Czy z cateringiem dietetycznym łatwiej schudnąć?

Na listach postanowień noworocznych królują zazwyczaj cele związane ze zmianą diety, ograniczeniem słodyczy i zwiększeniem aktywności fizycznej. Na początku roku wielu z nas krytycznie przygląda się swojej sylwetce i postanawia zrzucić kilka kilogramów. Niektórzy idą o krok dalej i zamawiają diety pudełkowe z dostawą, aby jeszcze bardziej zmotywować się do zmian. Czy z cateringiem dietetycznym rzeczywiście łatwiej jest schudnąć?

Czy z cateringiem dietetycznym łatwiej schudnąć?
Materiał partnera

Artykuł sponsorowany MaczFit

Żeby zdrowo schudnąć, trzeba jeść różnorodnie

Każdy, kto kiedykolwiek próbował modnych diet, zapewne myśli, że dieta odchudzająca to same wyrzeczenia, monotonne jadłospisy i ciągły głód powodujący nieprzyjemny ucisk w żołądku. W Internecie znajdziesz mnóstwo popularnych głodówek i monodiet, których twórcy i zwolennicy obiecują spektakularne efekty. Na takiej diecie rzeczywiście można szybko schudnąć, pytanie tylko: jakim kosztem? Stosując niskokaloryczną i niedoborową dietę przez dłuższy czas, narażasz swój organizm na ciągłe osłabienie i liczne niedobory pokarmowe. Poza tym nieodłącznym elementem takiej “diety cud” jest efekt jojo. 

Rozwiązanie? Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta z deficytem kalorycznym, która nie tylko dobrze smakuje, ale również dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych we właściwych proporcjach. Taką dietę znajdziesz właśnie w cateringu dietetycznym, między innymi na stronie: https://www.maczfit.pl/

Żeby zdrowo schudnąć, należy jeść regularnie

Dieta pudełkowa bardzo pomaga w wyrobieniu nawyku regularnego jedzenia. Paczkę z jedzeniem otrzymujesz pod wskazany adres. W zestawie masz trzy, cztery lub pięć posiłków (w zależności od wybranego wariantu diety). Każde danie jest hermetycznie zapakowane, więc możesz zabrać je ze sobą do pracy, na uczelnię czy w podróż. 

Regularne jedzenie sprzyja odchudzaniu. Dostarczając organizmowi energię w równych odstępach czasowych, ograniczasz ryzyko napadów głodu między posiłkami. Dzięki temu nie podjadasz! Poza tym regularne posiłki korzystnie wpływają na metabolizm, zapewniają prawidłową pracę układu pokarmowego i regularny rytm wypróżnień.

Żeby zdrowo schudnąć, trzeba się ruszać

Podstawą zdrowej diety na redukcję masy ciała jest zastosowanie odpowiedniego deficytu kalorycznego. Deficyt kaloryczny to stan, w którym organizm spala więcej kalorii, niż przyjmuje z pożywieniem. Jeśli jesz regularnie, dostarczasz organizmowi cennych składników odżywczych, a do tego dbasz o dzienną dawkę ruchu, łatwiej Ci będzie nie tylko schudnąć, ale również zachować dobre zdrowie. 

Zamawiając catering dietetyczny, nie musisz martwić się planowaniem jadłospisu, robieniem zakupów, gotowaniem, a nawet sprzątaniem kuchni. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na ulubioną aktywność. Trening w domu, spacer, rower, a może siłownia? To już zależy tylko od Ciebie! Ważne, aby się ruszać, nie zapominając przy tym o odpowiednim nawodnieniu. 

Nie wiesz, jak ułożyć jadłospis diety odchudzającej? Zastanawiasz się, jaki deficyt kaloryczny zastosować? Skorzystaj z porady dietetycznej. Bezpłatne konsultacje znajdziesz w ofercie dobrych cateringów dietetycznych. 

Artykuł sponsorowany MaczFit

Koniec z bluzami. Tak teraz noszą się stylowi faceci. Weź przykład z Tomasza Kammela Koniec z bluzami. Tak teraz noszą się stylowi faceci. Weź przykład z Tomasza Kammela Zapomnij o czarnych kozakach. Modele w tym kolorze noszą Glinka i Cichopek  Zapomnij o czarnych kozakach. Modele w tym kolorze noszą Glinka i Cichopek