Joga twarzy – na czym polega i jakie są jej efekty? Poznaj podstawowe ćwiczenia i zalety tej metody

Joga twarzy ma działać nie tylko upiększająco, ale też relaksująco. Ćwiczenia mięśni tej partii ciała są równie istotne jak trening całej sylwetki. Sprawdź, dlaczego warto spróbować tej naturalnej metody odmładzania!

Joga twarzy – na czym polega i jakie są jej efekty? Poznaj podstawowe ćwiczenia i zalety tej metody

Joga twarzy – co to takiego?

Technika jogi twarzy wywodzi się z Japonii. To ćwiczenia wzmacniające mięśnie twarzy, które dodatkowo mają pomóc zrelaksować jej poszczególne partie, dotlenić i oczywiście działać odprężająco na cały organizm. Przy ich wykonywaniu ważna jest systematyczność. Tylko regularnie praktykowana joga twarzy może przynieść pozytywne skutki, o czym świadczą opinie osób, które faktycznie zaangażowały się w tego rodzaju trening i mówią o bardzo zadowalających jej efektach. Wśród fanek takiej metody są choćby Madonna czy Jennifer Aniston. Japońska joga twarzy kładzie nacisk na holistyczne, całościowe działanie tego rodzaju aktywności, łącząc ją choćby z trybem życia, dietą czy korzystaniem z naturalnych >>kosmetyków do pielęgnacji<<. Oczywiście, im lepsze nawyki żywieniowe, treningowe i kosmetyczne, tym lepsza kondycja, także skóry i całej twarzy. 

joga twarzy ćwiczenia

Kto może uprawiać jogę twarzy? Zarówno po 40, jak i 60 będzie doskonałym sposobem na lepszy wygląd. Jednak podjęcie takiego treningu powinny rozważyć już młodsze kobiety, aby wzmacniać mięśnie i zapobiegać nieestetycznym zmianom, które często są skutkiem złych nawyków. Joga twarzy zmniejszy opadanie kącików ust czy policzków, ale wpłynie też na odżywienie i lepszy koloryt skóry. Jakie jeszcze zalety ma ta oryginalna metoda, którą możesz wprowadzać do swojej codziennej rutyny, choćby przy okazji pracy przed komputerem czy nawet sprzątania? Sprawdź! 

Efekty jogi twarzy – czy to naprawdę działa?

Efekty, jakie daje joga twarzy, dla wielu osób są naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej. Oczywiście, każdy przypadek jest indywidualny i każda twarz wymaga nieco innych ćwiczeń, jak również ich intensywności, najważniejsza jest jednak regularność. Wystarczy ćwiczyć 10-15 minut dwa razy dziennie, a często już po około miesiącu takiego treningu można zauważyć pierwsze rezultaty. Joga twarzy będzie więc doskonała na zmarszczki – spłyci je – sprawi, że skóra będzie jędrniejsza i nabierze zdrowego blasku. Taka praktyka odpowiednio stosowana zredukuje też worki pod oczami czy też poprawi wygląd obwisłego podbródka. Intensywnie uprawiana joga twarzy doskonale wpłynie też na owal twarzy.

Trudno Ci uwierzyć w superlatywy na temat jogi twarzy? Możesz przyjrzeć się w Internecie tzw. zdjęciom przed i po jej zastosowaniu i zdecydować, czy podejmować tego rodzaju wyzwanie. Niewątpliwie trening mięśni tej partii ciała pod postacią jogi wpłynie na ich napięcie, a tym samym odmłodzenie twarzy w naturalny sposób. Dzięki naciskowi, jaki kładzie się w nim też na oddech, dodatkowo Cię zrelaksuje, a to już doskonały pierwszy krok do lepszego wyglądu!

Joga twarzy – ćwiczenia, od których warto zacząć

jak ćwiczyć jogę twarzy

Oczywiście joga twarzy to mnóstwo różnych zestawów ćwiczeń, które znaleźć można w różnego rodzaju poradnikach czy na stronach internetowych. Warto zacząć jednak od tych podstawowych i najprostszych, które będą pierwszym krokiem do regularnego treningu. Przyglądając się różnym praktykom jogi twarzy, można posiłkować się specjalnymi kursami czy kanałami YouTube, na których nie brakuje różnego rodzaju prezentacji. Istnieje jednak kilka podstawowych ćwiczeń, które zwykle powtarzają się w tym przeglądzie i są bardzo proste. 

Idealne ćwiczenie jogi twarzy dla początkujących, pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Wystarczy, że będziesz wymawiać samogłoski „a, e, i, o, u”, oczywiście robiąc to głośno i wyraźnie, jak aktorzy trenujący przed wejściem na scenę. Możesz też wprowadzić ćwiczenie jogi twarzy, w którym wyciągasz wysoko do sufitu podbródek oraz usta, układając je w tzw. „dziubek”. W ten sposób zadbasz także o sprężystość skóry szyi. Metoda jogi twarzy, która zadziała na tzw. lwią zmarszczkę, to natomiast ułożenie palców między brwiami a linią włosów i delikatne naciskanie i rozciąganie tego obszaru. Oczywiście, znajdziesz też mnóstwo ćwiczeń jogi twarzy, które angażować będą nos, zadziałają na opadające powieki czy nawet cienie pod oczami. Po ćwiczeniach możesz spryskać twarz >>wodą termalną lub ulubiona mgiełką<<.  

Roller do twarzy – urodowy przebój, który pokochały influencerki. Co powinnaś o nim wiedzieć?

Naturalny sposób na zmarszczki – o czym pamiętać decydując się na takie ćwiczenia twarzy?

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy joga twarzy działa, po prostu ją wypróbuj! Pamiętaj też, że zanim zaczniesz jakiekolwiek ćwiczenia, musisz uwzględnić choćby krótką rozgrzewkę. W przypadku jogi twarzy idealnie zadziała np. wydymanie policzków i głośne wypuszczanie powietrza, ale też delikatne oklepywanie twarzy opuszkami palców. Taki masaż możesz też wykonać po skończonych ćwiczeniach, stosując np. ulubiony >>olejek<<. Joga dla twarzy będzie tym, co siłownia i salon SPA w jednym dla całego ciała. Nie zapominaj o tej jego części, planując codzienną rutynę treningową, zwłaszcza że w tym przypadku nie potrzebne ci żadne akcesoria ani specjalna przestrzeń. Wystarczy co najwyżej lustro. Oczywiście, jeśli potrzebujesz zgłębić temat jogi twarzy dokładniej, możesz skorzystać również z licznych książek na ten temat lub zgłosić się do profesjonalnego instruktora.    

fot. Adobe Stock

Te kosmetyki z oferty Domodi również pomogą Ci zadbać o piękny wygląd twarzy:

Biżuteria handmade krok po kroku. Jak zacząć? Jakie akcesoria będą Ci potrzebne? [PORADNIK] Biżuteria handmade krok po kroku. Jak zacząć? Jakie akcesoria będą Ci potrzebne? [PORADNIK] Latynoska uroda – sprawdź, jakie są jej cechy i jak ją podkreślić Latynoska uroda – sprawdź, jakie są jej cechy i jak ją podkreślić