Korporacyjna etykieta - czego nie wypada nosić?

Praca w korporacji to nie tylko ścisłe wymogi co do procedur w pracy, ale też i stroju. Jak się ubierać, żeby nie popełnić faux pas? 

Korporacyjna etykieta - czego nie wypada nosić?

Czego nie wypada nosić pracując w korporacji?

1. BUTY Z ODKRYTYMI PALCAMI LUB PIĘTĄ

Dress code wymaga tego, żeby buty były zabudowane, na średniej wysokości obcasie.  Muszą być czyste i niezniszczone!

2. ODKRYTE RAMIONA

Bez względu na porę roku ramiona powinny być zakryte. Jeśli więc zakładamy bluzkę bez rękawów, to nałożyć na nią trzeba np. kardigan lub marynarkę.

3. ZA KRÓTKIE I NIEDOPASOWANE DO SYLWETKI UBRANIA

Spódnica i sukienka nie mogą być długości mini. Powinny być dopasowane do sylwetki, ale nie obcisłe. Cały strój musi prezentować się profesjonalnie i schludnie. 

Oficjalny biurowy styl

1. KOSZULA

Klasyczna biała koszula, błękitna w kratę, pastelowa w kwiaty, a może czarna? Wybór jest bardzo duży. Jedyne o czym musimy pamiętać, to aby nie była przezroczysta. 

2. SPODNIE

W niektórych korporacjach w piątki dozwolone jest założenie prostych granatowych lub czarnych dżinsów. Jednak na co dzień obowiązują spodnie w stonowanych kolorach (szare, grafitowe, granatowe, czarne) o kilku podstawowych krojach: cygaretki, bootcut, w kant i dzwony. 

3. MARYNARKA

Dobrze skrojona marynarka to inwestycja na wiele lat. Warto mieć w swojej szafie zarówno modele na lato (z lnu i bawełny), jak i na zimę (wełniane, z tweedu). 

Eleganckie ubrania i dodatki

Dziecięce kurtki na deszczowe dni Dziecięce kurtki na deszczowe dni Czarne czy czerwone szpilki? Czarne czy czerwone szpilki?