VI edycja Jazz Art Fashion Festival za nami!

Lato oficjalnie pożegnaliśmy w artystycznej atmosferze – sztuka podczas Jazz Art Fashion Festivalu wybrzmiewała i przenikała się na wielu poziomach – poprzez koncerty dużego formatu, liczne wernisaże i wystawy, które sprawiły, że Walcownia zyskała niesamowity klimat oraz spektakularny pokaz Ewy Minge „From Fashion to Art”. 

VI edycja Jazz Art Fashion Festival za nami!

Wieczór w Muzeum Walcownia rozpoczęliśmy od koncertu jazzowego w wykonaniu Marc Perrenoud Trio. To znakomite jazzowe trio  wywodzące się ze Szwajcarii w składzie Marc Perrenoud na fortepianie, Marco Muller na kontrabasie oraz Cyril Regamey na perkusji zaczarowało publiczność festiwalową. Ich eleganckie ale równocześnie pełne mocy aranżacje sprawiły, że na krótki moment cała Walcownia wstrzymała oddech, aby posłuchać jazzowych improwizacji tej fantastycznej trójki. 

Następnie na scenie muzycznej pojawił się Aleksander Dębicz – pianista i kompozytor, który zaprezentował swoje interpretacje utworów KORY. Jego aranżacje piosenek tej wyjątkowej artystki mieliśmy okazję usłyszeć już po raz drugi, jednak jego wykonanie oczarowało nas tak samo mocno, jak przy poprzedniej edycji JAFF w Warszawie. Muzyk z łatwością żonglował całą paletą emocji, które płyną z piosenek KORY, a kilkunastominutowy recital fortepianowy przeprowadził nas przez całą muzyczną historię wokalistki. 

Występ Aleksandra był wstępem do głównego koncertu, podczas którego swoje interpretacje utworów KORY przedstawili: Ania Karwan, Beata Przybytek, Magda Kumorek, Arek Kłusowski, Kasia Lins i Karolina Artymowicz. Koncert Tribute to Kora również dostarczył nam emocji na wszystkich poziomach – od energicznego i pełnego pasji wykonania „Boskiego Buenos” w aranżacji Ani Karwan, aż po melancholijne wykonanie utworu „Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą” Arka Kłusowskiego. 

Po części muzycznej część publiczności przeniosła się do strefy Fashion zaaranżowanej w przestrzeni Walcowni. Tam odbył się pokaz jednej z najbardziej znanych polskich projektantek Ewy Minge – „From Fashion to Art”. Fashion show, które odbyło się w trakcie Jazz Art Fashion Festivalu było połączeniem luksusu i paryskiego szyku – mieliśmy okazję podziwiać kolekcję monumentalnych, ręcznie tworzonych sukni haute couture i oryginalnych, ponadczasowych stylizacji z linii Eva Minge Pret-a-Porter. Cały pokaz był niezwykle elegancki i wysmakowany – świeżość w luksusowym wydaniu to specjalność projektantki. 

W sobotni wieczór oraz przez całą niedzielę uczestnicy festiwalu mieli okazję wzięcia udziału w wernisażach oraz wystawach wyjątkowych artystów. Największą popularnością cieszyła się śląska premiera wystawy prac Zdzisława Beksińskiego w technologii VR. Wirtualna rzeczywistość pozwoliła odwiedzającym na odkrycie surrealistycznego świata przedstawionego w dziełach artysty w zupełnie nowy sposób – wręcz namacalny. Virtual Reality pozwoliła na eksplorowanie sztuki artysty w niekonwencjonalny sposób. Do dyspozycji uczestników festiwalu było również kino z unikalnymi filmami Beksińskiego. 

W katowickiej Walcowni odbyła się również wystawa prac Dominika Jasińskiego, Joanny Sierko-Filipowskiej, Pierre’a Migot, wernisaż fotograficzny Kasi Idźkowskiej oraz zaprezentowane zostały instalacje Julii i Macieja Habrot.

Wszyscy odwiedzający Jazz Art Fashion Festival mieli również okazję odwiedzić strefę FOOD COOLTURA pod kulinarną kuratelą Marcina Czubaka – utalentowanego i niezwykle pracowitego mistrza sztuki kulinarnej Top Chefa. 

VI edycja Jazz Art Fashion Festival za nami, jednak my już zapraszamy do śledzenia informacji odnośnie kolejnych edycji festiwalu – już wkrótce poinformujemy gdzie i kiedy spotkamy się podczas kolejnych edycji!

Jesienne stylizacje w minimalistycznym stylu Jesienne stylizacje w minimalistycznym stylu Młoda moda ma głos! Młoda moda ma głos!