Dezynfekcja paczki - jak bezpiecznie rozpakować przesyłkę? Czy paczki i listy są odkażane?

Zakupy przez internet są bezpieczniejsze od wizyty w sklepie, ale co z odbiorem? Jak bezpiecznie rozpakować paczkę? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości!

Dezynfekcja paczki - jak bezpiecznie rozpakować przesyłkę? Czy paczki i listy są odkażane?

Jak bezpiecznie odebrać paczkę w czasie epidemii?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w czasie epidemii koronawirusa! Koniecznie zostań w domu i rób zakupy przez internet, minimalizując konieczność kontaktowania się z innymi osobami, niż Twoi domownicy. Zastanawiasz się, jak odebrać teraz paczkę, żeby uniknąć ryzyka? Jak już pisaliśmy w artykule poświęconym >>możliwościom odbierania paczki w okresie pandemii<<, możesz skorzystać z rekomendowanych przez InPost paczkomatów, które dzięki aplikacji na telefon komórkowy obsługuje się niemal bezdotykowo.

Zakupy online - najbezpieczniejsza forma zakupów w czasie epidemii. Jak kupować przez Internet?

Możesz też skorzystać z usług firm kurierskich, których odpowiednio zabezpieczeni pracownicy dostarczą Ci przesyłkę bez konieczności pozyskiwania od Ciebie podpisu potwierdzającego odbiór. Środki ostrożności wprowadzone są także w placówkach Poczty Polskiej, gdzie pilnuje się ilości osób przebywających w jednym czasie w pomieszczeniu oraz zalecanej przez WHO odległości między nimi (1,5 m).

Odkażanie przesyłek - nowe zasady wdrożone przez pocztę i firmy kurierskie

Paczki dostarczane są do Ciebie z poszanowaniem wszelkich zasad, jakie zaleca WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Co to oznacza? Że pracownicy zarówno Poczty Polskiej, jak i prywatnych firm kurierskich dbają o ochronę osobistą, korzystają z masek higienicznych, rękawiczek jednorazowych i środków antyseptycznych do rąk, regularnie dezynfekują infrastrukturę, wszelkie powierzchnie (w tym blaty i klamki) oraz narzędzia. Niektóre przedsiębiorstwa wprowadzają bardziej zaawansowane rozwiązania. Ruch odkaża paczki nadawane w ramach usługi "Paczka w Ruchu" za pomocą ozonu. Chociaż procedura przedłuży nieco termin dostarczania przesyłek, rzecznik prasowy przedsiębiorstwa tłumaczy, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo zarówno kurierów, jak i klientów.

#Zostańwdomu z domodi.pl - sprawdź najważniejsze informacje, porady i oferty

Robisz zakupy przez internet w okresie pandemii? Uważaj na wiadomości SMS, które informują o konieczności wniesienia dodatkowej opłaty za odkażanie przesyłek - to próby wyłudzenia pieniędzy. Jak informuje policja, żadna firma kurierska nie wysyła wiadomości o dopłacie za paczki z powodu opłaty dezynfekcyjnej w związku z epidemią koronawirusa. Dostawcy przesyłek zachęcają do korzystania z ich własnych aplikacji mobilnych, które są bezpieczne.

Bezpieczne zakupy przez internet - o tym pamiętaj, odbierając i otwierając przesyłkę

Zamawiasz paczkę przez internet? Bez względu na to, czy odbierasz ją bezpośrednio od kuriera czy wyjmujesz z paczkomatu, staraj się minimalizować niepotrzebny kontakt z potencjalnie niebezpiecznymi powierzchniami. Najlepiej zaopatrzyć się w parę rękawiczek jednorazowych, które ochronią skórę dłoni. Jeśli masz taką możliwość, nie wnoś przesyłki do mieszkania - otwórz ją przed drzwiami. Opakowanie foliowe oraz kartonowe natychmiast wyrzuć do zamykanego kosza na odpadki (wybierz ten znajdujący się na zewnątrz). Na koniec, podobnie jak w przypadku jakichkolwiek innych czynności w trakcie epidemii, obowiązkowo umyj ręce wodą z mydłem i zastosuj środek dezynfekujący na bazie spirytusu.

Jak bezpiecznie rozpakować paczkę? Zastosuj nasze porady, a unikniesz niepotrzebnego ryzyka. #Zostańwdomu, rób zakupy przez internet i zadbaj o to, żeby również sposób odbioru przesyłki sprzyjał Twojemu zdrowiu i psychicznemu komfortowi!

Przegląd redakcji: najmodniejsze bluzy męskie poniżej 150 zł Przegląd redakcji: najmodniejsze bluzy męskie poniżej 150 zł #prasówkapozytywów vol. 12 #prasówkapozytywów vol. 12