7 polskich influencerek, których możesz nie znać, a które warto teraz śledzić na Instagramie

Polskie influencerki z Instagrama robią światową karierę chodząc własnymi ścieżkami, stawiając na niepowtarzalną estetykę i realizując swoje pasje. Czyje profile w mediach społecznościowych naszym zdaniem warto śledzić? Poznaj 7 osobowości ze świata mody i muzyki, których nie możesz przeoczyć, jeśli szukasz źródła inspiracji!

 

7 polskich influencerek, których możesz nie znać, a które warto teraz śledzić na Instagramie

Polskie influencerki z Instagrama - kogo warto śledzić w 2021 roku?

Influencerki, które naprawdę wyczuwają trendy dobrze wiedzą, że dziś ludzie poszukują w internecie innych treści niż tylko tylko reklam konkretnych produktów, stylizacji wzorowanych na pokazach mody czy grzecznych postów, w których wszystko jest „pod linijkę”. Dziś it-girls bywają niepokorne, zaangażowane społecznie, wyróżniające się nietypowym stylem i często mówiące to, co naprawdę myślą, bez względu na zasięgi i potencjalne współprace biznesowe. Najbardziej inspirujące konta należą do tych Instagramerek, które pokazują coś więcej poza modą: autentyczne pasje, ciekawostki ze swojego życia (nie zawsze idealnie przygotowane do kadru), opinie, przemyślenia, książki warte uwagi, młodych artystów, jakich warto obserwować i tak dalej. Właśnie takie dziewczyny chcemy naśladować w 2021 roku! Prawdziwe, niepokorne, idące własnymi drogami i faktycznie wpływające na innych influencerki to kwintesencja prawdziwego girl power, czyli filozofii, z którą chcemy się identyfikować. Kto według nas uosabia takie podejście do social mediów, mody, kultury czy sportu? Oto 7 nazwisk, które powinnaś poznać (jeśli jeszcze są Ci obce!).

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Aleksandra Rałowska

Aleksandra Rałowska, która prowadzi markę Żona Johna i konto na Instagramie >>@zona_johna<< to jedna z najbardziej charakternych i barwnych osobowości w polskim świecie mody. Czym się wyróżnia? Projektuje nietypowe dodatki do włosów, promuje noszenie ubrań z drugiej ręki, chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, jest niesamowicie szczera i charyzmatyczna. My kochamy jej styl, który jest bardzo kolorowy, odważny i z przymrużeniem oka. Sama podkreśla, że kiedyś pracowała jako stylistka z wielkimi gwiazdami, ale zdecydowanie wolała postawić na siebie, chociaż początkowo z oporami rozkręcała swój profil na Instagramie, zdecydowanie preferując czas spędzany przy maszynie do szycia niż ze smartfonem w ręku. Na pytanie o topowe influencerki z social mediów, Aleksandra Rałowska rozmowie z magazynem Elle.pl powiedziała wprost: „W ogóle nie rozumiem komu to imponuje, że one mają wielkie szafy pełne drogich ubrań i butów. No bo jakby co z tego? Dla mnie za tym kompletnie nic nie idzie. Że ładne zdjęcie? No okej, ale ja zawsze szukam we wszystkim jakiejś wartości dodanej, żeby się czegoś nauczyć od kogoś, albo żeby ktoś mnie zainspirował”. 

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Tycjana

Tycjana Acquasanta była przed laty jedną z trzech założycielek warszawskiego kolektywu didżejskiego Princess Rap. Dziś jest redaktorką Newonce, prowadzącą program „Drugie śniadanie” na antenie radia i menadżerką mediów społecznościowych zarówno radia, jak i baru Newonce. Oprócz tego w dalszym ciągu rozkręca w całej Polsce klubowe imprezy i chętnie się dzieli swoją nietuzinkową estetyką na Instagramie. Jej styl można określić jako doskonały mariaż klimatów lat 90. i 2000., rave’u, streetwearu i grunge. Dużo? To tylko część z kolażowego miksu, któremu jest wierna popularna didżejka. Jeśli szukasz wielkich światowych trendów w polskim wydaniu, właśnie Instagram >>@tycjana<< powinnaś śledzić na bieżąco. 

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Ewelina Gralak

Wyróżniona przez amerykański portal Vogue.com stylistka i influencerka pozostaje wierna motto, które patronuje jej Instagramowemu kontu: „I do things with lil kim in the background” (czyli, w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego, „robię rzeczy do muzyki Lil Kim”). Dokładnie takie są wszystkie projekty Eweliny, która pochodzi ze Szczecina, ale zdecydowanie pozostaje obywatelką świata: trochę rapu, trochę rave’u i dekonstrukcji, mnóstwo zaskakujących kolorów i nietypowych fasonów, a to wszystko zwieńczone sposobem podania, zawsze zdystansowanym do „oficjalnych” trendów. Ewelina uosabia ciekawość świata, kolażowość w sposobie traktowania mody i estetyk, szaloną i często nieobliczalną kreatywność. Chociaż często pracuje ze znanymi markami, na Instagramie >>@ewelinagralak<< chętniej pokazuje te swoje realizacje, które może przygotować bez żadnego ograniczającego ją briefu

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Natalia Kusiak

Natalia Kusiak to polska it-girl, która dawniej tworzyłą z Tycjaną kolektyw Princess Rap, a dziś realizuje się przede wszystkim w podróżach (ze swoim partnerem, fotografem Piotrem Bratosiewiczem) i w sporcie. W jej działalności, nie tylko w internecie (na przykład na Instagramie >>@nataliakusiak<<, przejawia się przede wszystkim temat rozwoju osobistego, ciałopozytywności i nowoczesnego sposobu postrzegania idei girl power. Natalia regularnie trenuje jogę i tajski boks, podnosi ciężary, tworzy projekt Żeby się Chciało zachęcający do aktywności fizycznej i medytacji, prowadzi bloga między innymi z przepisami, a do tego właśnie wydaje The Bowl Book, który (jak mówi sama Natalia) jest bardziej „przewodnikiem po kuchni roślinnej” niż zwyczajną książką kucharską. A moda? Połączenie sportowej, podróżniczej wygody ze sporą dawką dziewczęcych elementów. Takie kontrasty zresztą idealnie pasują do Natalii, która w wywiadzie dla portalu Travelicious.pl powiedziała: „Jestem eklektycznym podróżnikiem – to znaczy, że lubię łączyć ze sobą sprzeczności i kompletnie różne odcienie podróży”. Wygląda na to, że dokładnie tak samo autorka bloga NataliaKusiak.com podchodzi do stylu.

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Areta Szpura

Areta Szpura to jedna z tych influencerek, które w polskiej modzie osiągnęły niemal wszystko, ale postanowiły pójść własnymi ścieżkami, tymi zdecydowanie bardziej zgodnymi z głosem intuicji. Jako młoda dziewczyna Areta pracowała jako stażystka w magazynach o modzie, później założyła z Karoliną Słotą markę Local Heroes, w rzeczach której chodzili między innymi Rihanna, Justin Bieber czy Cara Delevigne. Kiedy brand osiągnął niesamowity światowy rozgłos, Areta poczuła, że zaczyna jej przeszkadzać dokładanie swojej cegiełki do świata fast fashion. Zrezygnowała z prowadzenia odzieżowej firmy, koncentrując się na aktywizmie ekologicznym, pisaniu książek (takich jak „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”). Areta Szpura wspiera też działania związane z poprawą sytuacji środowiska LGBTQ+ w Polsce, o czym często pisze na swoim Instagramie >>@areta<<. Nie ukrywa, że od kilku lat jest w szczęśliwym związku z partnerką, Agnieszką Rylską, z którą niedawno zapozowała na okładkę pisma „Women’s Health”.

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Marianna Yurkiewicz

Marianna Yurkiewicz to jedna z najzdolniejszych i najlepiej rozpoznawalnych za granicą polskich makijażystek. Pracuje przy pokazach największych domów mody (takich jak Diot czy Givenchy) już od wielu lat, ma rozpoznawalny styl, który w Polsce początkowo wiele osób w branży uznawało za „zbyt dziwny”. Marianka jednak nigdy nie zamierzała się poddawać, a hartu ducha nauczył ją sport, który zresztą do dziś jest dla niej fundamentem wszystkiego, czym się w życiu zajmuje. Z kolejnych zawodów jiu-jitsu przywozi złote medale, każdy dzień zaczyna od treningu i nawet podczas fashion weeków regularnie odwiedza kluby sportów walki. Yurkiewicz jest najlepszym przykład tego, że jeśli się bardzo czegoś pragnie i jest się odpowiednio zdeterminowanym, sukces jest tylko formalnością. Marianna nie lubi doszukiwania się problemów czy barier. Jak sama podkreśla, nawet język obcy nie powinien być przeszkodą w realizacji swoich pragnień, bo przecież… zawsze można się go nauczyć. Konta na Instagramie Marianny Yurkiewicz, zarówno to zawodowe >>@mariannayurkiewicz<<, jak i mniej oficjalne >>@bjjbeauty<< odzwierciedlają jej podejście do życia: sportowy charakter, mnóstwo wdzięczności, otwarty umysł i wielka moda, która nie stanowi sensu życia, ale jest jego fenomenalnym uzupełnieniem.

[Polskie influencerki z Instagrama 2021]: Young Leosia

Young Leosia, czyli Sara Sudoł, to kolejna przedstawicielka młodej fali girl power: dziewczyn, które potrafią osiągnąć wszystko nawet w świecie zdominowanym przez chłopaków. Artystka, która urodziła się w 1998 roku, zaczynała karierę jako DJ-ka rapera Żabsona, ale od 2020 roku sukcesywnie zdobywa popularność pod własnym nazwiskiem. Teledysk do jej utworu „Szklanki”, opublikowany na YouTubie 2 miesiące temu, obejrzało już 14 milionów widzów! Sara znana jest nie tylko ze swojej muzycznej charyzmy, ale też niezwykłego stylu. Wyróżniają ją różowe włosy i ubrania: albo odważne, na przykład w barwne printy, albo streetwearowe, sportowe i maksymalnie obszerne. W szafie Leosi i na jej Instagramie >>@youngleosia<< królują takie marki jak Nike, adidas, Fila, The North Face czy polski brand Msbhv, który świetnie wpisuje się w estetykę kochaną dziś przez millenialsów, takich jak właśnie Young Leosia.

Ubierz się w stylu polskich influencerek z Instagrama:

Filmy dokumentalne o modzie. Jakie naprawdę warto obejrzeć? [WYBÓR REDAKCJI] Filmy dokumentalne o modzie. Jakie naprawdę warto obejrzeć? [WYBÓR REDAKCJI] Sportowy maj. Odkryj na Domodi odzież i akcesoria, które zmotywują Cię do ćwiczeń! Sportowy maj. Odkryj na Domodi odzież i akcesoria, które zmotywują Cię do ćwiczeń!