Modne buty na zimę 2014/15

W tym sezonie projektanci większą uwagę poświęcili projektom butów. W obecnych kolekcjach możemy zaobserwować duże zmiany, czasem nawet kontrowersyjne. Na pokazie Ralpha Laurena pojawiły się sandałki połączone ze skarpetką  czy wężowa, kolorowa skóra u Gucci. Sportowe buty do długiego płaszcza to propozycja Karla Lagerfelda dla domu mody Chanel, który słynną kolekcję zaprezentował w supermarkecie. 

Modne buty na zimę 2014/15

W tym sezonie projektanci większą uwagę poświęcili na przygotowanie propozycji butów na jesień i zimę. W obecnych kolekcjach możemy zaobserwować duże zmiany, czasem nawet kontrowersyjne. Na pokazie Ralpha Laurena pojawiły się sandałki połączone ze skarpetką  czy wężowa, kolorowa skóra u Gucci. Sportowe buty do długiego płaszcza to propozycja Karla Lagerfelda dla domu mody Chanel, który słynną kolekcję zaprezentował w supermarkecie. Versace jak zwykle ociera się o odrobinę kiczu i w jej kolekcji możemy zobaczyć kozaki ze spiczastym noskiem i cieniutką szpilką. Jeremy Scott dla Moschino wybrał ekstrawaganckie motywy dalmatyńczyka czy wzory zaczerpnięte z logotypu McDonalds. 

My jednak chcieliśmy się skupić na tych klasycznych i stylowych propozycjach na ten sezon. Obowiązkową pozycją na jesień i zimę są kozaki. Projektanci mocno promują modele kończące się ponad kolano, czyli tak zwane muszkieterki. Ten model możemy zobaczyć w wersji zamszowej na pokazie TopShop Unique. Donatella Versace promuje kozaki za kolano w odważniejszych kolorach. Ten model najlepiej wygląda zestawiony z szortami lub spódniczkami w wersji mini. Klasyczne propozycje kozaków mają luźniejszą cholewkę, obcas jest stabilnym słupkiem, a ich czubek jest zaokrąglony  Podobny fason mają botki. W tym sezonie możemy wybrać czarne, klasyczne w kroju szpilki, ale dobrą propozycją na nadchodzący karnawał, są błyszczące buty wysadzane kamieniami lub obsypane brokatem.

Nasza stylistka Monika Mia Grelewicz przygotowała dla Was najciekawsze modele kozaków, botków oraz szpilek na obecny, zimowy sezon.

Total Look Total Look Kobiece garnitury Kobiece garnitury