Kosztuje nawet 15 złotych, a działa jak drogi zabieg u kosmetyczki. Serum z tym składnikiem rozświetli twarz i spłyci zmarszczki

Na twojej cerze pojawiają się pierwsze zmarszczki? Spokojnie, to normalne – pamiętaj jednak, że możesz temu przeciwdziałać. Ostatnio poznałyśmy rewelacyjne serum ze składnikiem aktywnym, który niweluje niedoskonałości, spłyca zmarszczki i nadaje prawdziwego glow. Jesteś ciekawa o jaką substancję chodzi? Zaraz uchylimy ci rąbka tajemnicy.

Kosztuje nawet 15 złotych, a działa jak drogi zabieg u kosmetyczki. Serum z tym składnikiem rozświetli twarz i spłyci zmarszczki

Mowa tutaj o dobrze znanej nam witaminie C. Niewiele ludzi jednak wie, że ta substancja nie służy jedynie do suplementacji w okresie przeziębieniowym, a w odpowiedniej formie nadaje się także do... pielęgnacji twarzy (i to na jakim poziomie).  

Ten składnik aktywny jest doskonałym antyoksydantem – potrafi bowiem podnieść działanie, przykładowo, kremu z SPF-em, skutecznie chroniąc skórę przed powstawaniem nowych zmarszczek czy posłonecznych przebarwień. Na tym jednak nie kończą się jego zalety, przyjrzyjmy się więc lepiej serom z witaminą C do twarzy.  

Wielozadaniowość witaminy C, czyli jak jeden składnik stał się kluczem do utrzymania zdrowej cery

Witamina C rozświetla i wygładza twarz

Serum z witaminą C to podstawa, jeśli chcesz zadbać o promienny wygląd swojej cery. Tak, ten składnik aktywny nada twarzy blasku, spłyci istniejące już zmarszczki i w połączeniu z kremem z filtrem przeciwsłonecznym, zapobiegnie powstawaniu nowych. Witamina C będzie zbawienna także dla cer trądzikowych, niwelując powstałe wcześniej blizny i przywracając zdrowy wygląd twarzy.  

Serum wzbogacone o witaminę C będzie także stymulowało syntezę kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry, a spadającego znacznie już po 24. roku życia. To świadczy tylko o tym, że nie ma jedynego dobrego wieku na wprowadzenie do swojej codziennej pielęgnacji tego składnika aktywnego. Witamina C będzie odpowiednia zarówno dla młodych, jak i dojrzałych kobiet, które pragną poprawić stan swojej skóry twarzy.  

Jak stosować serum z witaminą C? Poznaj wskazówki ekspertki Domodi.pl

Jak stosować witaminę C na twarz?

Wiesz już, że serum z witaminą C korzystnie wpłynie na różne typy cer – mieszaną, trądzikową, suchą czy normalną, bez względu na wiek. Jak jednak poprawnie stosować kosmetyki z tym składnikiem aktywnym, by przyniosły pożądany efekt oraz jakie stężenie wybrać na początek? Tego dowiesz się już za chwilę.  

Jak mówi nasza kosmetyczna ekspertka: “Jedną z podstawowych zasad włączania witaminy C do codziennej pielęgnacji jest dobranie odpowiedniej formy tej substancji i stężenia. Na początek warto zacząć od 8-10%, a następnie stopniowo zwiększać stężenie nawet do 20%, w zależności od efektów, które chcemy osiągnąć: im więcej witaminy C, tym możemy liczyć na skuteczniejszą niwelację zmarszczek”. 

Specjalistka Domodi.pl podkreśla również, że ważna jest sama forma witaminy C. Może to być popularny kwas L-askorbinowy, który daje szybkie efekty, stabilny palmitynian askorbylu czy glukozyd askorbylu, który będzie dobrą opcją na początek. 

Przy wyborze preparatu dla siebie zwróć uwagę na propozycje od różnych producentów. Rekomendujemy szczególnie jakościowe sera z witaminą C od marek: Bandi, Garnier, Annani oraz The Ordinary. 

To ich znak rozpoznawczy. Wiemy, po kim Lara Gessler odziedziczyła gust To ich znak rozpoznawczy. Wiemy, po kim Lara Gessler odziedziczyła gust Jak urządzić domowe biuro? 5 sprawdzonych patentów, które docenisz podczas pracy i nauki. Jak urządzić domowe biuro? 5 sprawdzonych patentów, które docenisz podczas pracy i nauki.