Luksusowe marki odzieżowe - ranking 2021, który powinna znać każda miłośniczka mody

Jakie marki odzieżowe są uznawane za najbardziej luksusowe? Metki których domów mody na ubraniach świadczą o statusie i prestiżu? Zobacz ranking firm, które cieszą się w branży mody największą estymą. Ty też marzysz o ich produktach tak, jak my?

Luksusowe marki odzieżowe - ranking 2021, który powinna znać każda miłośniczka mody

Ranking luksusowych marek modowych na świecie - poznaj firmy, które cieszą się największym prestiżem

Eksperci wskazują, że pandemia koronawirusa, która postawiła świat na głowie na początku 2020 roku, odcisnęła piętno również na branży mody, pozbawiając ją wielomilionowych dochodów. Jak podaje Euromonitor International, firma zajmująca się badaniami rynku, sektor fashion ma zmniejszyć się tylko w tym roku o całe 20%. Okazuje się jednak, że najbardziej luksusowe marki odzieżowe nadal sobie świetnie radzą, przechodząc przez kryzys z podniesioną głową i… z zupełnie nowymi pomysłami na swoje działanie.

Uznawane na najbardziej luksusowe marki modowe na świecie prężnie pracują nad kolejnymi kolekcjami, rozwijają sprzedaż w sieci, współpracują z influencerkami z Instagrama czy TikToka, a w dobie społecznych niepewności wydają się być opoką, której nic nie ruszy. Jak podkreśla Brad Nash w swojej analizie dla portalu GQ, możemy zauważyć “ponowne zainteresowanie opinii publicznej zrównoważonym rozwojem, sprawiedliwością społeczną, filozofią slow life i naciskiem na jakość”. Właśnie do tych wartości szczególnie umiejętnie odniosły się luksusowe marki odzieżowe, które 2020 rok zamykają z pozytywnymi wynikami.

Chcesz wiedzieć, jakie firmy z sektora mody luksusowej radził sobie w 2020 najlepiej, pomimo pandemii Covid-19? Zajrzyj razem z nami do raportu Brand Finance, niezależnej firmy doradczej, zajmującej się wyceną przedsiębiorstw. Ranking ten powstał na bazie informacji z 2020 roku, ale warto pamiętać, że w 2021... wszystko może się zmienić.

[Luksusowe marki modowe 2021]: Gucci

luksusowe marki

Listę najbardziej luksusowych marek modowych na świecie otwiera włoski dom mody Gucci. Jego dyrektor kreatywny to absolutny geniusz, który smykałkę do biznesu łączy z wizjonerskim podejściem do mody. Gucci jako jedna z pierwszych marek luksusowych zaczęła wyczuwać zmianę w podejściu nowych generacji do mody, oferując wizję stylu eklektycznego, odnoszącego się do zmian społecznych, bardzo nowoczesnego i otwartego na interpretacje. Strategia chyba się sprawdza, skoro w 2020 wartość marki Gucci szacowana była na… 17,6 miliarda dolarów!

W stylu Gucci:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Louis Vuitton

luksusowe marki

Kolejna luksusowa marka odzieżowa na naszej liście to francuski dom mody Louis Vuitton, założony w połowie XIX wieku. W 2018 roku jego dyrektorem artystycznym został Virgil Abloh, niepokorny projektant znany ze swojego autorskiego brandu Off-White, kojarzącego się raczej z modą streetwearową niż elegancką. Designer nie tylko nie zatracił ekskluzywnego charakteru marki Louis Vuitton, ale przy okazji nieco ją odświeżył, dzięki czemu skuteczniej trafia dziś do młodego grona odbiorczyń. To było świetne posunięcie, które sprawiło, że w 2020 roku wartość marki szacowana była na 16,4 miliony dolarów (to ponad 20% więcej niż w roku 2019!).

W stylu Louis Vuitton:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Cartier

Luksusowa marka z branży mody z imponującą historią. Jej nazwa jest synonimem prestiżu i elegancji. Wieloletnia, bardzo konsekwentna strategia marketingowa i współpraca z najbardziej liczącymi się na świecie gwiazdami przyniosła korzyść - dziś >>biżuteria<< i zegarki Cartier są obiektem westchnień milionów. W milionach można też liczyć wartość firmy Cartier. W 2020 szacuje się ją na 15 milionów dolarów, co w porównaniu z wynikiem z 2019 roku (13,6 miliona) daje wzrost o ponad 10%. Nie wiemy jak Ty, ale my zdecydowanie marzymy o pięknej kolii od tego jubilerskiego brandu w swoich sylwestrowych stylizacjach!

W stylu Cartier:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Chanel

luksusowe marki

Marki Chanel chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W 2019 za sterami tego francuskiego domu mody założonego przez ikoniczną Gabrielle Coco Chanel stanęła Virginie Viard, zastępując Karla Lagerfelda, odpowiedzialnego za tworzenie kolekcji dla Chanel przez wiele lat. Obecnie luksusowa marka Chanel dla miłośniczek mody stanowi kwintesencję tego, co godne podziwu i pożądania. Perfumy Chanel No.5, torebka “chanelka” 2.55 czy charakterystyczny tweedowy żakiet chciałyby mieć w swojej kolekcji chyba wszystkie kobiety na ziemi. Chanel pomimo pandemii ma się zdecydowanie świetnie - w 2020 wartość francuskiego domu mody oblicza się na 13,7 milionów dolarów.

W stylu Chanel:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Hermes

Słyszysz “Hermes”, myślisz “jedwabna apaszka we wzory” albo “torebka Birkin”? No właśnie - każda fanka mody kojarzy dobrze tę luksusową markę odzieżową, chociaż nie każdą zapewne stać na zakupy w jej butiku. Nadal wiele jednak może sobie na to pozwolić, o czym świadczy świetna pozycja domu mody Hermes na rynku. W 2020 jego wartość wynosiła niemal 12 milionów dolarów, co sprawia, że w rankingu prestiżowych brandów modowych zajmuje wciąż czołowe miejsce - pomimo szalejącego na świecie kryzysu.

W stylu Hermes:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Rolex

Luksusowa marka z sektora mody, która podobnie jak poprzednie stanowi kwintesencję prestiżu? Oczywiście Rolex, którego wartość w 2020 eksperci szacują na prawie 8 milionów dolarów. Warto zauważyć, że przy okazji zanotowano nieznaczny spadek, o około 2% w porównaniu do roku 2019. Jesteśmy ciekawi, czy >>zegarki<< “Rolexy” w nadchodzących latach nadal będą świadczyć o statusie materialnym osoby, która nosi je na nadgarstku.

W stylu Rolex:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Dior

luksusowe marki

Francuski dom mody Dior depcze po piętach swoim rywalom: Chanel i Louis Vuitton. Za kreatywną stronę tej luksusowej marki odzieżowej odpowiada w tej chwili włoska projektantka Maria Grazia Chiuri, której udało się wprowadzić do kolejnych kolekcji Diora powiew nowoczesności, tak bardzo pożądanej przez współczesne miłośniczki wielki mody. Przykład? T-shirty z feministycznymi hasłami czy nowatorskie re-interpretacje kultowych torebek Saddle Bag. Chyba nie tylko my uwielbiamy markę Dior - luksusowy brand w 2020 wart był według szacunków niemal 7 milionów dolarów, czyli o 8,6% więcej niż w roku 2019.

W stylu Dior:

[Luksusowe marki modowe 2021]: Coach

luksusowe marki

Coach to amerykańska luksusowa marka, która zajmuje się przede wszystkim produkcją galanterii skórzanej. Kultowe >>torebki damskie<< tego brandu reklamują największe gwiazdy (takie jak Alexa Chung, Selena Gomez czy Jennifer Lopez). Na pewno dostają za kampanie sowite wypłaty - w końcu w tym roku specjaliści z Brand Finance szacują, że przedsiębiorstwo Coach warte jest niebagatelną sumę 6,8 milionów dolarów.

W stylu Coach:

fot. Ons.pl

Znajdź ubrania i dodatki w stylu luksusowych marek odzieżowych w Domodi:

Modne fryzury damskie 2021 - sprawdź, jakie długie i krótkie fryzury będą trendy w tym roku! Modne fryzury damskie 2021 - sprawdź, jakie długie i krótkie fryzury będą trendy w tym roku! Kolor roku 2021 według Pantone. Zobacz dwa modne odcienie, które będziemy teraz nosić! Kolor roku 2021 według Pantone. Zobacz dwa modne odcienie, które będziemy teraz nosić!