6 błędów w makijażu, które popełniamy najczęściej. Sprawdź, co robisz źle

Nawet codzienny makijaż może być wyzwaniem, jeśli notorycznie powtarzasz te same błędy. By uzyskać efektowny make-up, wystarczy przestrzegać kilku kluczowych zasad stosowanych przez wizażystki na całym świecie. Jakie błędy w makijażu popełniamy jako Polki najczęściej? Sprawdź, czy też je robisz!

6 błędów w makijażu, które popełniamy najczęściej. Sprawdź, co robisz źle

Jak uniknąć błędów w makijażu? Trzymaj się tych wskazówek!

Błędy w makijażu są prawdziwą zmorą nie tylko początkujących, ale i kobiet, które malują się od lat. Przez nie, zamiast pięknie podkreślonej urody, można niestety uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Nierzadko makijażowe wpadki wpływają także na kondycję cery, a w skrajnych wypadkach przyczyniają się do problemów skórnych. Niektóre błędy w makijażu również dodają lat – cera wydaje się być wtedy ciężka, zmęczona, ale i przerysowana. 

Jak więc uniknąć błędów w makijażu? Poza wskazówkami wyszukanymi w Internecie, możesz także obserwować influencerki na Instagramie, które na co dzień dzielą się skutecznymi trikami na efektowny makijaż. Warto też korzystać z tutoriali wizażystek na YouTubie, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy.

1. Źle dobrany odcień podkładu

Błąd w makijażu, który popełniają nie tylko nowicjuszki, to przede wszystkim dobór odcieni podkładu. Może to się zdarzyć każdemu, np. podczas zmiany fluidu na produkt innej marki. Jak więc uniknąć tego błędu w makijażu? 

Podczas zakupu podkładu sprawdź kolor na zewnętrznej stronie dłoni lub na linii żuchwy. Nigdy na nadgarstku, ponieważ skóra jest tam zbyt cienka i nie odpowiada barwie cery. Aby dobrać odpowiedni podkład trzeba też wziąć pod uwagę typ cery. Na koniec ogranicz się tylko do trzech odcieni produktu, nałóż je obok siebie i dopiero wtedy wybierz ten najbardziej odpowiadający Twojej karnacji. Staraj się też sprawdzać odcienie kosmetyków w świetle naturalnym, nie sztucznym, sklepowym.

WIZAŻYSTKA RADZI: Jak dobrać podkład do typu cery i swojej karnacji?

2. Niewłaściwe nakładanie podkładu

błędy w makijażu: nakładanie podkładu

Źle nałożony podkład to błąd w makijażu, który powoduje, że na twarzy pojawiają się odcięte fragmenty i nieestetyczne plamy. By tego uniknąć, warto zacząć od nałożenia bazy nawilżającej, która wygładzi Twoją cerę i sprawi, że będzie ona doskonałym płótnem do malowania. Po tym, nałóż podkład ruchami stemplującymi przy pomocy beauty blendera. Zwróć uwagę na newralgiczne punkty, czyli okolice między ustami a nosem, linię żuchwy, włosów i szyję. Tam kosmetyk powinien być delikatnie roztarty, tak, by się widocznie nie odcinał, a płynnie łączył się z niepomalowanymi fragmentami skóry.

3. Zbyt mocny makijaż brwi

Pamiętasz czasy Insta Brows? Otóż odeszły już one w niepamięć, dlatego warto porzucić ten trend. Mocne, wyraziste i przerysowane łuki niedopasowane do Twojej urody to jeden z największych makijażowych błędów, jakie możesz popełnić. Twoja twarz z pewnością straci swój naturalny wygląd, a cała uwaga skupi się właśnie na brwiach. 

Podczas makijażu warto zachować naturalny kształt brwi i delikatnie je wycieniować. Dobierz kredkę lub pomadę do koloru włosów i typu urody. Zacznij od zaznaczenia dolnej linii brwi i uzupełnij ubytki. Następnie nałóż oszczędnie kosmetyk od wewnątrz i stopniowo przyciemniaj ku końcowi. Dzięki temu będą wyglądały naturalnie.

4. Nieumiejętne tuszowanie rzęs

Błędy w makijażu oka to codzienność u wielu pań. I okazuje się, że istnieje więcej niż jeden! Posklejane rzęsy, nieestetyczne grudki – znasz to skądś? 

Do błędów w tuszowaniu rzęs należy:

  • Brak wymiany produktu – tusz można używać nie dłużej niż 3 miesiące. Nawet jeśli w buteleczce jest jeszcze trochę maskary, powinnaś wymienić ją na nową. 

  • Używanie zalotki po tuszowaniu – wielu paniom „łatwiej” uchwycić rzęsy wydłużone już maskarą. Musisz liczyć się z tym, że takim zabiegiem możesz stracić kilka włosków. Zalotkę ZAWSZE należy używać przed malowaniem rzęs. 

  • Nakładanie dużej ilości tuszu – w ten sposób zamiast długich rzęs do nieba, uzyskasz mnóstwo grudek. 

  • Nakładanie warstw tuszu w ciągu dnia – to po prostu nie działa. Rzęsy po takim zabiegu będą posklejane i nieestetyczne. Jeśli chcesz uzyskać długotrwały efekt, sięgnij po wodoodporną mascarę. 

5. Nieodpowiednie przygotowanie cery pod makijaż

Oto podstawowy błąd w makijażu, który popełniają tysiące kobiet. Jego efektem są m.in. podkreślone pory i zmarszczki, suche skórki, a także nierównomiernie rozłożony podkład. Mowa o przygotowaniu cery pod makijaż. 

Pamiętaj, że nawet najlepszy make-up nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego musisz dbać o poziom nawilżenia skóry, a także stosować kosmetyki dedykowane Twoim problemom skórnym. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że kosmetyki nie będą się ważyć na Twojej cerze, a makijaż przetrwa długie godziny w nienaruszonym stanie.

6. Zbyt intensywne konturowanie

błędy w makijażu: konturowanie

Wiele pań marzy o rysach, jak u Angeliny Jolie. Czy jednak masa bronzera i różu pozwoli osiągnąć ten efekt? Mnóstwo kobiet uważa, że tak… Jednak przy intensywnym konturowaniu trzeba być niezwykle ostrożnym. Popełnienie błędów w takim makijażu doprowadzi do karykaturalnego efektu. 

O czym warto pamiętać, by uniknąć tego błędu w makijażu? 

  • Używaj kosmetyków dopasowanych do koloru Twojej cery

  • Poświęć odpowiednio dużo czasu na blendowanie bronzera lub różu, by był on wtopiony w cerę, a jego krawędzie były niewidoczne. 

  • Jasne odcienie uwypuklają, a ciemne maskują, dlatego przed przystąpieniem do konturowania zastanów się, jakie partie twarzy chcesz podkreślić, a które ukryć.

  • Nie nakładaj zbyt wiele produktu, będziesz wyglądać sztucznie, a przy nadmiarze różu, możesz uzyskać efekt klauna. 

WIZAŻYSTKA RADZI, jak poprawnie konturować twarz

Już wiesz jakie błędy w makijażu popełniamy najczęściej. Podstawą do stworzenia estetycznego make-upu są oczywiście odpowiednie kosmetyki, z którymi osiągniesz najlepszy efekt! 

Szukasz więcej makijażowych wskazówek? Dowiedz się:

Unikaj błędów w makijażu – wyposaż się w dobre kosmetyki na Domodi.pl:

Sandały na platformie w 5 stylizacjach na lato 2022, które sprawią, że pokochasz ten model butów Sandały na platformie w 5 stylizacjach na lato 2022, które sprawią, że pokochasz ten model butów Te sandały wyglądają drogo, a kosztują grosze. TOP 3 modele, na punkcie których oszalały gwiazdy Te sandały wyglądają drogo, a kosztują grosze. TOP 3 modele, na punkcie których oszalały gwiazdy