Nanoplastia włosów - alternatywa dla keratynowego prostowania? Sprawdź, na czym polega nanoplastyka!

Nanoplastia to zabieg, który zyskuje ogromną popularność wśród włosomaniaczek. Jakie są jego efekty? Czym różni się od keratynowego prostowania? Czy nanoplatyka ma skutki uboczne? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Nanoplastia włosów - alternatywa dla keratynowego prostowania? Sprawdź, na czym polega nanoplastyka!

Nanoplastia włosów - co to jest za zabieg i jak przebiega?

Nanoplastia (bądź inaczej nanoplastyka) to coraz popularniejszy w Polsce zabieg polegający na prostowaniu włosów za pomocą karbocysteiny oksoacetamidowej, czyli substancji organicznej, która jest połączeniem kwasu glioksylowego, cysteiny oraz kwasu octowego. W składzie preparatu prostującego włosy znajdują się również: kolagen, olej arganowy, masło shea, aminokwasy, keratyna, witaminy oraz proteiny, które dbają o kondycję pasm. Karbocysteina jest wprowadzana głęboko w strukturę włosa, w rezultacie ją zmieniając, czyli prostując skręty.

Jak przebiega zabieg nanoplastyki? Na umyte mocno oczyszczającym szamponem włosy (pomijając etap aplikacji odżywki) nakłada się specjalny preparat do nanoplastii, najpierw u nasady, a następnie na końcach. Następnie na głowę nakłada się czepek, a po godzinie zmywa z głowy preparat wodą i suszy włosy. W dalszym kroku pojedyncze pasma włosów prostuje się prostownicą, wygładzając je około 5-15 razy. Na koniec włosy myje się szamponem (najlepiej bez SLS) i nakłada na nie maskę. Zabieg nanoplastyki wymaga cierpliwości - trwa zazwyczaj około 3-6 godzin, w zależności od długości włosów i stopnia ich skręcenia.

Keratynowe prostowanie włosów - cena, efekty zabiegu, wykonanie w domu

Nanoplastia - efekty zabiegów prostowania włosów karbocysteiną

efekty nanoplastii włosów

Nanoplastia włosów to wysoce skuteczny zabieg, który poradzi sobie nawet z najbardziej kręconymi i gęstymi włosami (w tym afro). Efekty nanoplastyki są zachwycające i widoczne natychmiast: pasma pod wpływem prostowania karbocysteiną stają się gładkie, proste i lśniące. Wyglądają zdrowo, są zregenerowane i mocniejsze, stają się też bardziej miękkie i mniej podatne na puszenie się, nawet w przypadku wilgotnego powietrza. Rezultat utrzymuje się nawet do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu! Co ważne, nanoplastia jest całkowicie bezpieczna dla włosów, jednak może nastąpić delikatne rozjaśnienie ich odcienia, jeśli pasma były farbowane na ciemniejszy odcień (naturalny kolor włosów nie ulegnie zmianie, a jedynie nabierze więcej blasku). Skutkiem ubocznym nanoplastyki może być konieczność częstszego mycia głowy.

Zalecenia po zabiegu nanoplastyki włosów - jak przedłużyć efekt?

Jeśli chcesz przedłużyć efekt nanopastyki włosów, powinnaś odpowiednio o nie zadbać. Chociaż włosu można moczyć już tego samego dnia, z farbowaniem należy wstrzymać się do 5 dni po wykonaniu zabiegu nanoplastii. Do pielęgnacji pasm po zabiegu nanoplastii warto używać delikatnych szamponów i odżywek o łagodnym składzie, bez siarczanów czy parabenów. Tego typu produkty przedłużą efekt nanoplastii i dodatkowo wzmacniają efekt wygładzenia fryzury. Dodatkowo można też robić regularne olejowanie bądź miodowanie włosów. Specjaliści zalecają też suszyć włosy poddane zabiegowi nanoplastii suszarką nastawioną na średni nawiew i czesząc pasma w kierunku od góry do dołu. Nie należy kłaść się spać w wilgotnych włosach, bo gładka struktura włosa może się zniekształcić. 

Tajemnica stylistów?  Około miesiąc po zabiegu nanoplastii nie należy używać szamponów i masek z dużą ilością keratyny w składzie. Mogą “przebiałkować” strukturę włosów.

 

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów - różnice, które warto znać

Wiele kobiet, marzących o prostych i lśniących jak tafla włosach, zastanawia się, czy lepsze jest keratynowe prostowanie włosów czy nanoplastia. Jakie są różnice między tymi zabiegami? Keratynowe prostowanie włosów ma na celu przede wszystkim odbudować strukturę włosów i wyraźnie je odżywić, a nadanie pasmom gładkości jest poniekąd “skutkiem ubocznym”, bardzo pożądanym przez włosomaniczaki. Nanoplastia to zabieg ukierunkowany na zmianę struktury włosów na prostszą. Kolejna różnica polega na użytych składnikach: do keratynowego prostowania używa się substancji chemicznej (formaldehydu), dlatego zabieg ten nie jest polecany kobietom w ciąży czy karmiącym piersią. Nanoplastyka opiera się na wykorzystaniu substancji organicznej i nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegu w ciąży. Do różnic między nanoplastyką włosów a ich keratynowym prostowaniem należy też sposób “traktowania” włosów po zabiegu. W przypadku nanoplastii nie trzeba czekać 48-72 godzin, żeby zmoczyć lub spiąć pasma, jak w przypadku prostowania keratyną.

Dowiedz się też, na czym polega laminowanie brwi

Nanoplastia w domu czy u fryzjera? Sprawdź, co jest lepsze

Nanoplastia jest zabiegiem bezpiecznym, ale satysfakcjonujący efekt wymaga doświadczenia i wiedzy osoby, która go wykonuje. Jeśli więc przez pół roku chcesz się cieszyć pięknym, zdrowym wyglądem swoich gładkich i błyszczących włosów, oddaj się w ręce eksperta, zamiast szukać w sklepach internetowych preparatów do nanoplastii. W domowym zaciszu możesz skoncentrować się na odpowiedniej pielęgnacji włosów oraz właściwej ich stylizacji.

Cena nanoplastyki i miejsca, w których możesz wykonać zabieg

Nanoplastyka to zabieg, którego cena waha się od 350 zł do nawet 1000 zł, w zależności od salonu fryzjerskiego czy eksperta, który podejmuje się prostowania włosów za pomocą karbocysteiny. Cena zabiegu jest też uzależniona od intensywności skrętu włosów, a co za tym idzie - od ilości substancji, jaka jest niezbędna do osiągnięcia zadowalającego rezultatu. Zabiegi nanoplastyki oferuje coraz więcej salonów fryzjerskich na terenie całej Polski, nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić opinie na temat salonu i stylisty.

Modne fryzury damskie wiosna-lato 2021. Sprawdź, jakie uczesania królują w trendach tego sezonu!

Nanoplastia włosów - opinie kobiet, które poddały się zabiegowi

Opinie o nanoplastii włosów zazwyczaj są bardzo przychylne. Kobiety, które poddały się innowacyjnemu zabiegowi prostowania włosów karbocysteiną chętnie dzielą się efektami “przed i po” na Instagramie. Warto jednak pamiętać, że rezultaty w dużym stopniu zależą od wyjściowej kondycji włosów oraz od ich naturalnej struktury, a takżę od jakości użytych do zabiegu nanoplastyki kosmetyków i kompetencji osoby, która wykonuje zabieg.

fot. Adobe Stock

Zadbaj z Domodi o swoje włosy po nanoplastii:

Laminowanie włosów od A do Z: co to jest, gdzie zrobić i jakich efektów się spodziewać [Poradnik] Laminowanie włosów od A do Z: co to jest, gdzie zrobić i jakich efektów się spodziewać [Poradnik] Jak ładnie wyglądać bez względu na wiek i rozmiar? Poznaj sposoby na piękny wygląd każdego dnia! Jak ładnie wyglądać bez względu na wiek i rozmiar? Poznaj sposoby na piękny wygląd każdego dnia!