Dobry krem na zimę - jaki powinien być? Sprawdź nasz poradnik

Mroźny wiatr, ostre słońce, zanieczyszczenie powietrza i częste zmiany temperatur - jak uchronić skórę przed ich działaniem? Podpowiadamy! Dzięki naszym poradom bez problemu wybierzesz idealny krem na zimę!

Dobry krem na zimę - jaki powinien być? Sprawdź nasz poradnik

Ochronny krem na zimę i mróz - dlaczego jego stosowanie jest ważne?

Bez względu na to, gdzie spędzasz najzimniejsze miesiące w roku, lista czynników pogarszających stan Twojej skóry jest naprawdę długa. Mroźne powietrze osłabia barierę lipidową, powodując przesuszanie cery. Promieniowanie słoneczne odbijające się od śniegu jest jeszcze bardziej intensywne od tego, przed którym chronimy skórę latem. A częste zmiany temperatur - z ogrzewanego pomieszczenia na mróz - to zmora wszystkich posiadaczek cery naczynkowej. Znasz to? Bez obaw! Mamy na to radę: odpowiednio dobrany krem na zimę poradzi sobie z każdą trudnością. Jego stosowanie: 

 

-ochroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, 

-zminimalizuje zaczerwienienia i podrażnienia, 

-zapobiegnie przesuszaniu i oparzeniom słonecznym,

-pozwoli zachować piękny koloryt i dobrą kondycję cery przez całą zimę.

 

Dobry krem na zimę to bez wątpienia niezbędny element wyposażenia każdej kosmetyczki w sezonie zimowym. Ale jak wybrać idealny? Przed Tobą kompleksowy poradnik dotyczący doboru najlepszego kremu na zimę do twarzy!

Krem na zimę do twarzy w kobiecych dłoniach

Jaki powinien być skład dobrego kremu na zimę?

Specjaliści są zgodni co do jego konsystencji: im tłustszy, tym lepszy! Formuła kremu na zimę powinna być bogata, odżywcza, zabezpieczająca barierę lipidową skóry - dzięki temu nasza cera nie będzie się przesuszać. Zastanawiasz się, jakich składników szukać w składzie kremu na zimę? Przygotowaliśmy listę najważniejszych!

1. Lipidy - czyli tłuszcze. To one odpowiadają za tłustą, gęstą konsystencję kremów na zimę, a w połączeniu z innymi składnikami tworzą na skórze rodzaj bariery ochronnej, która zabezpiecza ją przed działaniem takich czynników, jak: mróz, wiatr czy gorące powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. 

2. Oleje roślinne - olej jojoba, masło karite lub shea, olej z migdałów czy awokado, oliwa z oliwek lub wosk pszczeli - to składniki, bez których nie może obejść się żaden dobry krem na zimę do twarzy. To właśnie naturalne oleje najlepiej nawilżają i odżywiają skórę w trudnym sezonie zimowym. 

3. Witaminy - słynny kompleks pięknej skóry, czyli witaminy A i E to must have w kremie na zimę. Co poza tym? Jak najbardziej wskazana będzie zawartość witaminy K, która wzmacnia naczynka i zabezpiecza je przed pękaniem na mrozie.

4. Składniki wiążące wodę - np. kwas hialuronowy. Ten składnik zabezpieczy skórę przed utratą wody. Niezbędny element płaszcza hydrolipidowego, czyli bariery ochronnej, tworzonej na skórze przez lipidy i wodę.

5. Filtr SPF - poza ochroną na mróz i wiatr Twoja skóra potrzebuje ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Warto wybrać silniejszą od tej, jaką stosujemy latem.

Kremy na zimę z filtrem, czyli niezbędnik w każdej kosmetyczce

Kobieta smarująca się kremem na zimę na tle gór

 

Jeśli mowa o filtrach, to wartość SPF jest jedną z pierwszych rzeczy, na jakie powinnyśmy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kremu na zimę. Nie jest tajemnicą, że słońce zimą może szkodzić skórze bardziej niż latem, szczególnie, jeśli jesteś miłośniczką sportów zimowych. Zatem: jaki krem na zimę z filtrem? W miejskich warunkach dobrze sprawdzi się ten z SPF15. Jeśli jednak masz wrażliwą cerę i bardzo jasną karnację, sięgnij po silniejszą ochronę do zadań specjalnych, np. SPF30. Na solidny, tłusty krem na zimę z filtrem SPF50 powinny z kolei zdecydować się wszystkie amatorki jazdy na nartach lub snowboardzie. Koniec z efektem czerwonej, podrażnionej skóry tuż po zejściu ze stoku! 

 

Jaki krem do cery naczynkowej, a jaki do mieszanej?

Z zaczerwienioną skórą twarzy zmagają się nie tylko fanki sportów zimowych. Masz cerę naczynkową, a tak zwane “pajączki” sprawiają, że po chwili na wietrze twarz piecze i wygląda nieestetycznie? Mamy na to radę - krem na zimę do cery naczynkowej. Poza składnikami charakterystycznymi dla zimowych kremów ochronnych, na jego etykiecie szukaj: 

-witaminy K - zabezpiecza naczynka przed pękaniem, wzmacnia je. 

-D-panthenolu - koi i łagodzi podrażnienia skóry spowodowane mroźnym wiatrem, 

-alantoina - zmniejsza zaczerwienienia i efekt pieczenia cery. Znajdziemy ją między innymi w wyciągu z kasztanowca - jednym z najpopularniejszych składników kremów na zimę do cery naczynkowej. 

A co, jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną? Typowy ochronny krem z dużą zawartością lipidów i olejów nie będzie dobrym wyborem, szczególnie jeśli zmagasz się z niedoskonałościami. Zamiast niego wybierz krem na zimę do cery mieszanej o półtłustej konsystencji. Postaw na witaminy i delikatne, lekkie składniki oleiste zamiast cięższych substancji, które mogą zatykać pory.

Krem na zimę pod makijaż

Nieco lżejsze formuły kosmetyków pielęgnacyjnych dobrze sprawdzą się również na co dzień. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać krem na zimę pod makijaż, odpowiadamy: półtłusty, odżywczy, z filtrem. Na etykietach szukaj więc informacji o szybkim wchłanianiu, delikatnym natłuszczeniu i odżywieniu cery. Unikaj z kolei bardzo ciężkich, gęstych, lipidowych kremów, które mogą sprawić, że nałożony na skórę podkład zważy się lub zroluje już po godzinie czy dwóch. 

Wybór najlepszego kremu na zimę to przede wszystkim dostosowanie go do rodzaju cery i warunków panujących za oknem. Natłuszczaj, odżywiaj, stosuj regularnie, a pod koniec dnia zmyj krem i makijaż delikatnym, pielęgnującym kosmetykiem do demakijażu! Dzięki temu, Twoja skóra na mrozie i wietrze będzie wyglądać perfekcyjnie.

Czwarta edycja Konferencji „Moda a biznes” Czwarta edycja Konferencji „Moda a biznes” Modne kolory jesień/zima 2019/2020: NIEBIESKI Modne kolory jesień/zima 2019/2020: NIEBIESKI