Jak zdjąć hybrydę w domu i na wyjeździe? Samodzielne usuwanie manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy jest wygodny, trwały i sprawia, że nasze dłonie przez długi czas wyglądają pięknie, ale jego usuwanie wydaje się wyzwaniem. Jak zdjąć hybrydę samodzielnie, nie niszcząc paznokci? Sprawdź najszybsze i najbezpieczniejsze sposoby z instrukcjami krok po kroku!

Jak zdjąć hybrydę w domu i na wyjeździe? Samodzielne usuwanie manicure hybrydowego

Jak zdjąć hybrydę w domu szybko i bezpiecznie? Podstawowe wskazówki

Manicure hybrydowy to jedno z największych, kosmetycznych odkryć ostatnich lat. Wygląda efektownie przez kilka tygodni i zdecydowanie dodaje klasy! A łatwa aplikacja sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na wykonywanie go samodzielnie w domowym zaciszu. Ty również nie wyobrażasz sobie życia bez hybryd, ale zdejmowanie lakieru trochę Cię przeraża? Zastanawiasz się, jak zdjąć hybrydę w domu, by nie zniszczyć naturalnej płytki? Bez obaw, to prostsze, niż może się wydawać

Chociaż usuwanie manicure hybrydowego różni się od zmywania zwykłego lakieru do paznokci, przy odrobinie wprawy i z odpowiednim sprzętem nie sprawi trudności. Kluczem do sukcesu jest postępowanie dokładnie według wskazówek. Dzięki temu pozbędziemy się lakieru w całości, a zarazem nie uszkodzimy płytki paznokcia. Ważne są też narzędzia. Jeśli decydujemy się na manicure hybrydowy home made, warto zaopatrzyć się nie tylko w komplet lakierów, bazę i top czy porządną lampę, ale też zestaw do usuwania hybryd, z którym usuniemy trwałą powłokę lakieru szybko, sprawnie, bezproblemowo i, co najważniejsze - w pełni bezpiecznie! Na którą metodę postawić? Sprawdź wszystkie dostępne opcje!

Poznaj najnowsze trendy w manicure!

Jak zdjąć hybrydę frezarką? Mechaniczne usuwanie lakieru hybrydowego krok po kroku

Jednym z najpopularniejszych sposobów na usuwanie manicure hybrydowego jest frezarka. Niewielkich rozmiarów sprzęt pozwala szybko pozbyć się lakieru w domowych warunkach, a jednocześnie nie wysusza płytki tak, jak aceton. Metoda polecana jest przede wszystkim osobom doświadczonym, ale postępując zgodnie z instrukcją, z pewnością poradzi z tym sobie każda z nas. Jak zdjąć hybrydę frezarką, by nie naruszyć płytki? 

Krok 1.: Wybierz odpowiedni frez do zdejmowania hybrydy. Jeśli dopiero uczysz się obsługi frezarki, zacznij od delikatnego frezu bezpiecznego dla płytki. 

Krok 2.: Umocuj frez we frezarce zgodnie z instrukcją obsługi producenta. 

Krok 3.: Ustaw odpowiednie obroty. Jeśli jesteś początkująca, zacznij od najniższych - najbezpieczniejszych dla paznokci. Proces potrwa dłużej, ale płytka na pewno pozostanie nienaruszona.

Krok 4.: Powoli, płynnymi ruchami z góry na dół usuwaj hybrydę, pamiętając o tym, by nie dociskać frezarki do paznokci zbyt mocno i by nie pracować za długo w jednym miejscu. 

Umiejętne usuwanie hybrydy frezarką to kwestia wprawy. Z każdym kolejnym razem będzie łatwiej. Jeśli ta metoda jest dla Ciebie najwygodniejsza, możesz też odbyć szkolenie z obsługi sprzętu albo obejrzeć praktyczne tutoriale na Youtube.

Samodzielne usuwanie hybrydy acetonem - jak to zrobić, nie niszcząc paznokci?

ściąganie manicure hybrydowego acetonem

Zdecydowanie najczęściej wybieranym sposobem usuwania manicure hybrydowego jest metoda z acetonem i folią aluminiową. Prosta, szybka, idealna nawet dla początkujących, nie wymaga zakupu sprzętu, a jedynie drobnych akcesoriów i tego, co z pewnością znajdziemy w domu: wacików kosmetycznych i folii aluminiowej. Jej jedyny minus to wysuszające działanie acetonu. Jeśli jednak zadbasz o właściwą pielęgnację płytki po hybrydzie, Twoje paznokcie zawsze będą wyglądać zdrowo. A jak prawidłowo zdjąć hybrydę acetonem? 

Krok 1.: Spiłuj wierzchnią warstwę manicure, czyli top przy pomocy pilnika o gradacji 100/180. Nie zbyt mocno, by nie zniszczyć płytki!

Krok 2.: Płatki kosmetyczne nasącz w acetonie i przykładaj kolejno do paznokci. 

Krok 3.: Kawałkami folii aluminiowej owiń szczelnie opuszki palców, by waciki dobrze przylegały do płytki. 

Krok 4.: Odczekaj około 5-10 minut, a jeśli lakier po zdjęciu folii i wacików nie będzie odchodził od paznokcia, wydłuż czas oczekiwania do kwadransa, ale nie dłużej. 

Krok 5.: Usuń resztki lakieru drewnianym patyczkiem, kopytkiem do paznokci lub striperem, przesuwając delikatnie, bez nacisku od nasady ku końcówce płytki. 

Po usunięciu hybrydy acetonem warto zadbać o pielęgnację. Wysuszone drażniącym specyfikiem paznokcie najlepiej nawilży specjalna oliwka do płytki i skórek, którą wystarczy wmasować i pozostawić do wchłonięcia się. 

Jak zdjąć hybrydę bez folii aluminiowej i acetonu? Inne, bezpieczne sposoby na usunięcie lakieru hybrydowego

A jak zdjąć hybrydę bez acetonu? Top, lakier i bazę doskonale rozpuszcza też specjalny remover - specyfik do usuwania >>lakieru hybrydowego<< dostępny w ofercie każdej topowej marki. Używa się go tak samo, jak acetonu. Rewelacyjną alternatywą dla folii aluminiowej są z kolei klipsy do zdejmowania hybrydy, które nakładamy na palce z wacikiem nasączonym w acetonie lub removerze, zaciskamy tak, by przylegały do opuszka, a następnie czekamy ok. 10 minut. Zakup klipsów do ściągania hybryd to stosunkowo niewielki koszt, a wygoda użytkowania jest nieporównywalna! 

Coraz większą popularnością cieszy się też najszybsze zdejmowanie hybrydy z bazą peel off, dzięki której trwałej warstwy lakieru i topu pozbywamy się przez podważenie paznokcia patyczkiem. Bazę peel off i specjalną naklejkę do hybryd musimy nałożyć jednak już podczas wykonywania manicure. Minusy? Mniejsza trwałość lakieru. Manicure hybrydowy z bazą peel off utrzymuje się na płytce do 2 tygodni. Jeśli więc lubisz często zmieniać kolor na paznokciach, a zarazem chcesz móc go błyskawicznie zdjąć, to rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę!

Jak usunąć manicure hybrydowy zmywaczem i czy to w ogóle możliwe?

Usuwanie hybrydy frezarką czy removerem w domu jest naprawdę proste i skuteczne, ale co zrobić, jeśli przyjdzie nam zdjąć manicure hybrydowy na wyjeździe? Najłatwiej dostępną opcją będzie >>zmywacz do paznokci<< (koniecznie z acetonem), który znajdziemy w każdym sklepie. Sam proces ściągania hybrydy zwykłym zmywaczem będzie trwał dłużej ze względu na niższe stężenie acetonu, dlatego uzbrój się w cierpliwość. Podobnie, jak w przypadku usuwania manicure hybrydowego acetonem, najpierw matujemy top pilnikiem, a następnie nasączamy płatki kosmetyczne w zmywaczu do paznokci, przykładamy i owijamy szczelnie folią. Pozostawiamy na ok. 15 minut, a potem delikatnie usuwamy pozostałości lakieru patyczkiem. Przy zdejmowaniu hybrydy tradycyjnym zmywaczem musimy wydłużyć czas oczekiwania. Pamiętajmy jednak, by nie przekroczyć 15 minut. W przeciwnym razie możemy zniszczyć nie tylko płytkę, ale też skórę wokół paznokci. 

Zdejmowanie hybrydy z paznokci pilnikiem - instrukcja krok po kroku

Doskonałą alternatywą dla zmywacza będzie usuwanie hybrydy pilnikiem, który możemy zabrać ze sobą wszędzie, również w podróż! Metoda polecana przez profesjonalistów jest przede wszystkim bezpieczna. W przeciwieństwie do chemicznych, silnie drażniących środków z acetonem, nie niszczy i nie wysusza naturalnej płytki, o ile piłujemy ostrożnie, delikatnie i w odpowiedni sposób. Jak prawidłowo zdjąć manicure hybrydowy pilnikiem, nie niszcząc paznokci? 

Do usunięcia lakieru hybrydowego potrzebujesz dwóch pilników: jeden o gradacji 100/180, drugi 240/280 lub 240/500. Na początku spiłuj wierzchnią warstwę gruboziarnistym pilnikiem 100/180. Następnie wybierz drobnoziarnisty i delikatnie pozbądź się koloru. Jeśli planujesz po raz kolejny wykonać manicure hybrydowy, nie musisz spiłowywać bazy. Jeśli po usunięciu hybrydy chcesz postawić na regenerację i pielęgnację, delikatnie spiłuj bazę przy pomocy drobnoziarnistego pilnika o gładkiej powierzchni, który nie niszczy płytki!

Pielęgnacja paznokci po hybrydzie. Jak zadbać o płytkę po usunięciu manicure hybrydowego?

pielęgnacja paznokci po zdjęciu hybrydy

Wiesz już, jak samemu zdjąć hybrydę w domu i na wyjeździe. A jak zadbać o paznokcie po usunięciu trwałego lakieru? Obowiązkowy krok po użyciu acetonu to >>oliwka do paznokci<< i skórek, którą wmasowujemy w płytkę i skórę dookoła. Jeśli mimo zachowania wszystkich środków ostrożności, Twoje paznokcie po hybrydzie są osłabione, warto zrobić przerwę od lakieru i zafundować im odżywczą regenerację. Warstwa dobrej odżywki do paznokci może zdziałać cuda. Świetnie sprawdzi się też manicure japoński, który nie tylko głęboko odżywi i wzmocni płytkę, ale też nada jej naturalny połysk i delikatnie różowy kolor aż do 10 dni. Działać możemy także od wewnątrz. Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w kwasy tłuszczowe, cynk i selen czy suplementacja kapsułkami z witaminami A i E to sprawdzone sposoby na piękne, zdrowe, naturalne paznokcie, również po hybrydzie!

Sprawdź produkty do manicure hybrydowego w Domodi:

Błyszczące sukienki w stylu glamour – wyglądaj jak gwiazda w najbardziej stylowych modelach Błyszczące sukienki w stylu glamour – wyglądaj jak gwiazda w najbardziej stylowych modelach TOP 10: Najbardziej spektakularne pokazy mody ostatniej dekady [zdjęcia, wideo] TOP 10: Najbardziej spektakularne pokazy mody ostatniej dekady [zdjęcia, wideo]