Jak postrzępić jeansy? Wypróbuj proste, domowe metody, by uzyskać najmodniejsze spodnie

Znudziły Ci się ulubione spodnie i potrzebujesz odmiany? A może pojawiło się przetarcie na nogawce i zamiast cerować jeansy, wolisz je postrzępić, by wyglądały nonszalancko? Poszarpane spodnie na nogawkach uznawane są ponadczasowe i nie wychodzą z mody mimo zmieniających się trendów. Zobacz, jak postrzępić jeansy i całkowicie zmienić ich charakter prostymi, domowymi sposobami!

Jak postrzępić jeansy? Wypróbuj proste, domowe metody, by uzyskać najmodniejsze spodnie

Spodnie z dziurami i postrzępionymi nogawkami to hit! Czy wiesz, jak samodzielnie postrzępić jeansy?

Od kilku dekad postrzępione >>jeansy<< cieszą się niesłabnącą popularnością. Były modne w latach 80.,90., w słynnych latach 2000 i na początku 2010. W drugiej dekadzie nowego wieku również nie stronimy od tego typu spodni. Są synonimem luzu, mają w sobie alternatywny, luzacki vibe. Pasują każdej osobie, niezależnie od wieku, stylu życia czy choćby zajmowanego stanowiska. 

Jak postrzępić jeansy? Denim tkany jest z włókien bawełny w ukośny splot. To właśnie sprawia, że jeansy można poszarpać w poziomie, robiąc efektowne dziury i przetarcia. Wystarczy w odpowiedni sposób przeciąć materiał. Jak dokładnie należy to zrobić? Sprawdź instrukcje!

Lubisz przerabiać ubrania? Poznaj metody DIY na jeansową kurtkę custom!

Jak postrzępić jeansy? Przygotuj listę akcesoriów

Jak postrzępić jeansy? Nie chodzi tu oczywiście o szarpanie spodni, które mogłoby zniszczyć fason, a o umiejętne przecieranie materiału, co ma doprowadzić do przerwania włókien w wybranym miejscu. Do tego „operacji" będziesz potrzebować kilka akcesoriów:

 • Nożyczki – najlepiej przeznaczone do materiału, ale inne rodzaje też będą w porządku, nawet ostre nożyczki biurowe. Najlepiej sprawdzą się przy strzępieniu nogawek na dole.

 • Żyletka – okaże się potrzebna w przypadku robienia dziur w jeansach przy udach lub kolanach. 

 • Pęseta lub szpilki krawieckie – okażą się niezbędne przy wyjmowaniu pojedynczych nitek.

 • Linijka i marker – przydadzą się przy wyznaczaniu linii cięć.

Czy każde jeansy można postrzępić? Tak. Jeśli pragniesz postrzępić jeansy na dole, nie musisz się martwić długością, bo nogawki odsłaniające kostki nadal są modne. Równie dobrze można poszarpać długie spodnie, np. >>wide leg<<, szwedy, a także węższe rurki, mom jeans i jakiekolwiek inne modele.

Jak zrobić postrzępione nogawki u spodni? Instrukcja krok po kroku

Kobieta w dziurawych jeansach

Zanim zaczniesz strzępić nogawki jeansów, przygotuj sobie przestrzeń do pracy. Rozłóż spodnie na płaskiej powierzchni, np. na stole. Usiądź wygodnie, zapewnij sobie miejsce na narzędzia i łatwy dostęp do nich. Teraz możesz postrzępić jeansy na dole krok po kroku:

 • odwróć spodnie na lewą stronę i za pomocą markera oraz linijki wyznacz linię cięcia;

 • za pomocą nożyczek obetnij na prosto nogawki spodni tak, by pozbyć się dolnego szwu;

 • chwyć pęsetę i zacznij wyjmować pojedyncze nitki;

 • wyjmuj nitki tak długo, aż uzyskasz upragniony efekt.

Najlepszy efekt uzyskasz na niebieskich i >>granatowych jeansach<<, ale czarne postrzępione jeansy wypadną równie ciekawie!

Jak postrzępić jeansy na kolanach i udach? Proste sposoby

Kobieta w dziurawych jeansach

Najprostszy sposób na to, jak postrzępić jeansy na kolanach lub udach, jest użycie żyletki. Trzeba jednak uważać, by podczas strzępienia nie zrobić dziury na wylot. Trzymaj się następujących wskazówek:

 • przygotuj stanowisko pracy i odwróć jeansy na lewą stronę;

 • linijką i markerem zaznacz miejsce, w którym chcesz zrobić przetarcie;

 • zanim rozpoczniesz strzępienie, włóż w nogawki coś, co zabezpieczy materiał przed przetarciem na wylot, np. kawałek deseczki, podkładkę, mały notes – cokolwiek, czego nie będzie Ci szkoda po zarysowaniu;

 • weź żyletkę i przesuwając ją na boki, delikatnie pocieraj zaznaczone miejsce, aż zrobi się dziura;

 • dopasuj szerokość dziury wedle uznania;

 • pęsetą lub szpilkami wyjmuj nitki, aż uzyskasz upragniony efekt.

Strzępienie jeansów wydaje się proste, prawda? Jeśli jednak nie czujesz się na siłach i nie ufasz swoim umiejętnościom manualnym, możesz kupić gotowe, >>jeansy z dziurami<< na Domodi.pl.

Gotowe, postrzępione jeansy damskie znajdziesz na Domodi.pl:

Jak się ubrać w upał do pracy? Oto letnie stylizacje do biura, które pokochasz! Jak się ubrać w upał do pracy? Oto letnie stylizacje do biura, które pokochasz! Modne fryzury dla starszych pań – jakie uczesania polecają fryzjerzy dla seniorek w 2022 roku? Modne fryzury dla starszych pań – jakie uczesania polecają fryzjerzy dla seniorek w 2022 roku?