6 zasad w modzie, które warto łamać!

Przyzwyczaiłyśmy się do tego, że w modzie funkcjonują pewne zasady. Mają one pomóc nam w dobraniu odpowiednich elementów stylizacji, a co za tym idzie - zmniejszyć ryzyko popełnienia gafy. Często jednak zapominamy o tym, że ów reguły (podobnie z resztą jak cała moda) ulegają zmianom, wraz z upływem czasu. Oto kilka przeterminowanych zasad, które możemy (a wręcz powinnyśmy) łamać!

Cekiny: nie tylko na wieczór

Jeszcze kilka lat temu założenie cekinowej spódnicy do codziennego zestawu byłoby czymś niedorzecznym. Bluzki, sukienki i inne części garderoby wykonane z połyskujących materiałów (albo pokryte błyszczącymi aplikacjami) były zarezerowane tylko i wyłącznie na uroczysty bal albo wieczorne wyjście do klubu (najlepiej w okresie karnawału). Kompletnie nie przejmujcie się tą zasadą dzisiaj. Włączenie cekinowych ubrań do casualowej stylizacji sprawi, że nie tylko ją ożywicie, dodacie jej również bardzo oryginalnego charakteru.

Młode kobiety ubrane w stylizacje, które zawierają cekinowy element (spódnicę albo bluzkę).

Zimowa Biała Dama

Nasze mamy albo babcie często powtarzały, że noszenie bieli zimą jest bardzo niepraktyczne. Poza tym, z innego punktu widzenia, wybierając jasną stylizację robimy sobie również krzywdę estetyczną, gdyż nasze ubrania zleją się z otoczeniem. Nic bardziej mylnego! Zimowa biel jest niezwykle szykowna i kobieca. Projektanci zachęcają nas nie tylko do tego, żebyśmy w ogóle nosiły podczas mroźnej pory roku, proponują również aby zdecydować się na total look w tym kolorze.

Łączenie ze sobą różnych wzorów

Modelki z jesienno-zimowych pokazów Miu Miu, John Saunders i Marques Almeida we wzorzystych ubraniach.

A pamiętacie zasadę, która mówiła, że jeśli zdecydujemy się na jeden element stylizacji we wzory, to reszta ubrań powinna być bez żadnego printu? Owszem, tego typu podejście można stosować nadal, gdyż w ten sposób na pewno nie zaliczycie modowej wpadki. Wasza stylizacja będzie jednak bardzo zachowawcza i po prostu nudna. Kratka i paski obok siebie? Czemu nie! Zainspirujcie się chociażby zestawami modelek z jesienno-zimowego pokazu kolekcji domu mody Miu Miu i spróbujcie stworzyć w swoich stylizacjach najmniej oczywiste połączenia.

Gryząca się para: granat z czernią

Kiedyś w modzie funkcjonowała zasada, że nie powinno się ze sobą łączyć kolorów bardzo podobnych do siebie. Między innymi dlatego unikało się zestawienia granatu z czernią. Dziś kompletnie się z tym nie zgadzamy. To jedno z najbardziej eleganckich i kobiecych połączeń, które zawsze wygląda świetnie!

Buty i torebka - duet idealny?

A pamiętacie regułę, która mówiła że torebka powinna być dobrana do butów i na odwrót? Któż dzisiaj stosuje się do tej zasady? Im większa różnorodność w Waszej stylizacji tym lepiej!

Młode kobiety w stylizacjach z ciekawymi torebkami i butami.

Stylizacja jeansowa

Jeśli jeansowa koszula to czarna spódnica, a do spodni z denimu - biała koszula. Gdy jeden z elementów naszej stylizacji jest wykonany z jeansu, reszta raczej nie powinna nawiązywać do tego stylu. Ta zasada została kompletnie odwrócona. Współcześnie uwielbiamy jeansowy total look, a szczególnie taki w którym ubrania z jeansu różnią się od siebie kolorystycznie!

Źródła zdjęć: East News, Zeppelin i ONS

Bądź modna z Domodi!

Jak nosić różowe ubrania na przełomie sezonów? Jak nosić różowe ubrania na przełomie sezonów? DIY: sportowy top. Jak go zrobić? DIY: sportowy top. Jak go zrobić?