II edycja Overview za nami! Sprawdź, co polscy projektanci przygotowali na jesień

28 września odbyła się druga edycja Overview, czyli przeglądu trendów prosto od polskich projektantów! To jedyne wydarzenie w Warszawie, podczas którego kolekcje projektantów można zobaczyć na wybiegu oraz w strefie Atelier z showroomami twórców. Podczas każdego pokazu widownia wypełniła się po brzegi, a wśród gości znalazło się wielu dziennikarzy, blogerów i stylistów.

II edycja Overview za nami! Sprawdź, co polscy projektanci przygotowali na jesień

Pierwszy panel pokazów otworzyła marka Makama. Wszystkie kreacje zrobione były ręcznie przez jedną osobę, pokazując klasę i oryginalność. Autorka, Marzena Szwed Konaniec, udowodniła, że szydełko można wznieść na wyższy poziom. Na poziom sztuki.

Natomiast Marzena Kowalska postawiła na minimalizm. Jej kolekcja skierowana jest do nowoczesnych kobiet ceniących modne kroje i najwyższej jakości materiały. Widzom szczególnie do gustu przypadły płaszcze w kratę. Z kolei łódzki duet Kasi Chojnackiej i Marysi Marcinkowskiej – Reinkreacja zaprezentował kolekcję pełną niezwykłych form i konstrukcji w charakterystycznym dla nich kolorze czerni.

Wśród projektantów wyróżniła się Karolina Tokarska, prezentując autorską linię bielizny. Kolekcja była elegancka i jednocześnie prosta w swej formie. Dominowała zmysłowa czerń i mocno wycięte body. Dominika Weronika Czarnecka zaprezentowała piękne, nietuzinkowe, wieczorowe kreacje. Błyszczące sukienki oraz tkaniny z oryginalnym motywem homara, przykuły szczególną uwagę publiczności. Objawieniem wydarzenia był pokaz młodej, rodzinnej marki Feyd. Bajkowe kreacje od projektantek wyróżnią każdą kobietę spośród miejskiego tłumu. 

Imprezę zamknął pokaz kolekcji Midnight Garden Angeliki Józefczyk utrzymana jest w glamrockowym klimacie. Można w niej znaleźć odwołania do lat 70., czasów koncertów, wolności głoszenia swoich poglądów i królowania Davida Bowie. Dominującymi kolorami były bordo i butelkowa zieleń. 

Wiele osób przyciągnęła też strefa Atelier z showroomami polskich twórców. Furorę zrobiła najnowsza kolekcja muszek marki Muchama według projektu zdolnego Stanisława Serafina. W strefie BEAUTY DepilConcept można było skorzystać z porad kosmetyczki. Kolejna edycja Overview odbędzie się wiosną.

Modne fryzury męskie 2019 - na jakie uczesania postawić? Modne fryzury męskie 2019 - na jakie uczesania postawić? Jesienne stylizacje w minimalistycznym stylu Jesienne stylizacje w minimalistycznym stylu