Wiemy, kto zagra “Królewnę Śnieżkę”! Czy ten wybór naprawdę szokuje?

Kultowa bajka “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” doczeka się aktorskiej interpretacji. Film wyprodukuje Disney, a my będziemy mogli zobaczyć go prawdopodobnie za dwa lata. Wiele kontrowersji wywołał wśród internautów… wybór aktorki do tytułowej roli. Kto zagra Królewnę i dlaczego decyzja o castingu jest tak dyskusyjna?

Wiemy, kto zagra “Królewnę Śnieżkę”! Czy ten wybór naprawdę szokuje?

Królewna Śnieżka 2.0

Jeszcze w tym roku mają ruszyć zdjęcia do “Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków” - filmu w aktorskiej wersji, który wyprodukuje Disney, a wyreżyseruje Marc ebb, znany między innymi z “500 dni miłości”. Dzieci lub znajomych będziemy mogli zabrać do kina na ten tytuł za około dwa lata. Dziś wiemy już kto zagra tytułową rolę, czyli postać Śnieżki, wrażliwej królewny o dobrym sercu. Wybór ten, jak się okazuje, nie dla wszystkich jest zrozumiały, bo… aktorka nie ma jasnej karnacji. To 20-letnia Rachel Zegler, ciemnowłosa piękność, której mama pochodzi z Kolumbii, a ojciec ma polskie korzenie. Jak czytamy na portalu Spider’s Web: “Królewna Śnieżka to jedna z najsłynniejszych baśniowych postaci i bohaterka zdefiniowana przez swoją skórę białą jak śnieg. Disney postanowił jednak pójść na przekór konwencji i zatrudnił do tej roli Rachel Zegler. Mająca polskie korzenie aktorka jest ciemnej karnacji. A to oznacza nadchodzącą burzę”.

Naszym zdaniem wybór jest idealny, tym bardziej, że Rachel to naprawdę utalentowana aktorka, która z pewnością poradzi sobie z wyzwaniem. W tym roku zadebiutuje i to nie u byle kogo: na ekrany kin wejdzie "West Side Story" Stevena Spielberga, w którym Zegler zagra postać Marii. 20-latka zachwyca też talentem wokalnym, o którym można się przekonać, słuchając coverów w jej wykonaniu na YouTube. Na Instagramie Rachel Zegler nie jest szczególnie aktywna - chociaż śledzi ją w tej chwili 244 tysiące followersów, feed aktorki wypełnia niewiele zdjęć.

Co jeszcze warto wiedzieć o filmie?

Animowana wersja "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków" inspirowana jest słynną baśnią braci Grimm. Pojawiła się na ekranach w 1937 roku, będą pierwszą pełnometrażową animacją Disneya. Rok później Walt Disney otrzymał za ten film honorowego Oscara, a więc nagrodę specjalną za filmową innowację. Co ciekawe, nagroda ta miała formę jednej wymiarowej statuetki oraz siedmiu dużo mniejszych.

fot. Getty Images

Najmodniejsze akcesoria z letnich wyprzedaży 2021. Noszą je trendsetterki! Teraz kupisz je za grosze Najmodniejsze akcesoria z letnich wyprzedaży 2021. Noszą je trendsetterki! Teraz kupisz je za grosze Jak używać rozświetlacza? Uzyskaj efekt promiennej, świetlistej cery za pomocą jednego kosmetyku! Jak używać rozświetlacza? Uzyskaj efekt promiennej, świetlistej cery za pomocą jednego kosmetyku!