na poziomie twarzy (nie z góry ani z dołu). Na podstawie zdjęcia łatwiej określić kształt, ponieważ pozwala spojrzeć na siebie z dystansu. Możesz również spróbować narysować figurę geometryczną na zdjęciu, do której zbliżony jest kształt twarzy.

Jakia fryzura do ksztaltu twarzy wlosy modne dlugie krotkie grzywka bob

Druga metoda polega na mierzeniu proporcji i szerokości twarzy. Patrząc na twarz pionowo, podziel ją na trzy części: od linii włosów do oka, od oka do końcówki nosa, od końcówki nosa do brody. Następnie zmierz centymetrem krawieckim lub linijką szerokość czoła, kości jarzmowych (policzkowych) i żuchwy. Uzyskane proporcje możesz dopasować do typu twarzy. 

Cechy danego kształtu twarzy

Twarz serce (lub: trójkąt) – górna partia twarzy jest węższa od dołu, a cały kształt zwęża się ku dołowi. Środek brody często jest wyraźnie zaznaczony, punktowy, niekiedy spiczasty. Kości jarzmowe są wyraźne, a czoło szerokie.

Twarz pociągła (podłużna) – charakteryzuje się wysokim czołem oraz długą brodą. Twarz wizualnie wydaje się dłuższa niż szersza. Często policzki mają delikatne linie. 

Twarz kwadratowa – charakterystycznym elementem są wydatne kości jarzmowe oraz wyraźnie zaznaczona żuchwa o poziomej linii, która może być nawet szerokości policzków. Czoło może być nieco krótsze niż dolna partia twarzy, ale niekoniecznie.

Twarz owalna – przy mierzeniu proporcji wszystkie trzy części są równe, a szerokość czoła, kości jarzmowych i żuchwy jest taka sama lub bardzo zbliżona. Broda nie jest ani za długa, ani zbyt wydatna, czoło ani za niskie, ani za wysokie, policzki są delikatnie zaznaczone.

Twarz okrągła – ten typ twarzy jest najszerszy w środkowej części, tj. w strefie policzków, natomiast broda i czoło są węższe. Policzki często są pełne, okrągłe. Sama broda jest delikatnie zarysowana. Czoło zwykle jest niskie.

Czy wiesz już, jaki masz kształt twarzy? W takim razie dobierz teraz dla siebie idealną fryzurę!

Fryzura do kształtu twarzy serce – cięcia wyrównujące proporcje

Fryzura dla twarzy serce ma optycznie zwęzić górną część twarzy i poszerzyć brodę. Ważna jest objętość włosów, którą zapewnią >>pianki do włosów<<, a także stylizacja na loki i fale. Warto podkręcać końcówki, by optycznie poszerzyć dół. Włosy mogą być długie i średnie, ale sprawdzą się również krótkie fryzury typu bob w stylu francuskim lub inne, kończące się na wysokości brody. Odradza się jednak odsłaniania czoła, upinania włosów i bardzo krótkich, chłopięcych fryzur.

Fryzura do ksztaltu twarzy serce wyrownujaca symetryczne ciecie dlugi bob

Fryzura dla pociągłej twarzy – jaka będzie odpowiednia?

Odpowiednie fryzury do twarzy pociągłej, szczupłej mają za zadanie optycznie ją skrócić. Tę rolę spełnią grzywki – asymetryczne, proste, curtain bangs. Mogą być podkręcone, wyprostowane lub uniesione za pomocą >>szczotki do włosów<<. Loki i fale, a także mocne cieniowanie również zaokrąglają rysy twarzy. Optymalna długość włosów powinna sięgać brody lub ramion. Niewskazane są wydłużające twarz długie włosy, równe cięcia oraz przylegające do twarzy pasma. Odradzane są gładkie uczesania typu kok lub koński ogon.

Fryzura pociagla twarz modelujaca grzywka prosta geste wlosy

Jaka fryzura dla kwadratowej twarzy wydobędzie jej atuty?

Twarz kwadratowa wyróżnia się wyraźnymi rysami, zatem fryzury dla kwadratowej twarzy mają zaokrąglić twarz lub ją nieco wydłużyć. Cele te spełnią włosy cięte asymetrycznie, mocno wycieniowanie z kosmykami nachodzącymi na twarz. Warto dodatkowo je zmierzwić przy pomocy >>żelu do włosów<<. Ten sam efekt przyniosą loki i fale, które zmiękczają mocne linie żuchwy. Panie o kwadratowej twarzy powinny nosić średnie i długie włosy, a raczej unikać krótkich włosów sięgających brody. Niewskazane będą również proste grzywki, geometryczne cięcia i proste, przylegające do głowy włosy.

Asymetryczna fryzura kwadratowy ksztalt twarzy krotkie wlosy rozowe

Jaka fryzura pasuje owalnej twarzy? Rekomendowane cięcia i stylizacje

Uważa się, że twarz owalna jest najbardziej proporcjonalna, a wybór uczesania nie sprawia problemów. Pasować będą włosy średnie, półdługie i długie, różnego rodzaju cieniowania, prosto ścięte włosy lub grzywki. Trzeba jednak wiedzieć, że dana fryzura do owalnej twarzy może zmienić jej kształt. Przykład: loki i fale zaokrąglą twarz. Długie, proste, mocno przylegające włosy mogą nieco ją wydłużyć, natomiast włosy sięgające brody mogą odrobinę poszerzyć policzki lub żuchwę. Krótkie, typowo męskie fryzury mogą zaokrąglić twarz i wyostrzyć rysy.

Fryzura do ksztaltu twarzy owalna dlugie poldlugie loki fale

Idealna fryzura do okrągłej twarzy – jak należy się czesać?

Panie o okrągłym kształcie twarzy pragną zazwyczaj ją wydłużyć. W takim wypadku fryzura dla okrągłej twarzy powinna zasłaniać boki. Idealne będą długie i półdługie włosy oraz cięcia typu long bob. Sprawdzą się proste, ale lekko uniesione włosy, więc dobrze prostować je suszarką i szczotką, by zachować objętość. Jeśli kok lub kucyk, to z wyciągniętymi kosmykami przy skroni i po bokach. Włosy mogą być asymetryczne, ale nie powinny zasłaniać czoła. Lepiej unikać grzywek, które optycznie skracają twarz. Niekorzystnie wypadną mocne loki, a także gładko zaczesane koki. Niepolecane są również krótkie włosy na wysokości policzków.

Okragla buzia jaka fryzura do ksztaltu twarzy proste wlosy

Fryzura do okrągłej, pulchnej twarzy – cięcia wyszczuplające twarz

Pulchna twarz posiada często podbródek i zaokrąglone policzki, więc fryzura dla pełnej, pulchnej twarzy powinna ją wyszczuplać. Warto sięgnąć po propozycje fryzur dla okrągłej twarzy, czyli z włosami zasłaniającymi boki. Ważna jest również odpowiednia długość – włosy nie powinny być krótsze niż do ramion. Jeśli grzywka, to długa i noszona na bok. Pełnej twarzy sprzyja duża objętość i delikatne fale, które warto utrwalać lakierem do włosów, ale niewskazane są loki.

Jaka fryzura pulchna twarz okraga plus size

Do jakiego kształtu twarzy pasuje krótka fryzura?

Krótkie włosy z pewnością będą pasować twarzy o kształcie serca, ponieważ wyeksponują dolne partie i zasłonią szerokie czoło. Krótkie włosy z grzywką to fryzura dla twarzy podłużnej. Asymetryczne, krótkie włosy z grzywką na bok będą pasować twarzy owalnej. Czy krótkie włosy są odpowiednie dla okrągłej twarzy? Tak, pod warunkiem, że będą sięgać poniżej brody i będą cieniowane tak, by zasłonić boki. Zasada ta dotyczy również twarzy kwadratowej. Obu typom służyć będą long boby. Trzeba pamiętać, że krótkie włosy należy utrwalić, by nie straciły kształtu, zatem >>lakier do włosów<< lub żel powinny być zawsze w łazience.

Jakiej twarzy pasują fryzury z grzywką, a komu się nie sprawdzą?

Fryzury z grzywką to rozwiązanie dla osób, które pragną zatuszować górną część twarzy lub optycznie ją skrócić. Będą pasować osobom o twarzy podłużnej i trójkątnej, szczególnie proste grzywki, cieniowane, lekko podwinięte na wałkach do włosów lub curtain bangs. Twarz owalna również może sobie pozwolić na grzywkę. Wszystko jednak zależy od rodzaju grzywki, więc nawet twarz okrągła i pulchna może sobie na nią pozwolić, o ile będzie długa, sięgająca nieco poniżej brody.

Fryzura z grzywka dla kogo wlosy ksztalt twarzy

Wiesz już, jak dobierać fryzury do kształtu twarzy, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak umówić się do fryzjera. Pamiętaj również o odpowiedniej stylizacji. Przydatne do tego celu okażą się kosmetyki do włosów oraz akcesoria, w które zaopatrzysz się w Domodi.pl. Dzięki ogromnej ofercie serwisu i atrakcyjnym rabatom zaoszczędzisz mnóstwo czasu oraz pieniędzy!

Dobierz najlepszą fryzurę dla swojego kształtu twarzy i wystylizuj ją kosmetykami i akcesoriami z Domodi.pl:

Eleganckie i modne dresy damskie – jak je nosić? Wygoda nie tylko w sportowej odsłonie! Eleganckie i modne dresy damskie – jak je nosić? Wygoda nie tylko w sportowej odsłonie! Modne torebki damskie na zimę 2022. Te modele będą rządzić na ulicach! Sprawdź, co nowego w trendach Modne torebki damskie na zimę 2022. Te modele będą rządzić na ulicach! Sprawdź, co nowego w trendach