Modne fryzury męskie na wiosnę 2022 – włosy krótkie, długie, siwe czy może grzywka? Sprawdź!

Dobrze przemyślane, finezyjnie ścięte i uformowane fryzury męskie mogą całkowicie odmienić wizerunek. Z roku na rok pomysłów na cięcia i stylizacje tylko przybywa. W każdym roku pojawia się kilka dominujących form, na które panowie decydują się najczęściej. Jakie są modne męskie fryzury wiosną 2022 roku? Sprawdź!

Modne fryzury męskie na wiosnę 2022 – włosy krótkie, długie, siwe czy może grzywka? Sprawdź!

Jakie są modne fryzury męskie? Trendy fryzjerskie dla mężczyzn na wiosnę 2022

Można powiedzieć, że modne fryzury męskie na wiosnę 2022 dopasowują się do preferencji mężczyzn. Ci, którzy lubią misternie ułożone fryzury, mogą zdecydować się na cięcia, które zwiększają podatność włosów na stylizację. Królują w tym wypadku krótkie boki i nieco dłuższe włosy na czubku głowy i nad czołem. Ułożenie włosów może być gładkie, z połyskiem lub w stylu messy hair. Dla właścicieli takich fryzur rekomendowane są >>kosmetyki do stylizacji włosów<<, typu żel i pasta, by za ich pomocą ujarzmić kosmyki, które nie zawsze chcą się układać zgodnie z życzeniem.

Modne fryzury męskie to też takie, które stawiają na naturalność i nie wymagają dokładnej stylizacji. Opcja ta z pewnością znajdzie uznanie u panów, którzy chcą wyglądać dobrze bez wysiłku. Naturalność jest wyjątkowo w cenie również w kwestii koloru – siwizna przestaje być powodem do wstydu, a staje się postrzegana jako szlachetna i stylowa. Odchodzi się już farbowania całych włosów. Wyjątkiem może być koloryzacja w stylu ombre lub delikatne pasemka, by jedynie podbić naturalny kolor włosów.

Fryzura dopasowana do kształtu twarzy męska? Sprawdź, jak ją dobrać!

Co jest potrzebne, by na co dzień stylizować modne fryzury męskie? Kosmetyczka zadbanego mężczyzny

Coraz więcej mężczyzn interesuje się świadomą pielęgnacją włosów. Z pewnością wiedzą, że modne męskie fryzury wyglądają efektownie na zdrowych, zadbanych włosach. Podstawą pielęgnacji powinny być zatem >>szampony<< i odżywki dopasowane do typu włosów, zwłaszcza do ich porowatości i rodzaju skóry. W ramach pielęgnacji warto zaopatrzyć się w masażer do skóry, grzebień i szczotkę z naturalnego włosia, np. z sierści dzika. Zanim zdecydujesz się na dany typ fryzury, zastanów się, czego będziesz potrzebować, by ją stylizować. Do fryzur wymagających uniesienia i objętości przydadzą się pianki do włosów i lakier; do nadania określonego kształtu – żele i pasty; do uzyskania połysku – brylantyna lub żel nabłyszczający.

[Modne fryzury męskie na wiosnę 2022]: high fade

Popularna i modna fryzura męska wiosną 2022, to high fade, czyli mocno wycieniowane boki z długimi włosami na czubku głowy. Mogą być na tyle długie, by móc przerzucać je z boku na bok lub krótkie, ok. 3-4 – centymetrowe i wtedy układają się w naturalny sposób. Boki niekiedy są wygolone nad uszami. Fryzura będzie pasowała mężczyznom z krótką twarzą lub niskim czołem. Włosy mogą być proste lub kręcone – w obu przypadkach fryzura wypadnie dobrze. Do stylizacji wystarczy żel, ale nie jest to konieczne.

[Modne fryzury męskie na wiosnę 2022]: slick back

Slick back (tzw. „zaczes") to klasyczna męska fryzura, bardzo modna wiosną 2022. Boki włosów są krótsze, stopniowane, podczas gdy na czubku głowy znajdują się całkiem długie pasma, które zaczesuje się do tyłu. Włosy są pocieniowane, dzięki czemu nie leżą płasko. Mogą być na tyle długie, by sięgać karku. Dla lepszego efektu warto przygładzić włosy brylantyną, ewentualnie utrwalić żelem lub >>lakierem do włosów<<. Całość jest bardzo prosta do ułożenia i pasuje wielu panom. Poleca się ją osobom o prostych włosach i do każdego kształtu twarzy, poza okrągłym.

[Modne fryzury męskie na wiosnę 2022]: side part

Na topie są męskie fryzury z przedziałkiem z boku, takie jak side part. Tył i boki są delikatnie podgolone, a góra jest nieco dłuższa, wycieniowana. Z przodu może być grzywka, którą można układać w dowolny sposób. Cieniowanie pozwala wystylizować włosy w stylu messy hair, „przylizane" na gładko, lub pozostawione naturalnie, z delikatnym skrętem. Warto mieć pod ręką żel do stylizacji włosów, by łatwiej układać włosy. Fryzura uznawana jest za hit wiosny 2022. Sprawdzi się u osób z owalnym kształtem twarzy i o prostych lub lekko falowanych włosach.

[Modne fryzury męskie na wiosnę 2022]: loki

Wiosną 2022 loki należą do jednych z najmodniejszych fryzur męskich. Muszą jednak być naturalne. Na topie są fryzury z wygolonymi bokami i tyłem, za to z pozostawionymi na czubku głowy lokami, zwłaszcza dłuższymi z przodu, które opadają na czoło. Jeśli jednak fryzura ma się prezentować efektownie, warto dbać o ich skręt. Kluczem jest nawilżanie, czemu służą odżywki i >>maski do włosów<<. Komu pasują loki? Każdemu, kto tylko dostrzega skręt, w końcu liczy się naturalność.

[Modne fryzury męskie na wiosnę 2022]: pompadour

Do modnych, męskich fryzur na wiosnę 2022 można zaliczyć pompadour. Jest podobny do slick back, jednak pompadour to fryzura z długimi włosami, które zostają zaczesane do tyłu, dodatkowo uniesione i podwinięte. Całość inspirowana jest latami 50. i Elvisem Presleyem. Do stylizacji fryzury przyda się okrągła szczotka, która uniesie włosy, doda im objętości i ułatwi nadawanie kształtu. Całość wystarczy utrwalić lakierem do włosów.

[Modne fryzury męskie na wiosnę 2022]: kok

Długie włosy są proste w utrzymaniu – wystarczy odpowiednia pielęgnacja i w zasadzie nie potrzebują niczego więcej. Natomiast męski kok to sposób na elegancką fryzurę, szczególnie podczas specjalnych okazji. Najefektowniej kok wygląda wtedy, gdy włosy są gładko zaczesane bez przedziałka i delikatnie nabłyszczone sprayem. Warto rozważyć noszenie koka, jako jednej z najmodniejszych fryzur na wiosnę 2022.

Wybierz modną fryzurę dla siebie i dobierz do niej kosmetyki do włosów na Domodi.pl:

Modne męskie buty na wiosnę 2022. Jakie trendy i modele (nie tylko sneakersy!) są najciekawsze? Modne męskie buty na wiosnę 2022. Jakie trendy i modele (nie tylko sneakersy!) są najciekawsze? Modne ubrania dla szczupłych i wysokich mężczyzn – jakie stylizacje polecamy smukłym panom? Modne ubrania dla szczupłych i wysokich mężczyzn – jakie stylizacje polecamy smukłym panom?