Blogerki odpowiadają na pytania o polską modę! [@ollszuu]

Tej wiosny chcemy, żebyś zakochała się w polskich markach i sklepach, które możesz znaleźć na Domodi. Influencerki wiedzą, że ubrania i dodatki Made in Poland są nie tylko modne, ale też świetnej jakości. O ulubione rzeczy z polskimi metkami pytamy Olę, która prowadzi profil na Instagramie @ollszuu.

Blogerki odpowiadają na pytania o polską modę! [@ollszuu]

Ola to 27-latka z Lublina, która na co dzień prowadzi inspirujący profil na Instagramie >>@ollszuu<< oraz sklep Basebasic,pl, w którym sprzedaje świetnej jakości ubrania, które mogą stanowić podstawę każdej szafy kapsułowej. Jak sama mówi, uwielbia modę, ale zawsze przekłada ją na swój własny sposób - wybierając tylko te ubrania czy dodatki, które najbardziej do niej pasują. Nam opowiedziała o swojej miłości do rzeczy z polską metką.

1. Jakie są Twoje ulubione polskie marki?

Jeśli chodzi o ubrania, to bardzo lubię rzeczy od marki Bizuu oraz Laurella. Dziewczyny  tworzą bardzo kobiece rzeczy, dobre jakościowo i ciekawe pod względem wzornictwa. Świetne projekty znajduję też w Tatuum, a najlepsze basic’i tworzy dosyć młoda marka basebasic.pl.  Zaglądam też do oferty takich marek, jak na przykład Silky Mood oraz More’moi. Natomiast jeśli chodzi o dodatki, to uwielbiam torebki od Sabriny Pilewicz.

2. Czy kupujesz ubrania Made in Poland?

Z racji tego, że przez kilka lat pracowałam dla polskiej marki, bardzo zwracam uwagę na to,  gdzie są produkowane ubrania, jakie kupuję. W swojej szafie mam mnóstwo rzeczy z metką Made in  Poland!

3. Dlaczego warto stawiać na polską modę?

Między innymi dlatego, że wspieramy polskie zakłady pracy, a co za tym idzie – polską  gospodarkę. Mamy naprawdę bardzo kreatywnych projektantów, którzy tworzą piękne i  oryginalne rzeczy. Przykładem jest na przykład marka stworzona przez Lanę Nguyen i Julią Kuczyńską – Eppram, która  jest już znana na skalę światową. Polskie marki zazwyczaj nie produkują tak ogromnych  ilości, jak znane wszystkim sieciówki, więc jest też mniejsze prawdopodobieństwo, że na ulicy miniemy osoby, które mają to samo ubranie co my.

4. Jaka była Twoja pierwsza rzecz z polską metką w szafie?

Była to koszula z nieistniejącej już marki – Simple Creative Products.

5. Jaką przyszłość Twoim zdaniem czeka polską modę?

Moim zdaniem polska moda dopiero się rozwija i od niedawna tak naprawdę  zaczynamy doceniać rodzime marki. Wydaje mi się, że mamy też większą  świadomość wyboru ubrań – skąd pochodzi, jaki ma skład. Wierzę w to, że polska  moda rozwinie się na tyle, że w naszych szafach będzie więcej rzeczy z metką Made  in Poland.

6. Jakie polskie rzeczy w swojej garderobie lubię najbardziej?

Beżową sukienkę Tatuum, torebkę Sabriny Pilewicz, bluzkę w print Silky Mood i wspomnianą już przeze mnie kolorową koszulę Simple Creative Products. Wszystkie rzeczy wykorzystałam w stylizacjach!

Zainspiruj się stylem Oli i zrób zakupy w polskich sklepach na Domodi:

Najmodniejsze torebki na wiosnę/lato 2021 - saddle bag, bagietki i inne modele Najmodniejsze torebki na wiosnę/lato 2021 - saddle bag, bagietki i inne modele Pędzle do makijażu – sposób na perfekcyjny make-up. Poznaj ich rodzaje!  Pędzle do makijażu – sposób na perfekcyjny make-up. Poznaj ich rodzaje!