Keratynowe prostowanie włosów - cena, efekty zabiegu, wykonanie w domu

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Jak sprawić, by wyglądały na zdrowe, mocne i perfekcyjnie wygładzone? Poznaj keratynowe prostowanie włosów - zabieg, który od kilku sezonów bije rekordy popularności. Sprawdzamy, ile kosztuje i jakich efektów możemy się po nim spodziewać!

Keratynowe prostowanie włosów - cena, efekty zabiegu, wykonanie w domu

Keratynowe prostowanie włosów - co to za zabieg i na czym polega?

Niesforne kosmyki niepodatne na stylizacje i codzienne prostowanie włosów to zmora wielu z nas. Jeśli Twoje pasma mają skłonność do puszenia się, elektryzowania czy układania się zupełnie nie po Twojej myśli, z pewnością wiesz, jak czasochłonne jest poszukiwanie sposobów na regenerację włosów w domu. Na szczęście w salonach fryzjerskich pojawił się zabieg, który dla większości kobiet okazał się lekiem na całe zło. Mowa oczywiście o keratynowym prostowaniu. Nieprzypadkowo nazywany jest brazylijskim prostowaniem, bo pomysł na wygładzanie kosmyków keratyną narodził się w Brazylii. Zabieg miał ujarzmiać z natury gęste i dość niesforne czupryny Brazylijek, ale szybko okazało się, że o keratynowym prostowaniu włosów marzyły nie tylko mieszkanki Ameryki Południowej. Dziś keratyna na włosy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjno-stylizacyjnych wykonywanych w salonach fryzjerskich. W czym tkwi jego fenomen? 

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jednocześnie odżywia i regeneruje pasma oraz trwale je wygładza, zapewniając efekt lśniącej, gładkiej, zdrowej czupryny na kilka kolejnych tygodni. Rezultat ten osiąga się przy pomocy nakładanej na włosy keratyny - białka, które jest naturalnym budulcem włosa, i które pod wpływem wysokiej temperatury z prostownicy nagrzanej do 230 stopni uzupełnia ubytki w strukturze pasem i zamyka łuski włosowe. 

Cena keratynowego prostowania włosów

Nie trudno się domyślić, że trwałe prostowanie włosów to zabieg dość kosztowny. Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów? Ceny wahają się od 100 do nawet 700 zł. Kwota zależy w głównej mierze od tego, czy zabieg przeprowadzimy samodzielnie w domu, czy też udamy się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Zestaw do domowego wygładzania kosmyków możesz kupić za ok. 100-150 zł. Z kolei cena keratynowego prostowania w salonie ustalana jest indywidualnie w zależności od długości i grubości włosów.

Za wyprostowanie krótkich włosów zapłacimy około 300-350 zł, za kosmyki średniej długości - ok. 450-500 zł, za włosy długie - od 500zł wzwyż. Pamiętajmy też, że ceny keratynowego prostowania mogą być różne w większych i mniejszych miastach. Zdecydowanie nie warto jednak oszczędzać na tego typu zabiegach. Tylko profesjonalna keratyna na włosy zapewni nam pożądany efekt i nie zniszczy kosmyków. 

Keratynowe prostowanie włosów w salonie - jak przebiega zabieg?

włosy po keratynie

Planujesz keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim? Przed wizytą koniecznie poczytaj o przebiegu i czasie trwania zabiegu! W salonie spędzisz bowiem od 2 do nawet 6 godzin, w zależności od tego, jak gęste i długie są Twoje pasma. Jak przebiega trwałe wygładzanie kosmyków? Wstępem do zabiegu keratynowego jest oczyszczanie włosów i skóry głowy. Po myciu fryzjer wysuszy czuprynę, a następnie pasmo po paśmie nałoży na nią keratynę, która pozostanie na głowie przez ok. 30 minut.

Kolejnym krokiem jest ponowne wysuszenie kosmyków i najważniejszy punkt programu, czyli prostowanie włosów keratyną. Temperatura urządzenia - 230 stopni otworzy łuski włosowe, dzięki czemu preparat wniknie w strukturę włosa. Samo prostowanie to proces długotrwały, bo każdy kosmyk trzeba przeciągnąć prostownicą nawet 5-6 razy. Na szczęście po tym etapie zobaczysz zupełnie nowe, perfekcyjnie wygładzone włosy jak z reklamy najdroższego szamponu!

Sprawdź, jakie fryzury są najmodniejsze w tym sezonie!

Czy keratynowe prostowanie można wykonać w domu?

Podobny efekt możemy uzyskać również, wykonując trwałe wygładzanie kosmyków keratyną samodzielnie. Uprzedzamy jednak, że keratynowe prostowanie włosów w domu to opcja dla cierpliwych. Jak wykonać zabieg krok po kroku?

Krok 1: Dokładnie oczyszczamy włosy i skórę głowy. Najlepiej umyć włosy dwukrotnie przy pomocy szamponu oczyszczającego. 

Krok 2: Osuszamy pasma ręcznikiem, a następnie rozczesujemy. 

Krok 3: Suszymy włosy suszarką i ponownie rozczesujemy. 

Krok 4: Dzielimy włosy na partie przy pomocy spinek lub klamerek fryzjerskich. 

Krok 5: Nakładamy keratynę na włosy pasmo po paśmie, podobnie jak przy nakładaniu farby, przy użyciu pędzelka. 

Krok 6: Pozostawiamy preparat na włosach na ok. 30 minut. 

Krok 7: Suszymy włosy suszarką. Na tym etapie efekt wygładzenia będzie już bardzo widoczny!

Krok 8: Ponownie dzielimy włosy na partie i pasmo po paśmie prostujemy przy użyciu prostownicy nagrzanej do 230 stopni. Najlepiej przeciągnąć urządzenie na każdym kosmyku ok. 5-6 razy dla utrwalenia efektu. 

Keratynowe prostowanie włosów w domu wbrew pozorom nie jest trudne i skomplikowane, a jedynie dość pracochłonne. Dlatego na wykonanie zabiegu przeznacz wolną sobotę czy luźniejszy wieczór. Pamiętaj też, by uważać na to, by preparat nie dostał się do oczu i nie miał kontaktu ze skórą głowy. Przyda się również możliwość przewietrzenia pomieszczenia, w którym wykonujesz zabieg, oraz maseczka ochronna, dzięki której uchronisz się przed mocnym zapachem keratyny do włosów. Kluczowym elementem będzie tu jednak wybór odpowiednich kosmetyków! Jakie produkty powinny znaleźć się w zestawie do keratynowego prostowania włosów i na co zwrócić uwagę podczas czytania składów? 

włosy po keratynowym prostowaniu

Jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza?

Keratyna diamentowa, keratyna Encanto, a może keratyna Inoar? Jak odnaleźć się wśród tych obco brzmiących nazw? Ułatwimy Ci wybór, zestawiając ze sobą najpopularniejsze keratyny do włosów dostępne w Polsce:

-Keratyna diamentowa - zawiera nie tylko naturalne białko, ale też kompleks witamin, m.in. PP i E, a także aminokwasy i składniki wiążące wodę, czyli kwas hialuronowy i glicerynę. Taki zestaw pozwala na maksymalne odżywienie włosów i długotrwały efekt nawilżenia. 

-Keratyna Encanto - jedna z najpopularniejszych na polskim rynku. Producent zapewnia, że trwałość efektu to nawet 2-4 miesięcy. Jeśli więc Twoje włosy wolno rosną i zależy Ci na długotrwałym wygładzeniu pasem, ten produkt będzie jak najbardziej wskazany. 

-Keratyna Inoar - została wzbogacona takimi składnikami, jak biała glinka czy oleje roślinne, dzięki czemu głęboko odżywia włosy. Szeroki jest też wybór produktów pielęgnacyjnych Inoar do stosowania po zabiegu keratynowym. 

Przy zakupie zestawów do keratynowego prostowania włosów innych marek zwróć uwagę na skład, w którym na pewno nie powinien pojawić się niszczący włosy formaldehyd i wysuszające alkohole.

Efekty zabiegu - czego się spodziewać?

Dobre kosmetyki = dobry efekt, i nie inaczej jest w przypadku keratynowego prostowania. Ale czego właściwie możemy spodziewać się po zabiegu? Bez względu na to, czy wygładzanie pasem keratyną wykonujemy samodzielnie, czy u fryzjera, włosy po prostowaniu powinny być gładkie, lśniące i sprężyste. Niektórzy porównują efekt keratynowego prostowania włosów do tafli lustra czy wody. Włosy mienią się w świetle, co jest oznaką ich zdrowego odżywienia. A rezultat ten utrzymuje się od kilku tygodni po kilka miesięcy - w zależności od rodzaju naszych włosów i, co najważniejszego - od tego, jak dbamy o kosmyki po zabiegu!

keratynowe prostowanie włosów - efekty

Jaki szampon stosować po keratynowym prostowaniu włosów? Jak dbać o włosy?

Efekty keratynowego prostowania włosów na Instagramowych kontach salonów fryzjerskich robią spektakularne wrażenie, ale na wizycie u fryzjera się nie kończy. Jeśli chcemy, by nasze pasma na długo pozostały zdrowe, lśniące i gładkie, koniecznie zaopatrzmy się w dobry szampon po keratynowym prostowaniu. Profesjonaliści zalecają stosowanie kosmetyków dedykowanych włosom po keratynie i zdecydowanie warto ich posłuchać. Preparaty te są oczywiście droższe od tych drogeryjnych, ale chyba żadna kobieta nie chciałaby zmarnować efektów zabiegu, na który wydała kilkaset złotych! Zatem: jaki szampon po keratynowym prostowaniu? Oczywiście z keratyną! Odpowiednia zawartość naturalnego białka w kosmetyku myjącym pozwoli na bieżąco uzupełniać braki w strukturze włosów, dzięki czemu sam zabieg keratynowy będziemy musiały powtarzać z mniejszą częstotliwością.

Dobrym wyborem będzie też odżywka po keratynowym prostowaniu, najlepiej z tej samej serii, co szampon. Pomoże zatrzymać efekt prostowania na dłużej. Jak jeszcze dbać o włosy po keratynowym prostowaniu? Przede wszystkim oszczędnie używając urządzeń i środków do stylizacji. Wygładzonych pasem nie warto męczyć wysoką temperaturą prostownicy ani utrwalać sklejającym kosmyki lakierem czy pianką! Dlatego stylizację zamieniamy na pielęgnację

Fakty, mity i opinie, czyli co jeszcze musisz wiedzieć o zabiegu keratynowym na włosy

Mimo że efekty trwałego wygładzania pasem keratyną mówią same za siebie, opinie o keratynowym prostowaniu włosów wciąż są podzielone. Nie ukrywamy, że zabieg ten budzi sporo kontrowersji w głównej mierze dlatego, że narosło wokół niego sporo mitów. Ty również zastanawiasz się, czy keratynowe prostowanie włosów niszczy włosy? Wahasz się, czy przeprowadzić ten zabieg w ciąży? A może nie możesz się zdecydować, bo nie wiesz, jak ma się keratynowe prostowanie włosów do farbowania? Bez obaw! Pędzimy z pomocą! 

efekt keratynowego prostowania włosów

Fakt: Keratynowe prostowanie może niszczyć włosy, jeśli:

-zabiegowi poddamy już zniszczone, mocno “poturbowane” pasma po przejściach, np. wielokrotnie rozjaśniane czy codziennie stylizowane przy użyciu wysokiej temperatury, 

-wybierzemy keratynę do włosów najsłabszej jakości, w której składzie pojawi się sporo niepotrzebnej chemii, w tym: formaldehyd i alkohole. 

Fakt: Keratynowe prostowanie włosów w ciąży jest odradzane. Ze względu na wydzielające się w trakcie zabiegu związki azotu szkodliwe dla ciężarnych oraz możliwość uczulenia. Ryzyko zmniejsza się, jeśli do prostowania użyjemy środka bez formaldehydu, jednak zanim zdecydujemy się na zabieg, uprzedźmy fryzjera o naszym wyjątkowym stanie i upewnijmy się, jakie substancje są zawarte w preparacie. Warto przeprowadzić też próbę uczuleniową na fragmencie włosów. 

Mit: Zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu. Temat, który bardzo często zniechęca nas do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli jednak trwałe prostowanie zostanie wykonane przy użyciu profesjonalnych kosmetyków, a my same zadbamy o odpowiednią pielęgnację, czyli mycie i odżywianie włosów perparatami dedykowanymi włosom po keratynie, efekt na pewno nas zadowoli. Zniszczenia na włosach w konkretnych przypadkach mogą wynikać z nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu (np. zbyt mało preparatu użytego do włosów, zbyt długie prostowanie gorącą temperaturą) lub z kiepskiej jakości kosmetyków. Pamiętajmy też, że przez 48h po zabiegu nie wolno myć ani spinać włosów!

Mit: Farbowanie przed keratynowym prostowaniem włosów jest niewskazane - nic bardziej mylnego! Większość producentów keratyny poleca wykonać koloryzację co najmniej tydzień przed zabiegiem. Dzięki temu keratyna odbuduje osłabione farbowaniem pasma, a nowy kolor zyska przepiękny, zdrowy blask!

Zadbaj o swoje włosy po keratynowym prostowaniu z Domodi:

Kurtka parka na wiosnę - jaką wybrać i jak nosić? Sprawdź propozycje stylizacji! Kurtka parka na wiosnę - jaką wybrać i jak nosić? Sprawdź propozycje stylizacji! Krawat na wesele – jak dobrać krawat do koszuli i garnituru? Porady stylistki Krawat na wesele – jak dobrać krawat do koszuli i garnituru? Porady stylistki