Paczki a koronawirus - jaki sposób dostarczenia jest najbezpieczniejszy? Kurier czy paczkomat?

Ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa musisz zostać w domu? Nadal możesz bezpiecznie kupować ubrania i dodatki online! Zastanawiasz się, jaką opcję dostawy w tej sytuacji wybrać: Pocztę Polską, kuriera, a może paczkomat? Rozwiewamy Twoje wątpliwości!

Paczki a koronawirus - jaki sposób dostarczenia jest najbezpieczniejszy? Kurier czy paczkomat?

Zamawianie paczek a koronawirus - jakie formy dostarczania są obecnie dostępne?

Wierzymy, że zagrożenie koronawirusem wkrótce minie, a Ty już niedługo będziesz mogła pochwalić się światu swoim nowym wiosennym lookiem, w sam raz na pierwszy swobodny spacer po mieście czy upragnioną od dawna kawę z przyjaciółką. Nie rezygnuj ze stylu - zwłaszcza, że #niemanudyzdomodi! U nas znajdziesz najmodniejsze ubrania i akcesoria nawiązujące do trendów ze światowych fashion weeków.

Jak kupować ubrania przez internet? Bezpieczne zakupy online - poznaj ich zalety!

Możesz je kupić online i zamówić prosto pod wskazany adres. No właśnie - podczas gdy jedno jest oczywiste, drugie rodzi wiele pytań. W końcu możesz nie być pewna, czy przekazywanie paczek “z ręki do ręki” jest bezpieczne. A jeśli tak, to którą wybrać opcję: paczkomaty, dostawę kurierską, a może tradycyjną pocztę? Sprawdźmy to wspólnie, żebyś nie musiała się tym więcej martwić!

Przesyłki pocztowe w dobie koronawirusa - jakie zasady obowiązują?

Poczcie Polskiej tak samo jak nam zależy, żeby Twoje paczki były maksymalnie bezpieczne. Właśnie dlatego od początku marca tego roku instytucja ta podejmuje szereg działań, jakie mają na celu zwiększenie ochrony zarówno pracowników, jak i klientów. 

Listonosze i pozostali pracownicy wyposażeni są w niezbędne środki ochrony osobistej (w tym przede wszystkim maski oraz rękawiczki jednorazowe), a także żele dezynfekujące. Wszystkie przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe, a także kurierskie (poza przesyłkami z dokumentami zwrotnymi) można odebrać bez konieczności pokwitowania własnoręcznym podpisem. Wystarczy okazać pracownikowi Poczty Polskiej, oczywiście z bezpiecznej odległości, swój dokument tożsamości. Ten spisze cztery ostatnie cyfry numeru z dokumentu i na tej podstawie wyda przesyłkę. Uwaga: w związku z tym nadzwyczajnym rozwiązaniem, Poczta Polska nie rekomenduje zamawiania przesyłek dla osób trzecich.

#BranżaWspiera - jak branża mody reaguje na pandemię?

Również w przypadku dostarczania paczek i przesyłek kurierskich podjęte zostały działania ograniczające bezpośredni kontakt kuriera z klientem. Kurier może skontaktować się z odbiorcą (o ile nadawca poda jego numer telefonu) i poinformować o spodziewanym terminie dostarczenia przesyłki. Opłatę za przesyłki pobraniowe można uregulować za pomocą bezdotykowej transakcji kartą płatniczą. 

Zostałaś poddana kwarantannie? Nie martw się. Poczta Polska idzie Ci na rękę! Do czasu zakończenia izolacji, Twoja korespondencja będzie czekała na Ciebie w placówce, bez próby doręczenia i bez awizo. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata.

Paczki od kuriera - podstawowe informacje od firm kurierskich

Do sytuacji zagrożenia nowym patogenem, wywołującym chorobę Covid-19, ustosunkowują się też firmy kurierskie, którym (podobnie jak wspomnianej wyżej Poczcie Polskiej) zależy na bezpieczeństwie i zadowoleniu obu stron: zarówno przewoźników, jak i klientów. Jakie zmiany zostały wprowadzone w firmach? Na pewno duże i dostosowane do wyjątkowych wymagań.

DHL wprowadził precyzyjne plany awaryjne, dotyczące wszystkich obszarów działalności. Wszystkie jednostki operacyjne zostały wyposażone między innymi w środki dezynfekujące, maseczki na twarz oraz termometry bezdotykowe. W obiektach wprowadzane są procedury związane z dezynfekcją elementów infrastruktury. Obecnie odbiorcy paczek nie są już zobowiązani do składania podpisu na skanerze kurierskim, aby potwierdzić odbiór przesyłki. Konieczne jest jedynie podanie kurierowi nazwiska osoby odbierającej paczkę, które kurier sam wpisuje do systemu.

DPD Polska wdrożyła środki zapobiegawcze zgodne z zaleceniami światowych i krajowych instytucji nadzoru sanitarnego i epidemiologicznego. Kurierzy mają prawo dostarczać przesyłki pod drzwi bez podpisu odbiorcy pod warunkiem, że kurier nawiąże wcześniej kontakt z odbiorcą i odbiorca wyrazi zgodę na takie doręczenie. Rozwiązanie to ma zapewnić maksymalną ochronę dla adresata i kuriera podczas doręczenia. Niektóre procedury doręczeniowe podyktowane są jednak wymogami prawnymi i procedurami zdefiniowanymi przez klientów i te wymagają bezpośredniego kontaktu z odbiorcą. W ich przypadku firma podejmuje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obu stronom. DPD jest w trakcie wyposażania kurierów w higieniczne środki zabezpieczenia osobistego.

FedEx uspokaja: to firma, która ma 47 lat doświadczenia w proaktywnym reagowaniu na kryzysowe sytuacje. Wszyscy pracownicy przestrzegają wszelkich zaleceń rządowych w kwestii utrzymania w idealnej higienie rąk, sprzętu, akcesoriów.

Zamówienia do paczkomatów - czy to bezpieczne? Rekomendacje

InPost już w lutym powołał specjalny sztab kryzysowy i natychmiast wdrożył szczegółową kontrolę pracowników, a także procedury ochronne. Firma wychodzi z założenia, że w stanie zagrożenia koronawirusem najważniejsze będzie zachowanie stabilności dostaw i łańcuchów logistycznych. Przygotowała szereg udogodnień dla klientów. Po pierwsze, odbierając przesyłkę z paczkomatu, nie trzeba dotykać panelu sterującego - wystarczy otworzyć skrytkę za pomocą aplikacji na komórkę. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe, InPost zaproponował też usługę Paczka w Weekend, umożliwiającą dostawy do paczkomatów także w soboty i niedziele.

Przesyłki z Aliexpress w czasie epidemii

Zamawiasz paczkę z Chin? Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie jesteś narażona na zakażenie się nowym patogenem. Koronawirusy nie przetrwają długo na powierzchniach (na przykład listach czy paczkach). Chiński gigant zaznacza jednak, że mogą spowodować zupełnie inne problemy, a mianowicie… zdecydowanie wydłużony czas oczekiwania na przesyłkę. Na łamach amerykańskiego dziennika "The New York Times" właściciele serwisu sprzedażowego mówią otwarcie o możliwych opóźnieniach związanych z aktualnymi problemami z logistyką i personelem. Jeśli nie chcesz ryzykować, że Twoja paczka utknie gdzieś po drodze albo dotrze do Ciebie za późno, kupuj online w polskich sklepach za pośrednictwem… Domodi!

Którą z powyższych form dostarczenia paczki najlepiej wybrać w czasie epidemii?

Podczas epidemii koronawirusa, wywołującego niebezpieczną i potencjalnie śmiertelną chorobę, kluczowe jest nie tyle unikanie skupisk ludzkich, co w ogóle ograniczenie jakichkolwiek kontaktów międzyludzkich (oczywiście poza domownikami) do niezbędnego minimum. W tym kontekście odpowiedź na pytanie o to, jaką opcję dostawy wybrać w tym szczególnym dla wszystkich czasie, nasuwa się sama. Paczka dostarczona przez innego człowieka, czy to kuriera, czy pracownika Poczty Polskiej, zwiększa zagrożenie. Źródłem zakażenia może być nie tylko sama powierzchnia przesyłki (karton, papier, folia), ale skóra czy aerozol, wydalany z ust.

Nawet jeśli czujesz się dobrze, pamiętaj, że nigdy nie masz pewności, czy jesteś zdrowa i czy nie zarazisz innej osoby, dlatego staraj się unikać takiego ryzyka. Jeśli tylko możesz, wybieraj paczkomaty, a jeśli nie ma innego wyjścia, korzystaj z opcji bezkontaktowej dostawy pod drzwi, płać za przesyłki z góry bądź używaj karty płatniczej.

#prasówkapozytywów vol.9 #prasówkapozytywów vol.9 Jeans w stylizacjach damskich - zobacz 3 propozycje modnych zestawów! [VIDEO] Jeans w stylizacjach damskich - zobacz 3 propozycje modnych zestawów! [VIDEO]