Joanna Racewicz jak pierwsza dama. Włożyła marynarkę w stylu Agaty Dudy

Co łączy Joannę Racewicz z Agatą Dudą? Obie cenią sobie elegancki wygląd. Nic dziwnego, że obie włożyły niemal identyczną marynarkę, która jest nieśmiertelnym klasykiem. Która wyglądała w niej lepiej? 

Joanna Racewicz jak pierwsza dama. Włożyła marynarkę w stylu Agaty Dudy
Joanna Racewicz i Agata Duda noszą identyczne marynarki Źródło: Instagram i AKPA, autorzy: Racewicz i Gałązka

Choć dla wielu może wydawać się to zaskoczeniem, Agata Duda stanowi źródło modowych inspiracji. Z jej stylizacji czerpią nie tylko tysiące Polek, ale również gwiazdy z show-biznesu. Ostatnio Joanna Racewicz opublikowała zdjęcie, na którym pozuje w marynarce podobnej do tej, jaką Agata Duda włożyła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Czy to kwestia przypadku, czy świadome nawiązanie? 

Joanna Racewicz i Agata Duda w identycznych marynarkach

Agata Duda zawsze musi prezentować się elegancko, dlatego w jej szafie dominują marynarki. Są nieodzownym elementem jej stylizacji i bez względu na wybrany model – robi w nich świetne wrażenie. Ze względu na to, że pierwsza dama ma w szafie marynarki we wszystkich kolorach tęczy, może zdarzyć się, że któraś z gwiazd włoży podobny model. 

Tak było w kwestii kraciastej marynarki Agaty Dudy, którą niewiele później włożyła Joanna Racewicz. Pierwsza dama postawiła jednak na marynarkę w klasyczną szkocką kratę z ozdobnymi guzikami, a dziennikarka wybrała propozycję w jaśniejszej tonacji, przeplataną żółtymi akcentami. Błędem byłaby więc teza, że Joanna Racewicz bierze przykład z Agaty Dudy – po prostu obie czerpią inspiracje z ponadczasowych trendów.  

Gdzie się ubiera Agata Duda? Zdradzamy, w jakich sklepach pierwsza dama kupuje najczęściej

Dlaczego kraciasta marynarka to taki hit? Powody, dla których Agata Duda i Joanna Racewicz oszalały na jej punkcie

Krata to ponadczasowy wzór i symbol elegancji, który jest w modzie bez względu na sezon. Marynarki z tym printem są na topie od lat, stanowiąc główny element stylizacji Francuzek. Projektanci co sezon proponują różne odsłony kolorystyczne i kształty kraty, przez co marynarka może stać się ciekawym i nowoczesnym elementem garderoby. Niezmiennie zachwyca jednak nawet w najbardziej klasycznej wersji – w szkocką kratę, która jest znakiem rozpoznawczym eleganckich kobiet.  

Kraciaste marynarki to nieśmiertelny element garderoby, który pozwoli ci się wyróżnić z tłumu bez modowych eksperymentów. Możesz nosić ją z cygaretkami, jak Agata Duda, lub z jeansami – na wzór Joanny Racewicz. W każdej wersji będziesz prezentowała się elegancko.  

Modne fryzury na wiosnę i lato 2023. Jakie cięcia będziemy nosić w tym sezonie? Oto najgorętsze trendy Modne fryzury na wiosnę i lato 2023. Jakie cięcia będziemy nosić w tym sezonie? Oto najgorętsze trendy Ten kolor pasuje każdemu – dodaje klasy bez względu na wiek. Tak noszą go Helena Norowicz i Magda Mołek Ten kolor pasuje każdemu – dodaje klasy bez względu na wiek. Tak noszą go Helena Norowicz i Magda Mołek