Ponadczasowe kreacje i odpowiedzialność społeczna - wywiad z założycielką marki Pastelove Motyle

Marka Pastelove Motyle wyznacza sobie ambitne cele, jakim są modne, ponadczasowe kreacje i realizowanie polityki odpowiedzialności społecznej na każdym z etapów powstawania ubrań. O inspiracjach, wartociach i planach na kolejne lata porozmawialiśmy z założycielką marki, Gabi Tomaką-Ząbek.

Ponadczasowe kreacje i odpowiedzialność społeczna  - wywiad z założycielką marki Pastelove Motyle

Skąd pomysł na stworzenie marki?

Od zawsze wyobrażałam sobie, że moje umiejętności, pasje i wewnętrzne predyspozycje przysłużą się w jakiś sposób Ludziom. Marzyłam, aby swoimi działaniami tworzyć wartość. Długo nie rozumiałam, że nie trzeba spektakularnych czynów, aby tę wartość nieść.

Po latach spędzonych w korporacjach czy na etacie zapragnęłam realizować swoje własne cele, zamiast tych cudzych, dlatego w 2020 roku założyłam >>firmę Pastelove Motyle<<. Kierowana potrzebą serca zostałam wolontariuszką w hospicjum dla Dzieci. Zadałam sobie ważne pytania o to kim jestem teraz i kim chcę być za kilka lat, połączyłam w jedno wszystko to, co wprawia w zachwyt moje serce i to, co potrafię robić najlepiej.... i moja droga stała się oczywista.

Projektowanie ludzkich emocji.

Dobrych emocji.

Poprzez piękne ubranie, poprzez pozytywne podejście do życia pisane słowem pełnym refleksji i poprzez empatię wobec drugiego Człowieka.

Co jest dla Ciebie największą inspiracją?

Kobieca tajemnica i elegancja widoczna w ruchach, gestach, spojrzeniu, uśmiechu. Każda z nas gromadzi w ciągu życia unikalne doświadczenia, które odzwierciedlają się w zachowaniu, w poruszaniu się, w sposobie bycia, w sile uśmiechu. I te przeżycia inspirują mnie do tworzenia projektów, które pokazują tę nieznaną dotąd twarz, emocje, tajemnicę. Poprzez fascynatory wydobywam odwagę i przebojowość, poprzez romantyczne koronki pokazuję łagodność i sentymentalizm, dzięki ponadczasowym krojom i świetnym tkaninom podkreślam nieprzemijającą elegancję inspirowaną stylem Jacqueline Kennedy i księżnej Kate Middleton a wraz z kreatywnością wyrażoną w ubraniach modułowych skłaniam się ku niestandardowemu podejściu do mody

Jakie wartości opisują Waszą markę?

Szacunek - to wartość nadrzędna marki Pastelove Motyle. Szacunek do Klienta, do Partnerów, do Współpracowników, do środowiska, do siebie samej. Szacunek objawia się w produkcie, w opakowaniu, w ręcznie pisanych listach, w obsłudze Klienta.

Człowiek - to najważniejsza wartość dla marki Pastelove Motyle. Budujemy trwałe i szczere relacje, oparte na zaufaniu i najwyższej jakości produktów i usług. Uwielbiam Ludzi, dlatego kontakt z każdym i każdą z Was jest dla mnie prawdziwą przyjemnością!

Jakość - każdy projekt jest krojony i szyty ręcznie, z najwyższą uwagą na detale. Używamy tylko najwyższej jakości tkanin (bawełna, wiskoza, żakard bawełniany, jedwab, wełna, len). Szyjemy i pakujemy nasze produkty z sercem i uwagą, starając się aby każda z Was poczuła się jakby otrzymała najpiękniejszy prezent.

Odpowiedzialność - Szyjemy limitowane kolekcje, w Polsce, w malutkiej lokalnej pracowni w województwie podkarpackim. Niczego nie wyrzucamy! Tworzymy niepowtarzalne ozdoby do włosów i do ubrań. Po wybraniu rozmiaru w tabeli rozmiarów, szyjemy specjalnie dla Ciebie - nie mamy nadprodukcji ani stanów magazynowych.

Dobre emocje - używam języka pełnego kwiecistych opisów i poetyckich ubarwień ponieważ mam szalejącą wyobraźnię, nieposkromioną kreatywność, artystyczną duszę i DNA Ani z Zielonego Wzgórza :) Refleksje, którymi dzielę się na blogu mają zachęcić Cię do przeżywania swojego życia w sposób świadomy i wartościowy.

Moda odpowiedzialna społecznie - moda tworzona przez Pastelove Motyle dodaje skrzydeł i podnosi poczucie własnej wartości. Organizuję akcje społeczne ponieważ wierzę, że jako Człowiek i jako marka, mam wpływ na świat, w którym żyję. Dzieląc się dobrem mnożymy radość dlatego część dochodów regularnie przekazuję na cele charytatywne.

Co uważasz za swój największy sukces?

Akcję charytatywną, do której zaprosiłam spontanicznie Martę Manowską, a która, ku mojej ogromnej radości, zgodziła się z radością wziąć w niej udział. Kwota z licytacji sukienki specjalnie zaprojektowanej na ten cel została przekazana Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Największym sukcesem są również ciepłe słowa Klientek gdy piszą, jak bardzo zadowolone są z każdej zamówionej rzeczy, jak bardzo wzruszył ich odręcznie pisany list i jak czuły się wyjątkowo w momencie rozpakowywania przesyłki. Ich dobre emocje, radość, szczęście i fakt, że z pełnym przekonaniem polecają moje projekty swoim Przyjaciółkom – to mój największy sukces!

Jakie są Wasze plany na rozwój?

Bardzo odważne! Najpierw chcę skupić się na ugruntowaniu swojej pozycji na rynku polskim i na zbudowaniu zaufania wśród Klientów ponieważ wiem, że ten proces jest ważny i konieczny aby zapisać się w świadomości coraz bardziej wymagających Konsumentów jako marka polska, oferująca świetną jakość i unikalne piękno dla wymagających Kobiet. Następnie planuję wejście na rynki zagraniczne, na początek francuski i angielski ale w kolejnych latach chciałabym skierować ofertę eleganckich sukien w duchu haute couture na rynek, w którym jest wysokie zapotrzebowanie na taki produkt – a mianowicie ZEA. Gdy sytuacja na świecie uspokoi się, planuję otwarcie pierwszego stacjonarnego showroomu, który nie będzie zwykłym showroomem ale miejscem pełnym modowo-kulturalnych wydarzeń, spójnym pod kątem wartości marki. Marzę o założeniu własnej fundacji, która poprzez modę budowałaby poczucie wartości wśród Kobiet ale też dziewczynek wkraczających na drogę kobiecości oraz zajmowałaby się szeroko rozumianą kulturą mającą pozytywny wpływ na postawy społeczne i zachowania dzieci i młodzieży.

Najładniejsze sukienki na wiosnę i lato 2021. Jakie będą teraz najmodniejsze? [7 topowych modeli]
Najładniejsze sukienki na wiosnę i lato 2021. Jakie będą teraz najmodniejsze? [7 topowych modeli] Tkaniny ekologiczne. Kompleksowy przewodnik po materiałach eco-friendly, które powinnaś znać! Tkaniny ekologiczne. Kompleksowy przewodnik po materiałach eco-friendly, które powinnaś znać!