Zaskakujący wybór Polek: to ich nowy ulubiony kolor. Noszą go Taranta, Sworowska i Opozda

Wiosną czeka nas prawdziwa kolorystyczna mieszkanka wybuchowa, która zachęci do eksperymentów nawet te z nas, które są przywiązane do stonowanych barw. Szczególną uwagę miłośniczek mody przyciągnął dawno niespotykany w stylizacjach kolor, który wprost wibruje energią. W Polsce noszą go już Magda Taranta, Bogna Sworowska i Joanna Opozda.  

Zaskakujący wybór Polek: to ich nowy ulubiony kolor. Noszą go Taranta, Sworowska i Opozda
Bogna Sworowska i Joanna Opozda noszą ubrania w najmodniejszym kolorze sezonu Źródło: AKPA

Świat mody po długiej zimie przepełnionej czernią i szarością jest wręcz spragniony intensywnych kolorów, zaczerpniętych z natury. Nasze wiosenne stylizacje zdefiniują owocowe koktajle, które pojawią się w kontrze do stonowanej klasyki. W tegorocznych trendach projektanci oferują szaleństwo wyrazistych barw, a na pierwszy plan wybija się kolor, który swoją soczystością porywa tłumy miłośniczek mody.  

Mowa o... limonce, która przekona do siebie nawet największe zwolenniczki ponadczasowej bieli czy czerni. Projektanci wiedzą, że taki kolor to błyskawiczny sposób na oryginalny look, o czym przekonały się także Magda Taranta, Bogna Sworowska i Joanna Opozda. 

Zobacz też inne kolory, które zdominują trendy wiosną i latem 2023

„Megakolory”. Magda Taranta rozpromienia dzień w obłędnej limonce

„Tylko patrząc, można zarazić się pozytywnie na cały dzień”, taki komentarz otrzymała Magda Taranta pod zdjęciem, na którym widnieje w golfie i spodniach cargo w limonkowym kolorze. Trudno nie zgodzić się z tą wypowiedzią, w końcu limonka ma w sobie coś energetyzującego, co sprawia, że włożenie ubrania w tym kolorze nastraja optymizmem. Ten odcień działa trochę tak, jakby spomiędzy ciemnych chmur wyjrzało słońce – wystarczy spojrzeć na zdjęcie Magdy Taranty, która na tle ponurej pogody wygląda radośnie i promiennie.  

Prezenterka uzupełniła limonkę drugim najmodniejszym kolorem sezonu, czyli kobaltem, który wraz z nastaniem wiosny będzie wykorzystywany przez Polki na setki różnych sposobów. Dołączenie kurtki w odcieniu królewskiego błękitu do limonkowego zestawu było strzałem w dziesiątkę, bo całość wygląda tak hipnotyzująco, że nie możemy oderwać wzroku od tej stylówki. 

Ten kolor pasuje każdemu – dodaje klasy bez względu na wiek. Tak noszą go Helena Norowicz i Magda Mołek

Limonka dodaje świeżości kobietom w każdym wieku

Martwisz się, że po pięćdziesiątce jesteś skazana na stonowane kolory? To spójrz na Bognę Sworowską, od której bije energia, piękno i świeżość. To wszystko zasługa limonki, która jak orzeźwiający koktajl dodała Sworowskiej witalności. Modelka na okładce polskiego czasopisma pojawiła się w energetyzującym total looku w postaci bluzki i luźnych spodni. To śmiałe posunięcie, ale ty nie musisz nosić limonki od stóp do głów. Świetnym pomysłem będzie pojedynczy akcent, np. w postaci bluzki, która rozświetli całą stylizację.  

Mała czarna będzie mieć wiosną mocną przeciwniczkę

Limonka zdominuje nie tylko nasze stylizacje na co dzień, ale również te na specjalne okazje. Na weselach, outdoorowych imprezach z przyjaciółmi, ale i eleganckich bankietach zastąpimy nią klasyczne małe czarne i koktajlowe sukienki w stonowanych kolorach. Limonka będzie sposobem na to, by wyrazić siebie, podkreślić swoją znajomość trendów i skraść całe show, tak jak Joanna Opozda na Gali Bestsellerów Empiku. Obok takiej kreacji po prostu nie da się przejść obojętnie.

Więcej ubrań w modnym limonkowym kolorze znajdziesz na Domodi.pl

Tęskniące za wakacjami nad morzem Drzyzga i Sykut-Jeżyna stawiają na marynistyczny trend. Zakochasz się w tych ubraniach Tęskniące za wakacjami nad morzem Drzyzga i Sykut-Jeżyna stawiają na marynistyczny trend. Zakochasz się w tych ubraniach Małgorzata Ostrowska-Królikowska z torebką, która będzie hitem wiosny. Pasuje jej ten model? Małgorzata Ostrowska-Królikowska z torebką, która będzie hitem wiosny. Pasuje jej ten model?