Rewolucje stylu: Lady Gaga kiedyś i dziś

Lady Gaga, a właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta to piosenkarka, która zrewolucjonizowała modę XXI wieku. Każdy jej nowy utwór staje się hitem, a każda stylizacja przechodzi do historii. Na czym polega fenomen gwiazdy i którymi stylizacjami wywołała największe zamieszanie? Sprawdź!

Rewolucje stylu: Lady Gaga kiedyś i dziś

Źródło: ONS.pl

Styl Lady Gagi kiedyś

Lady Gaga jest równie znana ze swojego imponującego głosu, co stylistycznych eksperymentów. Piosenkarka od początku kariery uwielbia kontrowersje i łamanie konwenansów. Mogliśmy już podziwiać ją między innymi w słynnej sukni projektu Franca Fernandeza wykonanej z … mięsa, którą założyła w 2010 roku na Gali MTV Video Music Awards. Czas najbardziej barwnych kreacji w jej karierze to okres, w którym piosenkarka promowała płytę „ARTPOP” z 2013 roku.

Gwiazda przyczyniła się także do ogromnej popularności niebotycznie wysokich szpilek Armadillo projektu Alexandra McQueena, które dziś są nierozerwalnie kojarzone z jej scenicznymi kreacjami oraz kultowymi teledyskami. Stylizacje z wideoklipów Gagi to jedne z najczęściej odtwarzanych: niezapomniane wałki do włosów z puszek po napojach gazowanych i nabijana ćwiekami ramoneska z „Telephone” czy połyskliwe kreacje z „Bad Romance”. Nie mniej kultowe są fryzury piosenkarki – platynowe długie włosy z grzywką czy truskawkowy blond, który dzięki gwieździe stał się hitem.

Garderoba Lady Gagi dziś

Choć na co dzień piosenkarka znacznie mniej szokuje i stawia na naturalność (nie boi się pokazać w dresie lub bez makijażu) to zdecydowanie nadal uwielbia zwracać na siebie uwagę awangardowymi kreacjami. Udowadnia to podczas niemal każdej wizyty na czerwonym dywanie i zawsze kradnie uwagę wszystkich fotografów, tak jak podczas ostatniej edycji gali MET, na której jej kreacje nie miały sobie równych. Lady Gaga zdecydowanie wie, jak zrobić show, a przy tym wciąż wyglądać zachwycająco! Jej tegoroczna różowa kreacja z długim trenem już stała się ikoną współczesnej mody.

Nawet gdy Lady Gaga decyduje się na klasyczne kreacje, zawsze wybiera oryginalne fasony, dzięki którym wygląda niebanalnie, a jej stylizacje nigdy nie są nudne. Nie bez przyczyny to właśnie „na niej” Hedi Slimane zaprezentował swój pierwszy model torebki zaprojektowany po kontrowersyjnym przejściu do domu mody Céline. Klasyczna, czarna torebka momentalnie stała się obiektem pożądania i nową IT bag, a sama Gaga połączyła ją z pomarańczową, bandażową sukienką i skórzanym płaszczem, tworząc stylizację elegancką, ale i z pazurem.

Lady Gaga kiedyś i dziś

Źródło: ONS.pl

Lady Gaga na co dzień

Jakie stylizacje Stefani wybiera prywatnie? Nie stroni od jeansów i luźnych t-shirtów. W przeciwieństwie do kreacji scenicznych, stawia przede wszystkim na wygodę i naturalność, inspirując kobiety do tego, by z dystansem i na luzie traktowały zabawę modą.

Wybrałyśmy najlepsze pogrubiające tusze do rzęs! Wybrałyśmy najlepsze pogrubiające tusze do rzęs! TOP 5 propozycji na ten weekend! TOP 5 propozycji na ten weekend!