Co robić w internecie? Muzea, wycieczki, kursy online! Najciekawsze opcje na spędzenie czasu w domu

W domu nie musisz umierać z nudów! Jeśli chcesz wiedzieć, co robić w wolnym czasie, kiedy nie masz możliwości wyjść do miasta, zajrzyj do naszej listy inspirujących pomysłów. We własnym pokoju skutecznie się rozerwiesz i zdobędziesz wiedzę. Zapraszamy do lektury!

Co robić w internecie? Muzea, wycieczki, kursy online! Najciekawsze opcje na spędzenie czasu w domu

Co robić w internecie, jeśli zostajesz w domu i masz mnóstwo wolnego czasu?

Jak mawiał Noblista Konrad Lorenz, “kto nie jest ciekaw niczego, ten nieuchronnie musi się nudzić”. Ale zakładamy, że nie dotyczy do Ciebie. Stawiamy, że należysz to osób, które lubią być aktywne, podróżować, zdobywać wiedzę i poznawać ludzi. Takich, które nawet w domowym zaciszu potrafią sobie znaleźć mnóstwo inspirujących zajęć i jeszcze zmotywować do wspólnego działania swoich domowników.

Co robić w domu w czasie kwarantanny? Propozycje dla miłośniczki mody

Nie masz pojęcia co robić w wolnym czasie, kiedy jesteś zamknięta w domu? Prawie to samo, co zawsze: szlifować umiejętności, trenować, zwiedzać, robić zakupy, oglądać ukochane seriale, pielęgnować przyjaźnie. Zajrzyj do naszych pomysłów na to, co ciekawego można robić w trakcie kwarantanny i zapomnij o nudzie!

Muzea online - wizyta w muzeum jest możliwa także w czasie kwarantanny

Twoją pasją jest sztuka albo historia? Nie musisz rezygnować z rozwijania swoich zainteresowań w trakcie kwarantanny. Wręcz przeciwnie - możesz skorzystać z wyjątkowej szansy na zajrzenie do tych miejsc, do których dotąd musiałabyś się pofatygować wiele kilometrów. Ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność pozostawania w domu, wiele galerii i muzeów udostępniła możliwość wirtualnego zwiedzania wystaw stałych, a nawet czasowych

Do jakiej instytucji warto się wybrać przez internet, kiedy nudzisz się w domu? Złóż wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie możesz też wziąć udział w internetowych lekcjach historii. Na spacer online zaprasza również Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, a do oglądania doskonałej jakości spektakli - Teatr Wielki - Opera Narodowa. Ale to nie wszystko! Bez wychodzenia z domu możesz też przejść się po paryskim Luwrze, nowojorskim Metropolitan Museum of Art czy Muzeum Salvadora Dalí w Katalonii.

Ćwiczenia w domu - wersja online zamiast siłowni

A może zadbasz o swoją kondycję? W obecnej sytuacji najlepszym wyjściem jest trening w domu. Do wyboru masz kilka możliwości: szlifowanie tego, czego nauczyłaś się na zajęciach (na przykład walka z cieniem, jeśli trenujesz tajski boks albo kilka zaawansowanych asan, jeśli jesteś miłośniczką jogi), spotkanie online z trenerem personalnym albo skorzystanie z wygodnych aplikacji i filmików instruktażowych.

Trening w domu - co ćwiczyć w domowym zaciszu, żeby zadbać o zdrowie i sylwetkę?

Ta ostatnia opcja jest coraz popularniejsza, zwłaszcza że za przygotowanie merytorycznych apek treningowych wzięły się takie ekspertki, jak Anna Lewandowska. Możesz przetestować, jak ćwiczy Ci się z jej Diet & Training by Ann albo ściągnąć Daily Yoga czy Workout Trainer. Nie zapomnij wcześniej wyposażyć się w niezbędne akcesoria, takie jak maty czy gumy oporowe oraz w odpowiedni strój, w tym dobrej jakości >>biustonosz<< sportowy.

Gry dla znajomych w internecie- spotkaj się ze znajomymi online!

W dobie internetu domowa kwarantanna nie musi kłaść się cieniem na Twoich relacjach z przyjaciółmi! Wystarczy komputer czy telefon komórkowy, żebyście poczuli się tak, jakby nie dzieliła Was żadna odległość. Co można robić ze znajomymi w internecie, poza czatowaniem na Facebooku? Pomysłów jest mnóstwo! Możecie zagrać w gry online, od  szachów i Literaków (odpowiednik gry Scrabble) po Minecraft. Dobrym pomysłem jest zalogowanie się do aplikacji Discord czy innych serwisów z grami. 

A może po prostu połączycie się na Skypie albo Zoom i zagracie w kalambury, albo… urządzicie taneczną, przebieraną imprezę? Jeśli nie wiesz co robić w wolnym czasie, po prostu włącz internet, a pomysły same się pojawią!

W czasie nudy możesz nawet wybrać się na wycieczkę

Co ciekawego można robić podczas kwarantanny? Na przykład… wybrać się na wycieczkę. Oczywiście tę całkiem bezpieczną, czyli wirtualną. Wystarczy, że zajrzysz na portal Wirtualny Kraj i wybierzesz miejsce, które chciałabyś odwiedzić - może to być Kraków bądź Roztocze. Przeniesiesz się tam w ułamku sekundy, bez wychodzenia za próg! 

Dzięki Mapom Google możesz nie tylko ustalić plan wymarzonej wakacyjnej podróży w przyszłości, ale też poznać najbardziej niezwykłe zakątki świata, takie jak Wielki Kanion w USA. A co powiesz na spacer po meksykańskich miasteczkach albo uliczkach w Bombaju? Dzięki Google Street View możesz poczuć się tak, jakbyś tam była naprawdę! 

Co robić w domu podczas kwarantanny, kiedy doskwiera nadmiar wolnego czasu? Wybrać się na wirtualną wycieczkę po najdalszych zakątkach świata, obejrzeć wystawę w muzeum albo spektakl w operze, pograć ze znajomymi w Scrabble albo tańczyć z nimi do białego rana. Uwierz nam - to wszystko możesz zrobić bez wychodzenia z pokoju! Od czego dziś zaczniesz?

Bądź stylowa w domu:

6 prostych fryzur z warkoczem w roli głównej 6 prostych fryzur z warkoczem w roli głównej #prasówkapozytywów vol. 15 #prasówkapozytywów vol. 15