Najlepsze filmy o modzie - ranking TOP10

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking 10 najwyżej ocenianych filmów o modzie, który znajdziesz poniżej. Zapomnij o nudzie w czterech ścianach, zrelaksuj się, jednocześnie poznając tajniki świata mody, pracy modelek i projektantów.

Najlepsze filmy o modzie - ranking TOP10

Najlepsze filmy o modzie - sprawdź nasz ranking modowych filmów, które musisz obejrzeć!

Przesiadywanie całymi dniami w domu, gdy za oknem słońce świeci w najlepsze, z pewnością niejednej z nas wdaje się we znaki. Warto jednak pamiętać, że odpowiedzialne działania podejmowane przez nas wszystkich już dziś, pomogą uporać się z trudną sytuacją epidemii szybciej. Postaraj się więc, by nie traktować kwarantanny jako przymusowego zamknięcia, a po prostu czasu na zwolnienie tempa i zrobienie wszystkiego tego, co od dawna odkładałaś. Co zatem powiesz na cykliczne seanse najlepszych filmów o modzie? Zachwycające kostiumy, informacje na temat projektantów, o których nie miałaś pojęcia, no i przede wszystkim - kulisy wielkiego świata fashion. Wszystko to odnajdziesz w filmach, które znalazły się w naszym redakcyjnym zestawieniu.

[Najlepsze filmy o modzie]: 10. Yves Saint Laurent

Biograficzny film, ukazujący poruszającą historię kariery i życia prywatnego projektanta, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać - Yves Saint Laurent’a. W rolę wizjonera i innowatora, który wyznaczał trendy w modzie przez dobrych kilka dekad, wciela się perfekcyjnie dobrany francuski aktor - Pierre Niney.

[Najlepsze filmy o modzie]: 9. Ocean’s 8

Jeśli jesteś zdania, że komedia kryminalna w kobiecej obsadzie, dodatkowo z modą w tle, nie ma racji bytu, ten film powinien udowodnić Ci, że jesteś w błędzie. Kiedy Anne Hathaway, Sandra Bullock, Cate Blanchet, Helena Bonham Carter i Rihanna w rolach głównych tworzą team, którego zadaniem jest kradzież biżuterii w czasie Met Gali, emocje to atrybut gwarantowany.

[Najlepsze filmy o modzie]: 8. Coco Chanel

Dramat biograficzny takiej ikony jak Coco Chanel, to zdecydowany must have dla wszystkich miłośników mody. Film jest portretem jednej z największych projektantek XX wieku, która za swoją bezkompromisowość, zdecydowanie i niezależność w sferze ubrań, płaciła niemałą cenę w życiu osobistym i dzięki której to dziś kobiety… zakładają spodnie.

[Najlepsze filmy o modzie]: 7. Iris

Moda to nie tylko projektanci i modelki, a dowodem na to jest film dokumentalny traktujący o niezwykle barwnej postaci - Iris Apfel. Żyjąca legenda, ikona i kolekcjonerka mody, całe swoje życie kolekcjonowała ubrania tak od najbardziej rozpoznawalnych projektantów, jak i ulicznych bazarów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ o każdym z tych ubrań (a jest ich naprawdę wiele!) potrafi powiedzieć choć kilka słów. Zapewne m.in dlatego doczekała się nawet swojej wystawy Metropolitan Museum of Modern Art.

[Najlepsze filmy o modzie]: 6. Nić widmo

A co powiesz, na dramat osadzony w modowej tematyce, ale nie z biograficznymi podstawami, a opowiadający historię… fikcyjnego projektanta? ,,Nić widmo” to bowiem film traktujący o historii designera, który jest na poły rzemieślnikiem, a na poły artystą. Jego twórcze rozterki potęguje romans z muzą i modelką w jednym. Obraz, który jest idealną okazją (i który znajdziesz w serwisie Netflix!), by przekonać się jak wyglądał warsztat krawców w połowie XX wieku.

[Najlepsze filmy o modzie]: 5. Wrześniowy numer

Wrześniowy numer biblii mody, za jaką uchodzi czasopismo Vogue, to zdecydowanie ten największy i najobszerniejszy ze wszystkich wydawanych w ciągu roku. To właśnie na nim całą swoją uwagę przez kilka miesięcy poprzedzających wydanie skupia redaktor naczelna - Anna Wintour. Poświęcony mu film dokumentalny stawia widza w samym centrum modowego świata - fascynującego, pełnego splendoru, a zarazem wymagającego i niewdzięcznego.

[Najlepsze filmy o modzie]: 4. McQueen

Jeżeli poszukujesz świetnie przygotowanego dokumentu, który pokazując rzeczową treść, przy okazji wywoła ciarki na Twojej skórze, koniecznie oglądnij ten poświęcony jednemu z najbardziej znanych brytyjskich projektantów - Alexandrowi McQueen’owi. Jego historia to żywy dowód na to, że w ubogiej dzielnicy, pod przebraniem z ortalionowego dresu, może kryć się prawdziwy wizjoner, zdolny zbudować jedną z największych luksusowych marek modowych na świecie, wartą miliony dolarów.

[Najlepsze filmy o modzie]: 3. Projektantka

,,Projektantka” to modowy komediodramat z Kate Winslet i Liamem Hemsworth’em w rolach głównych. Poza porywającą historią, opowiadającą losy wybitnej projektantki, która - uzbrojona w swoją maszynę do szycia - wraca do swojego rodzinnego miasteczka w Australii, by zemścić się na wszystkich ludziach, którzy w przeszłości ją skrzywdzili. Śmiech i smutek przeplatają się w tym obrazie z wybitnymi, zachwycającymi kostiumami.

[Najlepsze filmy o modzie]: 2. Bill Cunningham New York

Choć większość filmów o modzie opowiada o tej rodem z wybiegów, dokument poświęcony jednemu z najwybitniejszych fotografów mody - Billowi Cunninham’owi - to powrót do mody ulicznej, w najlepszym wydaniu. Artysta przez całe swoje życie fotografował bowiem kobiety z Nowego Jorku i ich unikatowy styl, mając nawet swoją własną rubrykę w New York Timesie, gdzie raportował trendy wyznaczane przez ulice. Sam z kolei, jeździł na rowerze i każdego dnia zakładał na siebie to samo ubranie.

[Najlepsze filmy o modzie]: 1. Diabeł ubiera się u Prady

Na szczyt naszego rankingu, po części z racji niekrytego sentymentu, po części zaś jako hołd składany kobiecej odwadze, trafia ikoniczny już film o modzie - ,,Diabeł ubiera się u Prady”. Powstał on w oparciu o książkę, napisaną przez byłą asystentkę Anny Wintour, legendarnej redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a. Książka ta, jak żadna inna, wstrząsnęła światem mody, pokazując jego brutalne oblicze. W roli despotycznej szefowej zobaczycie znakomitą Meryl Streep, zaś w pełną rozterek postać asystentki wcieliła się Anne Hathaway.

Filmy o modzie z naszej listy to znakomite źródło inspiracji i wiedzy, którą możesz zdobyć bez wychodzenia z domu. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić czas w domowej izolacji w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, mamy dla Ciebie odpowiedź - to seans z kultowymi tytułami, uwielbianymi przez miłośników branży fashion na świecie. Która pozycja jest Twoją ulubioną?

Zainspiruj się stylizacjami z filmów o modzie:

Elegancka spódnica na wesele - zobacz propozycje różnych fasonów i najmodniejsze stylizacje! Elegancka spódnica na wesele - zobacz propozycje różnych fasonów i najmodniejsze stylizacje! Braletki i gorsety… Teraz staniki nosimy zamiast bluzek! Poznaj TOP trend sezonu wiosna-lato 2020 Braletki i gorsety… Teraz staniki nosimy zamiast bluzek! Poznaj TOP trend sezonu wiosna-lato 2020