Gwiazdy kontra koronawirus. Jak celebryci reagują na stan zagrożenia epidemicznego?

Pandemia koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, w taki samym stopniu dotknęła zwyczajnych ludzi na całym świecie, jak i zamożnych biznesmenów, polityków czy gwiazdy showbiznesu. Jak celebryci radzą sobie z lękiem o zdrowie i nagłą zmianą planów, wywołaną ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego? Oto reakcje znanych i cenionych.

Gwiazdy kontra koronawirus. Jak celebryci reagują na stan zagrożenia epidemicznego?

fot. Ons.pl

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan, która za dwa i pół miesiąca urodzi dziecko, jest zaniepokojona stanem zagrożenia epidemicznego. Na swoim Instagramie zaapelowała o pozostanie w domu w celu powstrzymania fali zachorowań. Ogłosiła też, że “zamyka się w domu z synami”. Nie ma się jednak o co martwić - zarówno ona, jak i jej rodzina mają się dobrze. Gwiazda regularnie wrzuca zdjęcia z domowej kwarantanny, na których (ubrana w wygodne >>bluzy<< dresowe i puchowe kurtki) wygląda kwitnąco. Dba też o inne ciężarne kobiety. Często publikuje linki do rzetelnych źródeł, w których można znaleźć informacje dotyczące wpływu koronawirusa na ciążę.

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski

Inna power couple, czyli Anna i Robert Lewandowscy, podpisują się pod hasztagiem #zostańwdomu. Znana trenerka pilnuje, żeby nikomu w domowej kwarantannie nie zabrakło solidnej dawki sportowej motywacji. Ubrana w top i sportowe >>legginsy<<, regularnie wrzuca na swój Instagram porcję ćwiczeń. W ramach wymyślonego przez siebie wyzwania #trenujwdomu proponuje tydzień darmowego dostępu do platformy Diet & Traininh by Ann. Robert z kolei zwrócił się na swoim profilu do kibiców. Poprosił o to, żeby pozostali domu.

Eliza Wydrych

W ciekawy sposób do tematu stanu zagrożenia epidemicznego podeszła blogerka Eliza Wydrych. Od dłuższego czasu tworzy e-booki, katalogi hasztagów i podpowiada (nie tylko influencerom), w jaki sposób rozwijać swój biznes w sieci i poza nią. Tuż po wybuchu pandemii, Eliza podzieliła się na Instagramie informacją, że już pracuje nad kolejną elektroniczną książką. Tym razem napisze o tym, jak wdrażać awaryjne zarządzanie firmą oraz jak szybko i skutecznie przestawić swój sposób myślenia do nowej sytuacji. Eliza dobrze wie, o czym mówi, o czym świadczy jej konto na Instagramie. A e-book z pewnością przyda się wszystkim, których martwi widmo kryzysu gospodarczego i konieczności zamknięcia przedsiębiorstwa.

Karolina Limbach

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego redakcja polskiego wydania magazynu Elle słusznie postanowiła oddelegować pracowników do domu. Jednak związana z tytułem od kilku lat Karolina Limbach nie zamierza wywiązywać się ze swoich obowiązków… w dresie. Na swoim Instagramie zachęca do wzięcia udziału w akcji #strojesienahomeoffisie i, zgodnie z jej założeniami, codziennie pokazuje inny look, który tak samo dobrze jak do pracy przy biurku, nadawałby się na fashion week. Można? Można! W ślad za stylistką podążają dziewczyny, których pomysły na look możesz podejrzeć w Stories Karoliny Limbach.

Jessica Mercedes Kirschner

Ze strojenia się nie zamierza zrezygnować również Jessica Mercedes Kirschner. Ceniona również za granicą blogerka opublikowała na swoim starannie przemyślanym Instagramowym feedzie zdjęcie, na którym wspomina przeżyte na ostatnim tygodniu mody chwile. W innym poście chwali się nową stylizacją z >>sukienką<< zainspirowaną… wnętrzem domu. Jessica podchodzi jednak do zagrożenia koronawirusem bardzo poważnie - na Instagram Stories stale umieszcza pomysły na to, co robić w domu, żeby się nie nudzić, jak wzmocnić swoją odporność oraz co dobrego ugotować. Warto zaglądać, żeby się zainspirować!

Blake Lively i Ryan Reynolds

Blake Lively i Ryan Reynolds, którzy są nierozłączni od 2011 roku i doczekali się aż trójki potomstwa, znani są ze swojego poczucia humoru i szczodrego serca. Ostatnio opublikowali post dotyczący pandemii koronawirusa, a dokładnie tego, że zamierzają przekazać milion dolarów na banki żywności: Feeding America i Food Banks Canada. Aktorka we wpisie napisała: “Pamiętajcie o samotnych i odizolowanych. Facetime, Skype, nakręćcie filmik. Pamiętajcie, że miłość przekracza wszelkie bariery”. Ryan dodał: Chyba wszyscy się zgodzimy, że Covid-19 to dupek”.

Deynn i Daniel Majewski

Kontrowersyjna para w obliczu zagrożenia również postanowiła działać i wykorzystać swoje imponujące zasięgi w szczytnym celu. Założona przez celebrytów fundacja Unicorn rozpoczęła niedawno zbiórkę na rzecz walki z koronawirusem. Zebrana suma ma zostać przekazana polskiej służbie zdrowia. Aktualnie kwota ta wynosi ponad 240 tysięcy złotych. Brawo za ten szlachetny ruch! Deynn upomina też koleżanki “po fachu”, żeby zachowały ostrożność w czasie pandemii. Ostatnio skrytykowała na Instagramie YouTuberkę Wersow, która wybrała się w podróż do Stanów Zjednoczonych.

Influencerzy z Instagrama i ich obserwujący, idole i fani - wszyscy cierpią z powodu koronawirusa tak samo. Gwiazdy od kilku dni wykorzystują swój status w dobrym celu - żeby zachęcić do zadbania o siebie i swoich najbliższych, pozostania w domu, pomocy potrzebującym. A Ty dołączyłaś już do akcji #trenujwdomu lub #strojesienahhomeoffisie?

W stylu gwiazd:

#prasówkapozytywów vol. 3 #prasówkapozytywów vol. 3 Jak dobrać kolor butów do stylizacji? Sprawdź! Jak dobrać kolor butów do stylizacji? Sprawdź!