Duże kolczyki - jak je nosić?

Kolczyki - niebanalna ozdoba, która dodaje uroku każdej kobiecie. Dowiedz się, jaki typ pasuje do Ciebie i z czym powinnaś je nosić, aby Twoja stylizacja zbierała komplement za komplementem!

Duże kolczyki - jak je nosić?

Kolczyki - historia

Może trudno w to uwierzyć, ale ozdoba, która obecnie ma na celu dodanie uroku i elegancji, nie zawsze postrzegana była pozytywnie. Kolczyki w XIII wieku zostały wpisane przez kościół na listę zjawisk zabronionych. Ich noszenie utożsamiano z niepotrzebną ingerencją w ciało człowieka stworzonego przez Boga. W owych czasach biżuteria stała się zatem znakiem rozpoznawczym piratów, złodziei i osób pochodzących z niskich warstw społecznych. Dziś nie musimy się już martwić o tego typu porównania. Body piercing doczekał się swojego renesansu, szczególnie na przełomie XX i XXI wieku. Kolczykowanie ciała stało się tak samo naturalne, jak chodzenie do fryzjera, a przekuwane zaczęły być nie tylko uszy, ale także inne części ciała. My ograniczymy się do porad dotyczących zwolenników kolczyków w ich dużej postaci.

Jak dobrać kształt kolczyków?

Kolczyki powinny być dobrane odpowiednio do Twojego kształtu twarzy. Osoby o twarzach okrągłych powinny wybierać zatem kolczyki długie lub te o kształtach nieregularnych co pozwoli na wydłużenie i wysmuklenie twarzy. Osoby o twarzach w kształcie serca powinny nosić kolczyki szersze na dole takie jak łezki i trójkąty. Twarze kwadratowe najlepiej prezentowały się będą z zaokrąglonymi kolczykami, które złagodzą ostre rysy twarzy. Jeśli masz twarz pociągłą, idealne dla Ciebie będą kolczyki “żyrandole”. Twarze w kształcie diamentu świetnie współgrają ze wszystkimi szerokimi kolczykami, natomiast te o trójkątnych rysach idealnie zaprezentują się z dużymi owalnymi elementami. Szczęściarzami są natomiast osoby o owalnych twarzach. Do tego typu urody pasują bowiem niemal wszystkie kształty i fasony kolczyków — nie ma zatem żadnych zastrzeżeń, by eksperymentować tutaj dowolnie z doborem biżuterii. 

Kształty twarzy

Dla kogo duże kolczyki?

Duże kolczyki, niezależnie od tego, czy są skromne, czy też bogato zdobione, najlepiej prezentują się u kobiet z krótkimi fryzurami. Kolczyk jest wtedy mocno wyeksponowany i stanowi prawdziwą ozdobę. Wszystkie kobiety o długich włosach nie są jednak skazane na natychmiastową wizytę u fryzjera. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by duże rozmiary noszone były także przez długowłose dziewczyny. Wystarczy, że kosmyki zostaną upięte w fantazyjny kok czy kucyk z tyłu głowy. Nie chcesz spinać swoich włosów? Zaczesz je gładko do tyłu, za uszy, a duże kolczyki idealnie wpasują się w całość fryzury tak jak u Blake Lively.

Kolczyki, a stylizacja

Niezależnie od okazji duże kolczyki mogą posłużyć nam jako ciekawy dodatek lub odegrać główną rolę w całej stylizacji. Należy jednak pamiętać o jednej zasadzie — im bardziej kolczyki strojne i bogate, tym skromniejsze zakładamy do nich ubrania. Jeśli duże kolczyki to proste, geometryczne figury wtedy możemy pozwolić sobie na bardziej efektowne i wzorzyste outfity. Decydując się na bogato zdobione kolczyki w dużym rozmiarze warto także zrezygnować z innej biżuterii takiej jak duże wisiory czy grube bransoletki. Trendy zmieniają się dość często — także w świecie biżuterii, warto zatem na bieżąco podpatrywać co noszą obecnie influencerki z całego świata. 

Modelki w dużych kolczykach
Anita Lesiak

Artykuł powstał w ramach projektu Domodi Style Icon, a jego autorką jest Anita Lesiak, autorka bloga melodylaniella.blogspot.com. 


DOMODI STYLE ICON to projekt, w którego ramach eksperci stylu komentują najnowsze trendy, dzielą się swoimi inspiracjami i wiedzą o modzie. Do projektu angażujemy Influencerów, których osiągnięcia inspirują nas i użytkowników Domodi.pl

Wybierz kolczyki dla siebie!

Najlepsze alternatywy dla niewygodnych szpilek! Najlepsze alternatywy dla niewygodnych szpilek! Te stroje wyglądają na droższe, niż naprawdę są! Te stroje wyglądają na droższe, niż naprawdę są!