Znamy kolor roku 2024. Wprowadź go do swojej szafy, zanim wyprzedzą cię koleżanki

Trendy w świecie mody zaczynają wybiegać daleko w przyszłość. Jednym z najbardziej wpływowych orędowników tych prognoz jest Instytut Pantone, który właśnie ogłosił kolor roku 2024. Ten zmysłowy, przyjemny w odbiorze odcień możesz nosić już teraz – w końcu tytuł najmodniejszej dziewczyny w całej okolicy należy się tobie.

Znamy kolor roku 2024. Wprowadź go do swojej szafy, zanim wyprzedzą cię koleżanki
Ten kolor będzie rządził w 2024 roku Źródło: Getty Images

Instytut Pantone to od lat niekwestionowany lider w dziedzinie prognozowania trendów. Największe marki ze świata mody i designu na świecie korzystają z jego prognoz, niezależnie od segmentu rynku, na którym operują. Agencja jest znana z tworzenia prognoz z dużym wyprzedzeniem. Jak to jest możliwe?

Dzięki ciągłemu monitorowaniu inspiracji kulturowych, mediów społecznościowych, innowacji produktowych, wizji projektantów, trendów w merchandisingu, marketingu czy zakupach, Pantone jest w stanie przewidzieć nadchodzące trendy.

Kolejnym ważnym graczem w świecie kolorów i trendów, który wykorzystuje innowacyjne podejście do prognozowania przyszłych odcieni, jest WSGN. Worth Global Style Network prognozuje trendy już od 1998 roku.

Przypomnijmy: Te kolory są najmodniejszymi odcieniami na wiosnę i lato 2023

Peach Fuzz – to w tym kolorze zakochamy się w 2024 roku

Instytut Pantone i WGSN są zgodne – kolorem roku 2024 będzie delikatny odcień pomarańczowego, Peach Fuzz​.

Eksperci uznali, że ten brzoskwiniowy odcień jest „odświeżający i energetyzujący’’ – i wystarczy tylko spojrzeć, żeby się przekonać, że tak właśnie jest. Dodatkowo idealnie pasuje do obecnych czasów, w których borykamy się z różnymi emocjami i niepewnością o przyszłość, a tym, na czym najbardziej nam zależy, jest ukojenie, ciepło, poczucie bezpieczeństwa. Kultywowanie nadziei i pozytywnego nastawienia stało się dla konsumentów silnym mechanizmem radzenia sobie z codziennością. Troska, więź i społeczność leżą u podstaw tego koloru roku 2024.

Pssst: Peach Fuzz, kolor roku 2024,ma przypominać o dobroczynnych właściwościach pomarańczy i moreli, bogatych w przeciwutleniacze i witaminy. 

Kolor roku na wybiegach mody. Peach Fuzz już zrobił furorę

Według Pantone i WSGN, odcień Peach Fuzz doskonale sprawdzi się w różnych rodzajach odzieży – na wielkie wyjścia i domowej, eleganckiej, sportowej i wierzchniej. Kolor ten jest nie tylko wszechstronny, ale także uniwersalny dla obu płci.

Znany projektant mody, Simon Porte Jacquemus, zdaje się to doskonale rozumieć. Już w swojej kolekcji „La Raphia" na sezon wiosna-lato 2023, prezentowanej pod Paryżem, wykorzystał elementy garderoby właśnie w kolorze Peach Fuzz.

Wśród marek, które apetyczny i zmysłowy odcień brzoskwin wykorzystały w swoich kolekcjach na wiosnę i lato 2023, jest też Isabel Marant, Ulla Johnson, Alberta Ferretti czy Jonathan Simkhai.

Peach Fuzz w aranżacji wnętrz i… kosmetyczce

Peach Fuzz to kolor roku 2024 nie tylko na wybiegach, ale także w naszych domach. Delikatna, jakby wyblaknięta od słońca tonacja brzoskwini dobrze komponuje się z neutralnymi odcieniami. Idealnie sprawdzi się w tekstyliach, łazienkowych i sypialnianych dodatkach, dekoracjach ściennych, ale też jako tapicerka mebli, zwłaszcza tych o organicznych, obłych formach.

Optymistyczny charakter koloru roku 2024 świetnie znakomicie się sprawdzi również w kontekście projektowania opakowań kosmetyków do pielęgnacji urody. Spodziewamy się, że Peach Fuzz już niedługo pojawi się w naszych kosmetyczkach i zostanie w nich na dłużej. 

Swoją uniwersalnością i wszechstronnością, Peach Fuzz ma szansę stać się prawdziwym hitem w nadchodzącym roku. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Ale jedno jest pewne – kolor ten już teraz wprowadza do naszego życia odrobinę słońca i optymizmu, stając się symbolem nadziei, troski i wspólnoty.

Odkryj ubrania w najmodniejszym kolorze roku 2024:

„Moim celem jest wyglądać jak ona”. Polki zachwycają się sukienkami Kożuchowskiej i Bojarskiej-Ferenc. Znalazłyśmy podobne „Moim celem jest wyglądać jak ona”. Polki zachwycają się sukienkami Kożuchowskiej i Bojarskiej-Ferenc. Znalazłyśmy podobne Zapomnij o spódnicy. Szorty, które nosi Pisarek, są tak samo eleganckie i bardziej wygodne Zapomnij o spódnicy. Szorty, które nosi Pisarek, są tak samo eleganckie i bardziej wygodne