#prasówkapozytywów vol. 4

Zaczniemy dzisiaj od małej zagadki. Zastanówcie się, ile razy dziennie używacie określenia "OK"? Szybkie odpisanie na sms'a, potwierdzenie ustaleń czy po prostu nawyk. Mało kto wie, że to właśnie dzisiaj, 23 marca 1839 roku pierwszy raz użyto tego zwrotu na łamach gazety "Boston Morning Post”. Wtedy w stanach panowała maniera związana z chęcią skracania wszystkich określeń (co widzimy również dzisiaj). 

#prasówkapozytywów vol. 4

Tak samo było ze znanym nam dzisiaj zwrotem o.k. - a pochodzi on od dowcipnego skrócenia przez redakcję zbitki "oll korrect", a w poprawnej językowo wersji "all correct", czyli - wszystko w porządku. Słowo w tempie błyskawicy przyjęło się w USA, a potem rozlało się po całym świecie. Dzisiaj wiemy, że nie wszystko byłoby w porządku bez naszego ulubionego zwortu. A więc życzymy Wam, aby wszystko było OK i zapraszamy na porcję newsów!

1. Słownik mody: poznaj pojęcia które zbudowały świat fashion

W styczniu domodi.pl wydało Słownik mody - pierwszą w polsce publikację będącą próbą zebrania w jednym miejscu słów związanych z fashion. Powstały jego dwa oblicza: to online'owe, do którego zapraszamy Was dzisiaj, oraz offline'owe - które można otrzymać za wymyślenie swojego unikatowego hasła. Podejmiesz to wyzwanie?

Słownik mody online

2. Planujemy naszą "bucket list"

Choć obecnie pozostaje nam poruszanie się tylko palcem po mapie, to warto spisywać swoje marzenia - właśnie po to, aby móc je spełniać. Taką rolę pełnią "bucket lists', czyli zebrane w jednym miejscu plany i marzenia do realizacji. Australijski VOGUE zebrał dla nas 8 magicznych miejsc na świecie, które powinny trafić właśnie do takiego spisu! Które z nich urzekną Was najmocnie?

>>Sprawdźcie listę!<<

3. Bralet i gorset na cieplejsze dni!

Marynarki - te bardziej i mniej oversize'owe - zostaną z nami na dłużej, dlatego do wiosenno-letniej garderoby dołączają barlety i gorsety. Te dwie części garderoby, choć uważane za bieliźniane - od lat zmieniają swoje przeznaczenie. Dzisja w towarzystwie marynarek będzie się nimi cieszyć aż do jesieni. Zobacz, jakie modele znajdziesz na domodi.pl!

Braletki i gorsety - TOP trend sezonu!

4. Kulinarna podróż po świecie z Twojej kanapy

Jeśli kochacie podróże, na pewno spodoba Wam się ta seria od Netflix'a! Chefs Tabel w swoich, już sześciu, sezonach prezentuje gwiazdy sztuki kulinarnej z całego świata. Są wśród nich innowatorzy oraz porawdziwi wirtuozi. Już po pierwszym odcinku, kiedy to Szef kuchni ze Stanów maluje kulinarne obrazy na płótnie - będziecie zachwyceni!

>>Serial Chef's table<<

5. Więcej ruchu? To muzeum robi furorę w sieci

Louvre Abu Dhabi to muzeum sztuki i cywilizacji znajdujące się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To obiekt, który za cel wziął sobie przedstawienie historii swoich eksponatów w sieci. Na stronie wystarczy wybrać interesującą ścieżkę, aby za chwilę podążyć nią, odkrywając skarby dalekiej Azji.

>>Muzeum Louvre Abu Dhabi<<

fot. Ateliers Jean Nouvel 

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Porządki w szafie - jak je zrobić? Kompleksowy poradnik krok po kroku Porządki w szafie - jak je zrobić? Kompleksowy poradnik krok po kroku Garnitur damski - stylizacje na różne okazje! Zobacz wideo z 3 propozycjami Garnitur damski - stylizacje na różne okazje! Zobacz wideo z 3 propozycjami