Najlepsze światowe magazyny o modzie. Ranking TOP 7 tytułów dla każdej miłośniczki mody

Topowe magazyny modowe informują o najnowszych trendach, opowiadają o historii, kulturze i wnętrzach, i niezmiennie inspirują! Jakie tytuły warto znać? Sprawdź najlepsze czasopisma o modzie w rankingu Domodi! Znajomość tych magazynów to must know każdej miłośniczki mody!

Najlepsze światowe magazyny o modzie. Ranking TOP 7 tytułów dla każdej miłośniczki mody

Magazyny modowe w Polsce i na świecie - czym wyróżniają się te, które warto czytać?

W subiektywnym rankingu najlepszych czasopism o modzie Domodi uwzględniliśmy najbardziej prestiżowe magazyny istniejące na rynku wydawniczym od lat. To one cieszą się największą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Mają swoje edycje w największej ilości krajów, ale przede wszystkim - stanowią kompendium wiedzy na temat mody, urody, kultury i sztuki! Dobierając tytuły do naszego zestawienia, zwracaliśmy szczególną uwagę na wartościową, merytoryczną treść, jakość zdjęć i zaufanie odbiorców. Zarówno papierowe wersje czasopism z top-listy, jak i ich magazyny modowe online przyciągają co miesiąc tysiące czytelniczek. Sprawdź, czy już jesteś jedną z nich, czy zaraz dołączysz do ich grona! Przed Tobą ranking najpopularniejszych magazynów modowych według Domodi!

światowe magazyny o modzie

[Najlepsze magazyny modowe]: Vogue

Kultowy magazyn, który obecnie co miesiąc ukazuje się w 24 krajach, również w Polsce, nieprzypadkowo nazywany jest biblią mody. Historia “Vogue’a” sięga 1892 roku! To wtedy pomysłodawca czasopisma - Arthur Turnure zaczął wydawać tygodnik dla amerykańskiej arystokracji. Od tego czasu światło dzienne ujrzało blisko 3 tysiące numerów magazynu, który co roku we wrześniu (słynne September Issue) bije rekordy pod względem objętości. Największy i najcięższy numer “Vogue’a” pojawił się podobno w 2012 roku i liczył… 916 stron! Nie chodzi jednak o liczby, lecz o jakość i renomę.

Każde wydanie tego legendarnego magazynu modowego przenosi nas do świata wielkiej mody, zaraża miłością do kultury i sztuki, pokazuje trendy w makijażu czy pielęgnacji i pozwala bliżej poznawać gwiazdy - od laureatów Oscarów po topowe influencerki! Amerykańską edycją “Vogue’a” kieruje od lat ikona stylu Anna Wintour, która stała się inspiracją dla kinowego hitu “Diabeł ubiera się u Prady”. Trzy okładki w historii zilustrował Salvador Dali. A na innych pozowali między innymi księżna Diana, Kim Kardashian z Kanye Westem czy Cate Blanchett. Głośno komentowane okładki to jednak zaledwie zapowiedź niezwykle ciekawej treści. Na łamach “Vogue’a” poruszane są nie tylko tematy modowe, ale też ważne kwestie społeczne - od ekologii po prawa kobiet. Światowy poziom trzyma też polska edycja magazynu, która ukazuje się od marca 2018. To zdecydowanie must read nie tylko dla estetki czy fashionistki, ale też dla każdej świadomej, niezależnej kobiety. Młodszym czytelniczkom polecamy z kolei słynny magazyn modowy dla nastolatków “Teen Vogue”!

Zobacz najlepsze zagraniczne blogi o modzie [RANKING]

[Najlepsze magazyny modowe]: ELLE

Kultowy “Vogue” ukształtował wiele genialnych redaktorek modowych, ale tylko jednej z nich udało się zrobić zawrotną karierę w branży. Była nią Helene Gordon-Lazareff, która 21. października 1945 roku pokazała światu pierwszy, historyczny numer, wówczas francuskiego, magazynu modowego - “ELLE”. Specyficzne początki czasopisma wiązały się z misją przypomnienia kobietom o modzie tuż po zakończeniu II wojny światowej. Szybko jednak okazało się, że francuska dziennikarka rosyjskiego pochodzenia poradziła sobie z nią doskonale, a magazyn “ELLE” stał się najpopularniejszym czasopismem o modzie we Francji.

Dziś wydawany jest w 60 krajach, także w Polsce, a swoją treścią co miesiąc zachwyca tysiące czytelniczek. To dzięki "ELLE" moda z wybiegów staje się bardziej przystępna. Redaktorzy podpowiadają, jak nosić trendy z pokazów na co dzień. Uwielbiamy też historie znanych marek i biografie projektantów, które ukazują się na łamach magazynu, wyjątkowe zdjęcia i newsy ze świata kultury i sztuki. Ten magazyn modowy pisze nie tylko o nowościach świata fashion, ale przede wszystkim o tematach ważnych dla wszystkich kobiet. “ELLE” ma też swoją wersję wnętrzarską (“ELLE Decoration”). A wydawany również w Polsce magazyn modowy dla mężczyzn “ELLE Man” to solidna baza wiedzy na temat męskich trendów, gadżetów czy kultury!

[Najlepsze magazyny modowe]: Glamour

Do najstarszych, zagranicznych magazynów modowych zaliczymy też “Glamour”, który w Stanach Zjednoczonych wychodzi od 1939 roku! Co ciekawe na początku skupiał się na życiu i stylu gwiazd Hollywood (jego pierwotna nazwa to “Glamour of Hollywood”), a tematy modowe czy urodowe były jedynie dodatkiem. Z czasem proporcje odwróciły się, dzięki czemu dziś tego tytułu nie może zabraknąć w żadnym rankingu najlepszych czasopism o modzie na świecie. Przeczytamy w nim jednak nie tylko o najświeższych trendach z wybiegów, ulic światowych stolic mody czy Instagrama, ale też o urodzie, makijażu, psychologii, zdrowiu czy seksie. Jak podkreśla wydawnictwo Conde Nast - “dowcipnie i bez moralizowania”.

Aktualnie magazyn modowy “Glamour” ukazuje się co miesiąc w 17 krajach, w tym również w Polsce. Coś dla siebie znajdą w nim kobiety w każdym wieku, które lubią wyglądać modnie, nie wydając przy tym fortuny. Tu częściej, niż w “Vogue’u” czy “ELLE” pojawia się bowiem moda dostępna na każdą kieszeń. Dodajmy do tego niezwykle ważny przekaz społeczny, a zyskamy czasopismo idealne! Chyba w żadnym tytule z rankingu nie mówi się tak wiele o Body Positive, ekologii czy tolerancji!

[Najlepsze magazyny modowe]: Harper’s Bazaar

Na tle starych czasopism modowych najbardziej wyróżnia się legendarny “Harper’s Bazaar”. Historia tego tytułu rozpoczęła się w 1867 roku! Magazyn założony przez braci Harper z Nowego Jorku wzorowany był na niemieckim piśmie “Der Bazar”, w którym poza sztuką i kulturą pojawiały się modowe ilustracje przedstawiające najmodniejsze stroje kobiece z Wiednia, Paryża czy Londynu! Pomysł znakomicie przyjął się w amerykańskich wyższych sferach, ale największą siłą magazynu od początku były znakomite redaktorki. Pierwszą z nich była Mary Louise Booth, która jeszcze w XIX wieku otwarcie pisała o prawach kobiet. Później przyszedł czas na Carmel Snow i Dianę Vreeland.

Po ponad stu pięćdziesięciu latach istnienia “Harper’s Bazaar” na światowym rynku wydawniczym czasopismo wciąż podnosi poprzeczkę, stawiając na treść najwyższej jakości. Obok trendów z wybiegów i ulic miast znajdziemy w nim artykuły na temat urody, kultury czy sztuki. Nie brakuje tu również kontekstów politycznych, które od zawsze były istotną częścią pisma. “Aby być naprawdę modnym, trzeba zanurzyć się w kulturze i ideach chwili.” - to przesłanie z 1867 roku to kwintesencja “Bazaara”. Tym bardziej żałujemy, że wśród 37 krajów, w których regularnie co miesiąc ukazuje się kultowy magazyn modowy, nie ma już Polski.

[Najlepsze magazyny modowe]: Cosmopolitan

Kolejne amerykańskie czasopismo o modzie, które swoją działalność rozpoczęło jeszcze w XIX wieku to “Cosmpolitan”. Historia uwielbianego przez kobiety na całym świecie magazynu modowego sięga 1886 roku. Co ciekawe, na początku wydawany był jednak jako… magazyn rodzinny. Prawdziwą rewolucję na rynku wydawniczym zrobił dopiero w latach 60. XX wieku! To wtedy za sprawą Helen Gurley Brown - autorki głośnej powieści “Sex and the Single Girl” przekształcono go w miesięcznik dla młodych, wyzwolonych i niezależnych kobiet. Tematem przewodnim stała się jednak nie moda, lecz seks!

W historii słynnego “Cosmo” czytamy o rekordach popularności, jakie czasopismo biło w latach 60. i 70., i o tym, jak sama Helen Gurley Brown wzmocniła pozycję kobiet na świecie, przesuwając granice tabu, zachęcając do niezależnego myślenia, porzucenia konwenansów czy po prostu zabawy! Seksualność do dziś pozostaje ważnym tematem, jednak w “Cosmpolitan” znajdziemy też artykuły na temat zdrowia, fitnessu czy urody i oczywiście - mody. Poczytamy tu o najgorętszych trendach z czerwonych dywanów, przejrzymy hity z sieciówek czy zajrzymy do szaf gwiazd. Niestety już nie w polskiej edycji, która swoją działalność zakończyła w 2019 roku.

[Najlepsze magazyny modowe]: Marie Claire

Polskiej edycji nie doczekało się jak dotąd kultowe francuskie czasopismo o modzie - “Marie Claire”. Magazyn założony przez Jeana Prouvosta od 1937 roku poruszał ważne dla kobiet kwestie - od mody i urody po feminizm. Na jego czele jeszcze przed wojną stanęła Marcelle Auclair - redaktorka, której odważne dziennikarstwo inspirowało tysiące kobiet w trudnych czasach II wojny światowej. Co ciekawe już pierwszy numer, wtedy tygodnika, “Marie Claire” odnotował rekordową sprzedaż 500 000 egzemplarzy! Dwa lata później liczba ta podwoiła się.

Dziś słynny, zagraniczny magazyn modowy wydawany jest co miesiąc w 35 krajach na świecie. Największą popularnością cieszy się wciąż we Francji, ale też w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. My możemy zaglądać do treści w internetowej wersji czasopisma. Warto, bo “Marie Claire” to kopalnia inspiracji, baza wiedzy na temat najgorętszych trendów z pokazów światowej sławy marek, z ulic i szaf gwiazd. Znajdziemy tam także świetnie przygotowane artykuły z działu beauty, przeglądy najnowszych filmów czy seriali, newsy polityczne i poradniki na temat rozwoju i kariery!

[Najlepsze magazyny modowe]: W

Pamiętacie słynne amerykańskie czasopismo o modzie, którym przez chwilę kierowała Blair Waldorf z "Gossip Girl"? Tak, to właśnie "W" - magazyn modowy, założony stosunkowo niedawno, bo w 1972 roku przez wydawcę kultowego “Women’s Wear Daily” - Jamesa Brady’ego. Ekskluzywny magazyn o modzie przez wiele lat skupiał się w głównej mierze na życiu gwiazd, niejednokrotnie wzbudzając przy tym kontrowersje nietypowymi sesjami zdjęciowymi. Jednak od kilku lat “W” wyznacza trendy pod czujnym okiem redaktor naczelnej Sary Moonves i nowej inwestorki - supermodelki Karlie Kloss!

W wydawanym co dwa miesiące czasopiśmie modowym wciąż znajdziemy sporo fotografii gwiazd. Na stronie internetowej magazynu możemy jednak podglądać również kulisy pokazów mody, streetwearowe newsy i oczywiście - szafy celebrytów. Poczytamy tu również o kulturze i nowościach kosmetycznych. Chociaż pismo nie jest wydawane w Polsce, z pewnością znajdziemy jego amerykańską wersję wśród magazynów modowych w Empiku. Warto rzucić okiem, chociażby po to, by sprawdzić, jak wygląda jeden z najsłynniejszych tytułów w Stanach Zjednoczonych!

Sprawdź najpopularniejsze polskie blogi modowe! [RANKING]

Ubierz się z Domodi w stylu redaktorek najlepszych magazynów modowych:

Co ubrać na sylwestra 2020/2021? Mamy 3 gotowe stylizacje sylwestrowe! [VIDEO] Co ubrać na sylwestra 2020/2021? Mamy 3 gotowe stylizacje sylwestrowe! [VIDEO] Podobają Ci się stylizacje z “Gambit królowej”? Ubierz się jak bohaterka serialu Netfliksa! Podobają Ci się stylizacje z “Gambit królowej”? Ubierz się jak bohaterka serialu Netfliksa!