Sportowy maj. Sprawdź, jakie ubrania do ćwiczeń wybierają influencerki!

Maj to dobry moment na to, żeby zakochać się w aktywności fizycznej. Joga na tarasie, bieganie, a może zajęcia z kalisteniki na świeżym powietrzu? Niezależnie od tego, na jaki rodzaj aktywności postawisz, kluczowy będzie wybór odpowiedniej odzieży sportowej. Czym podczas zakupów kierują się specjalistki, czyli influencerki fitness? Zapytaliśmy u źródeł!

Sportowy maj. Sprawdź, jakie ubrania do ćwiczeń wybierają influencerki!

Wiosna na sportowo

Zachęcone coraz piękniejszą pogodą, zamierzamy tej wiosny zadbać o kondycję i zdrowie po wyjątkowo uciążliwej zimie. Do tego samego zachęcamy Ciebie! Wybierz dyscyplinę sportu, która najlepiej Ci odpowiada i ruszaj się częściej z pożytkiem dla swojego organizmu, samopoczucia i sylwetki. Zanim jednak zaczniesz, zadbaj o to, żeby odpowiednio się przygotować. Kluczowy będzie odpowiedni strój. Wybór odzieży sportowej to kwestia trendów, estetyki, a może jednak przede wszystkim funkcjonalności i wygody? Postanowiliśmy zapytać o to influencerki, które na co dzień zajmują się sportem. Co na ten temat nam powiedziały? Sprawdź.

Dagmara Dominiczak

Dagmara Dominiczak to trzykrotna mistrzyni świata w Wellness Fitness, jednej z kategorii sportów sylwetkowych. Na swoim koncie ma również złote medale z Mistrzostw Europy oraz najbardziej prestiżowych komercyjnych zawodów Arnold Classic Europe. Na co dzień (oczywiście nie licząc pandemicznego przestoju) prowadzi zajęcia grupowe z treningu funkcjonalnego. Sama o sobie mówi: sportowy freak. Kocha kulturystykę i fitness, ale nie zamyka się tylko na kluby gym & fitness. Czerpie radość również chociażby z wycieczek górskich.

Na co zwracasz uwagę, kupując sportowe ubrania?

Przy wyborze odzieży sportowej, zarówno do treningów na siłowni, jak i do sportów rekreacyjnych (jak jazda na rowerze czy wędrówki górskie), zawsze kieruję się podobnymi zasadami: jakość materiału, wygoda oraz estetyka. Jakie stroje kupuję do mojej koronnej dyscypliny, czyli fitnessu, cardio i treningów siłowych? Przede wszystkim ważne dla mnie jest to, żeby materiał był dobrej jakości. Szczególny nacisk kładę na legginsy. Materiał nie może być prześwitujący ani nie może zsuwać się z ciała oraz krępować ruchów w trakcie ćwiczeń. Zależy mi także na tym, aby był szybkoschnący. Jeśli chodzi o krój, zwracam uwagę na długość nogawki a w longsleevach uwielbiam „dziurkę” na kciuk. Jeśli chodzi o kolorystykę, preferuję jednolite kolory. Lubię tradycyjną czerń oraz granat, a także jasne kolory, których nie należy się  bać. Jeśli strój jest dobrze skrojony uwydatnia nasze kształty!

Aleksandra Panaszewska

Aleksandra Panaszewska na co dzień prowadzi własną firmę i pracuje jako instruktorka fitnessu. Jak sama twierdzi, od lat ciągnęło ją do błysków fleszy i modelingu. Jest nawet półfinalistką Miss Polonia 2018, najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce. Ola jest zakochana nie tylko w sporcie. Studiuje aktorstwo, śpiewa, a od niedawna również tańczy. O sobie mówi „artystyczna dusza”.

Na co zwracasz uwagę, kupując sportowe ubrania?

Kocham sport od zawsze, jednak nie zawsze przywiązywałam wagę do tego, jak będę się prezentować podczas uprawiania jakiejś dyscypliny. Wszystko zmieniło się, kiedy zaczęłam pracować jako instruktorka fitness. Oprócz wygody w danym stroju, chcę też dobrze wyglądać, właśnie dlatego zawsze zwracam uwagę przede wszystkim na kolorystykę.  Musi być kolorowo! Oprócz tego zależy mi też na idealnym dopasowaniu oraz wygodzie. Stawiam na zestaw legginsy + krótki top.  Na rynku jest teraz mnóstwo zestawów, które tuszują mankamenty sylwetki. Zawsze wybieram legginsy z wysokim stanem i sądzę, że to właśnie one mają aktualnie największe wzięcie. Dlaczego design jest dla mnie tak ważny? Myślę, że prowadząc zajęcia w rozciągniętych dresach, nie wzbudziłabym w moich klientkach żadnej motywacji. A ta jest im przecież bardzo potrzebna!

Strój do biegania damski – komfort i bezpieczeństwo w stylowym wydaniu. Sprawdź, jak go skomponować Strój do biegania damski – komfort i bezpieczeństwo w stylowym wydaniu. Sprawdź, jak go skomponować Jak wybrać buty do biegania? Sprawdzamy na co zwrócić uwagę przy zakupie obuwia biegowego [PORADNIK] Jak wybrać buty do biegania? Sprawdzamy na co zwrócić uwagę przy zakupie obuwia biegowego [PORADNIK]