Zastosuj tę metodę nakładania kremu z filtrem, a szybko sobie podziękujesz. Ten sposób stosują ekspertki

Krem z filtrem nałożony w odpowiedniej ilości to gwarancja skutecznej ochrony przed szkodliwym działaniem słońca. Ale jaka to ta odpowiednia ilość? Ile kremu nałożyć, by zapewnić sobie właściwą ochronę? Podpowiadamy. 

Zastosuj tę metodę nakładania kremu z filtrem, a szybko sobie podziękujesz. Ten sposób stosują ekspertki
Ile kremu z filtrem Źródło: Adobe Stock

Lato już coraz bliżej, a wraz z nim okres, w którym szczególnie jesteśmy narażeni na szkodliwe promienie słońca. Najprostszą i jednocześnie jedną z najskuteczniejszych metod ochrony, są kremy z filtrem. Jednak, żeby te popularne kosmetyki zadziałały zgodnie z przeznaczeniem, trzeba zadbać, by cała nasza skóra była pokryta ich właściwą ilością. 

Badania wykazały, że odpowiednia dawka kremu z filtrem to ok. 2mg produktu na każdy 1 centymetr kwadratowy skóry. To daje w przybliżeniu 1-1,25 g kosmetyku na całą twarz. Jednak takie liczby niewiele mówią. Ciężko tak na oko stwierdzić, czy właśnie tyle kremu użyliśmy. Na szczęście istnieją całkiem proste sposoby, które pozwalają odmierzyć wspomnianą rekomendowaną ilość. 

Tego jednego składnika szukaj w kremach do twarzy. Działa cuda i jest idealny na wiosnę

Jak nakładać krem z filtrem? Metoda „na dwa palce” jest szybka i skuteczna

Metoda na dwa palce
Metoda na dwa palce Źródło: Adobe Stock

Pierwszym sposobem na odmierzenie dawki kremu jest tzw. metoda na dwa palce. Do niej nie potrzeba żadnych dodatkowych rzeczy, wystarczą twoje ręce. Jak więc działa ta metoda? Chodzi w niej o to, by wycisnąć krem na długość wskazującego i środkowego palca, a później całą tą dawkę nałożyć na twarz.  

Jest to proste rozwiązanie, ale niestety niezbyt dokładne. Odmierzona dawka może się różnić w zależności od rodzaju, gęstości i konsystencji kremu.  

Sposób „na łyżeczkę”. W ten sposób nałożysz odpowiednią ilość kremu z filtrem

O wiele dokładniejszą ilość kremu odmierzysz z pomocą łyżeczki. Może to być łyżeczka miarka, taka jaką często używa się w kuchni albo najzwyklejsza łyżeczka do herbaty. Na twarz potrzebna będzie ilość, która zapełni ¼ takiej łyżeczki. Sposób „na łyżeczkę” to też dobre rozwiązanie, żeby odmierzyć krem na pozostałe części ciała. By posmarować jedną rękę potrzeba jednej łyżeczki kremu. Taka sama ilość sprawdzi się na nogach, stopach, plecach, brzuchu itd. 

Ile kremu z filtrem nakładać? Zastosuj metodę z wagą jubilerską

Ile kremu z filtrem trzeba użyć?
Ile kremu z filtrem trzeba użyć? Źródło: Adobe Stock

Ostatnim sposobem, który jest najdokładniejszy, ale wymaga dodatkowych, bardziej specjalistycznych narzędzi, jest rozwiązanie z wykorzystaniem wagi jubilerskiej. Z jej pomocą możesz nie tylko odmierzyć odpowiednią ilość kremu, ale też np. sprawdzić, ile waży jedna pompka kosmetyku, co znacznie ułatwi nakładanie kremu w przyszłości.  

Sprawdź też:

Odkryj wszystkie produkty w sam raz na ochronę przed słońcem na Domodi.pl

Modne sukienki boho na lato 2023. Te modele będziemy nosić nie tylko w tym sezonie Modne sukienki boho na lato 2023. Te modele będziemy nosić nie tylko w tym sezonie To najprostszy sposób, żeby wyglądać elegancko na komunii. Tak się ubrała Kożuchowska To najprostszy sposób, żeby wyglądać elegancko na komunii. Tak się ubrała Kożuchowska