Torebki Michael Kors: podróbka czy oryginał?
Data publikacji:
Spis treści:
Michael Kors - marka, którą uwielbiają fashionistki>
Michael Kors to jedna z tych marek, którym udało się pogodzić luksus z oczekiwaniami i możliwościami klientek. Zamiast prześcigać się z domem mody Chanel o najbardziej wygórowaną cenę torebki, amerykański projektant postanowił tworzyć ubrania i dodatki, na które mogą sobie pozwolić nie tyko zarabiające fortunę gwiazdy, ale też zwyczajne kobiety na całym świecie. To właśnie Michael Kors stał się ojcem chrzestnym zupełnie nowego podejścia do zakupów. Ekskluzywne przedmioty znalazły się w zasięgu ręki - wystarczy na nie odłożyć, zamiast kupować tańsze odpowiedniki w sieciówkach.
Geniusz z USA, sprytnie łączący komercję z wielką modą, stał się ulubieńcem fashionistek, które kochają klasyczne, ponadczasowe wzornictwo, tak charakterystyczne dla Michaela Korsa. Proste szmizjerki, eleganckie garnitury, skórzane espadryle, szpilki czy wreszcie ikoniczne torebki to elementy, które przydają się w szafie każdej kobiety. Te ostatnie zyskały taki rozgłos, że z miejsca stały się… najchętniej kopiowanym przedmiotem z branży dóbr luksusowych. Na pewno miałaś okazję trafić w internecie czy na lokalnym bazarku na torby MK, których oryginalność była wątpliwa. Jeśli chcesz się uchronić przed wpadką i wydaniem pieniędzy na podróbkę, koniecznie zajrzyj do naszego poradnika.
Torebka Michael Kors - podróbka czy oryginał? Zobacz video!>
Michael Kors torebki podróbki: jak je rozpoznać?>
Jak odróżnić oryginalną torebkę Michaela Korsa od podróbki? Sprawdźcie, na co musicie zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów:
1. Logo
W pierwszej kolejności przyjrzyj się temu, jak wykonane jest logo. Litery nie są w nim ze sobą połączone. Wśród torebek Michael Kors znajdują się również te zdobione pełną nazwą marki na złotej blaszce. Firmowy znaczek powinien być wygrawerowany również na zamku! Między innymi modele Dillon, Ava i Bedford posiadają dodatkowy dekoracyjny brelok w kształcie koła z inicjałem MK (litery M i K są połączone) z oryginalnym grawerem na kółku.
2. Wykonanie i opakowanie
Przeszycia i podszewki najczęściej zdradzają, czy mamy do czynienia z podróbką, czy autentycznym modelem. Oryginalna torebka powinna posiadać sygnowany logo marki worek, który służy uchronieniu jej przed zniszczeniem, zakurzeniem czy działaniem promieni słonecznych. Liczą się też kolory - zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy w ofercie marki na jej stronie internetowej w ogóle dostępny jest interesujący Cię odcień. Zbliż zdjęcie produktu, przyjrzyj się detalom, wykończeniom, szwom. Powinny być porządne i równe - nie ma mowy o niewykończonych brzegach czy wystających nitkach. Pamiętaj też, że do każdego produktu powinien być dołączony certyfikat oryginalności!
3. Zdjęcia
Zwróć uwagę na zdjęcia produktów danego sprzedawcy. Zobacz, czy nie są kradzione, czy nie posiadają znaków wodnych z innych sklepów. Możesz też zapisać zdjęcie i sprawdzić za pośrednictwem Google Grafika, czy ta sama fotografia nie pojawia się na przykład na AliExpress. W razie wątpliwości poproś sklep bądź prywatnego sprzedawcę o tak zwane real photo, czyli zdjęcie interesującego Cię produktu w zwyczajnym, codziennym otoczeniu.
4. Źródło sprzedaży
Podejrzanie wyglądające aukcje internetowe od nieznanych sprzedawców powinny wzbudzić twoją czujność. Zwłaszcza, jeśli ten sam sprzedawca oferuje kilka czy kilkanaście modeli, opisując je jako „nietrafiony prezent”. Sprawdź koniecznie opinie o sklepie, a także wszystkie certyfikaty. Najlepiej skorzystać z zaufanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub kupować torebki w butikach marki i autoryzowanych outletach.
5. Cena
Nie ma możliwości kupienia oryginalnej designerskiej torebki w cenie 200 zł, jeśli ten sam model we flagowym butiku lub sklepie internetowym marki kosztuje na przykład 1500 zł. Niestety mamy złą wiadomość: to suma, za którą nie kupisz oryginalnego modelu MK nawet w outlecie czy na wyprzedaży. Co ciekawe, torebki vintage Michaela Korsa bywają znacznie droższe niż nowe. Dlaczego? To często unikatowe modele, które od dawna nie są produkowane. Musisz jednak wiedzieć, że zakup oryginalnej torby sygnowanej logiem MK to nie kaprys, ale wartościowa inwestycja na długo - znacznie bardziej opłacalna niż w przypadku kiepskiej jakości podróbki.
Torebki MK: najczęściej podrabiane modele>
Kopiowanie to zmora każdego designera, który w końcu wolałby zarobić na swoim talencie, zamiast kojarzyć się z kiepskiej jakości produktami. Z drugiej strony, tak chętnie tworzone podróbki danego projektu stanowią niezbity dowód na jego szaloną popularność, również wśród osób, których nie stać na inwestycję w oryginał. Dokładnie tak jest z podróbkami torebek Michaela Korsa, od lat pożądanymi na całym świecie. Miłośniczki trendów tak kochają słynne torby MK, że mniej lub bardziej świadomie ryzykują zakupem egzemplarza, który z pewnością nie powstał w pracowni amerykańskiej marki. Jakie modele toreb Michaela Korsa podrabiane są najczęściej?
Do najchętniej kopiowanych torebek Michaela Korsa należy kultowa Jet Set Travel Crossbody. To niewielkich rozmiarów model na pasku z łańcuszkiem, dostępny zarówno w stonowanych kolorach (czarnym czy beżowym), jak i bardziej wyrazistych barwach.
Wśród podróbek Michaela Korsa znaleźć można też Michael Kors Jet Set Tote, pojemną dużą torbę, zdobioną charakterystyczną zawieszką z logo MK. Można ją nosić na ramieniu albo tak, jak lub Victoria Beckham, czyli w zgięciu łokcia.
Na bazarach czy internetowych aukcjach możesz też trafić na podrobiony model Michael Kors Selma Satchel, czy tote bag z charakterystycznymi „wystającymi” bokami i krótkimi rączkami, a także pikowaną wersję torby z łańcuszkiem Susan czy shopper bag Voyager.
Nie tylko torebki Michaela Korsa stają się ofiarą zainteresowania nieuczciwych fabryk. Próbują się dorobić również na kopiowaniu uwielbianych przez fashionistki portfeli Jet Set Michael Kors, zarówno w gładkiej wersji ze skóry, jak i z monogramem.
Stylizacje z torebką Michaela Korsa>
Zastanawiasz się, czy torebka Michaela Korsa to dodatek, który rzeczywiście Ci się przyda, zamiast leżeć miesiącami w szafie? Stylistki gwarantują, że taka inwestycja z pewnością Ci się zwróci.
Po pierwsze - shoppery czy listonoszki popularnego amerykańskiego projektanta są naprawdę praktyczne. Pojemne, wytrzymałe i uniwersalne, świetnie sprawdzają się w miejskich, casualowych stylizacjach na co dzień czy do pracy. Możesz je nosić z trenczem, garniturem, ulubionymi jeansami czy sukienkami na wiosnę. Ze względu na swoje klasyczne wzornictwo, wpasują się w każdą estetykę, od minimalizmu po zwariowane boho. Mniejsze torebki MK, do noszenia w ręku czy takie na długim, eleganckim łańcuszku, perfekcyjnie uzupełnią stylizację na wieczór, na przykład z jedwabną maxi czy kombinezonem.
Po drugie, torebki Michael Kors to sprytny patent na dodanie swoim strojom ekskluzywnego charakteru. Logo MK, kojarzące się z luksusowym stylem gwiazd, odmieni dresowy komplet czy zwyczajną kopertową sukienkę w strój, w którym będziesz wyglądać jak milion dolarów. Taki trik uwielbiają stosować chociażby siostry Kardashian, podkręcające swoje proste, komfortowe looki akcesoriami z górnych półek. Teraz kolej na Ciebie! Torby od Michaela Korsa znajdziesz w świetnej cenie na Domodi.
fot. Getty Images
Może Cię zainteresuje
- Co to jest dress code? Poznaj zasady dobierania stroju do okazji i rodzaje kodów ubioru
- Pięć modeli klapków damskich dla 40-latek na lato 2024. To gotowa lista zakupów
- Ekskluzywne sukienki wieczorowe dla 50-latek – przegląd 2024 na wielkie wyjścia
- Timberki w stylizacjach damskich i męskich. Jak modnie nosić buty Timberland i trapery innych marek?
- Wybrałam plecaki damskie z wyprzedaży. „Perełki” na lato za mniej niż 100 zł
- Kupuję kurteczki wiosenne damskie z wyprzedaży teraz i mam z głowy na kilka sezonów