Nowe oblicze kraty

Krata to już niemalże element stały jesiennych kolekcji. Co sezon pojawia się w koncepcjach projektantów, ale za każdym razem zmienia nieco swoje oblicze. Jeszcze niedawno bardzo popularny był szkocki tartan czy pastelowa kratka gingham, a teraz odchodzą w zapomnienie by zrobić miejsce na wzór określany mianem “windowpane check”.

Nowe oblicze kraty

Źródło zdjęć: Akpa

Co takiego kryje się za tym tajemniczym terminem? Otóż wzór “windowpane” to krata, której linie są bardzo delikatne, szeroko rozstawione i zazwyczaj bazuje na czerni w połączeniu z bielą. Jest to pozornie prosty i niezbyt oryginalny wzór, ale projektanci zgodnie zdecydowali, że bez wątpienia będzie stanowił nieodzwony element każdej, jesiennej stylizacji. Krata typu “windowpane” jest bowiem niezwykle elegancka i odpowiednio wkomponowana w stylizację potrafi naprawdę świetnie współgrać z innymi kolorami czy wzorami.

Nie tylko blogerki wiedzą już, że duża i delikatna krata to absolutny must have tego sezonu. Również celebrytki upodobały sobie ten wzór. Zobaczcie jak wkomponowały ją w swoje stylizacje polskie gwiazdy showbiznesu m.in. Klaudia Halejcio, Katarzyna Sokołowska czy Dorota Chotecka.

Stylizaje blogerek

Duża krata w domodi

Jesienne botki: frędzle, wzory zwierzęce Jesienne botki: frędzle, wzory zwierzęce Jesienna moda sportowa Jesienna moda sportowa