Wybierz biustonosz IDEALNY!

Zastanawiasz się jaki biustonosz wybrać i jak dobrze dobrać go do konkretnych ubrań? Przychodzimy z pomocą! Nie musisz kupować wielu kolorów i krojów. Weronika Myszkowska z mywayonfashion.pl prezentuje Wam kilka sprawdzonych rozwiązań, jak wybierać tę ważną część bielizny!

Wybierz biustonosz IDEALNY!

Jak dobrać stanik? 5 zasad!

1. Do ciemnych kolorów (granat, czerń) wybieramy biustonosz w takim samym, bądź zbliżonym kolorze.

2. Do białych lub przezroczystych koszul, sukienek itp. zakładamy bieliznę w kolorze cielistym, nigdy białą, ponieważ będzie się odznaczać.

3. Przy wyborze biustonosza warto zwracać uwagę na to, czy jego ramiączka są odpinane oraz jaką mają grubość. Przy dużym biuście zbyt wąskie ramiączka, będą nieładnie wpijać nam się w ciało.

4. Jeżeli macie problem z dobraniem odpowiedniego biustonosza, warto wybrać się do brafitterki, która dobierze Wam go idealnie.

5. Często kobiety wybierając obwód (60, 65, 70, 75 itp.) popełniają jeden błąd, przez który stanik od początku jest źle dobrany – zapinają się na najwęższą haftkę, co oznacza, że obwód jest za duży. Czemu jest to błąd? Po pierwsze, tył biustonosza będzie podjeżdżał do góry i zniekształcał wygląd biustu, po drugie, podczas użytkowania nasza bielizna zacznie się rozciągać i nie będziemy już miały możliwości zwężenia biustonosza.

Przejdźmy teraz do konkretnych przykładów.

Jaki biustonosz wybrać do bluzek i sukienek z odkrytymi plecami?

Najlepszym wyborem jest biustonosz samonośny, możemy go zakładać do wielu wyciętych z przodu, bądź z tyłu ubrań. Pasuje do głębokiego dekoltu z tyłu, do dekoltów typu hiszpanka, czyli z odkrytymi ramionami, lub do takich dekoltów, które zasłaniają nam środkową część klatki piersiowej.

Jaki wybrać biustonosz, jeżeli bluzka ma głęboki dekolt z przodu?

W sytuacji kiedy, nie lubimy staników samonośnych dobrym rozwiązaniem jest biustonosz half-cup lub bardotka. Są to kroje o obniżonej linii górnej. Dobrze dopasowane, trzymają biust odpowiednio, a są przy tym nie widoczne.

Jaki biustonosz wybrać kiedy mamy dekolt w serek (dekolt V)?

Dekolt w serek mimo wszystko jest najmniej problematyczny, wystarczy wybrać biustonosz, który ma miseczki w kształcie trójkąta, a jeżeli jest on trochę dłuższy musimy zaopatrzyć się w stanik z obniżoną częścią środkową. Już Wam pokazuje jak one wyglądają!

Biustonosze do zadań specjalnych!

Nie możemy zapomnieć o biustonoszach do zadań specjalnych, czyli ozdobnych, oryginalnie wyciętych i o ciekawej formie. Bielizna też może być biżuterią, a im ładniejsza tym bardziej sprawia, że czujemy się kobieco i jesteśmy pewne siebie.

Artykuł powstał w ramach projektu Domodi Style Icon, a jego autorką jest Weronika Myszkowska, autorka bloga mywayonfashion.pl/ .


DOMODI STYLE ICON to projekt, w którego ramach eksperci stylu komentują najnowsze trendy, dzielą się swoimi inspiracjami i wiedzą o modzie. Do projektu angażujemy Influencerów, których osiągnięcia inspirują nas i użytkowników Domodi.pl

Wybierz stanik dobrany do Ciebie!

Mamy coś ekstra! Sprawdź te KODY RABATOWE! Mamy coś ekstra! Sprawdź te KODY RABATOWE! Modne ubrania, które odejmą ci lat! Modne ubrania, które odejmą ci lat!