Zamówienia dostarczane przez kuriera - jak bezpiecznie odbierać i dokonywać zwrotu przesyłek?

W okresie epidemii koronawirusa najważniejsze jest zachowanie wszystkich środków ostrożności, jakie zapewnią spokój Tobie i Twoim bliskim. Właśnie dlatego powinnaś zostać w domu i robić zakupy przez internet! Jak bezpiecznie odebrać paczkę? Jak teraz najlepiej dokonywać zwrotów? Wyjaśniamy.

Zamówienia dostarczane przez kuriera - jak bezpiecznie odbierać i dokonywać zwrotu przesyłek?

Przesyłki kurierskie - podstawowe informacje od firm kurierskich w związku z koronawirusem

#Zostańwdomu i bądź spokojna: firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić Ci bezpieczeństwo. W okresie epidemii najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług tych renomowanych, mających wieloletnie doświadczenie

FedEx podkreśla w swoich komunikatach, że w ciągu 47 lat obecności na rynku firma zdążyła wypracować precyzyjny plan awaryjny, dzięki któremu może zapewnić teraz terminową i absolutnie bezpieczną obsługę. Każdy pracownik wyposażony jest w odpowiednie środki ochrony osobistej i przestrzega wszelkich procedur, w tym przede wszystkim dezynfekcji rąk, sprzętu i powierzchni biurowych oraz magazynowych.

Zakupy online - najbezpieczniejsza forma zakupów w czasie epidemii. Jak kupować przez Internet?

Kurierzy DHL przed przystąpieniem do pracy otrzymują specjalne maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe, mają także monitorowaną temperaturę. Dostarczają przesyłki, kontaktując się wcześniej z adresatami i ustalając, czy niezbędna będzie forma bezdotykowa. Odbiór przesyłki nie musi być pokwitowany podpisem - wystarczy ustne potwierdzenie odbiorcy. 

Również w firmie kurierskiej DPD stosowane są najwyższe środki ostrożności, chroniące zarówno klientów, jak i kurierów. Brak konieczności podpisywania dokumentów odbioru minimalizuje konieczność bliższego kontaktu, a do tego znacznie skraca czas usługi.

Odebranie paczki od kuriera - czy przesyłka kurierem jest bezpieczna?

Zastanawiasz się, czy warto ryzykować? Jedno jest pewne: kupowanie przez internet to aktualnie najbezpieczniejsza forma zakupów. Sam odbiór przesyłki też nie musi generować niebezpieczeństwa, o ile oczywiście obie strony (zarówno klient, jak i kurier) zadbają o spełnienie wszystkich sugerowanych przez WHO zasad. Zanim odbierzesz przesyłkę, poczekaj na telefon od kuriera bądź sama się z nim skontaktuj. Jeśli masz obawy przed kontaktem z obcą osobą, poproś o pozostawienie paczki pod drzwiami i telefonicznie potwierdź jej odbiór. Rozmawiając z kurierem bezpośrednio, zawsze chroń usta i nos, najlepiej maseczką. Przesyłkę przyjmuj w rękawiczkach jednorazowych, opakowanie (folię i karton) natychmiast wyrzuć do szczelnie zamykanego kosza na śmieci, a na koniec koniecznie zdezynfekuj ręce.

Paczki a koronawirus - jaki sposób dostarczenia jest najbezpieczniejszy? Kurier czy paczkomat?

Jeśli nie znajdujesz się w kwarantannie i możesz wychodzić z domu, żeby załatwić najpotrzebniejsze sprawy, możesz też skorzystać z możliwości odbioru przesyłki w paczkomacie InPost. Dzięki zniwelowaniu konieczności dotykania powierzchni (skrytkę możesz otworzyć za pomocą aplikacji w telefonie), a także ze względu na brak konieczności kontaktu z drugą osobą, jest to najbardziej rekomendowana przez specjalistów forma odbioru paczek.

Jak bezpiecznie nadać paczkę?

Paczkę możesz nadać na kilka bezpiecznych sposobów. Możesz skorzystać z paczkomatu, najlepiej opłacając przesyłkę przez internet, a następnie drukując wygenerowaną etykietę, naklejając na paczkę i umieszczając w paczkomacie. Możesz też zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę bezpośrednio z Twojego domu. Skorzystaj z wyszukiwarek firm kurierskich w internecie albo skontaktuj się telefonicznie z wybranym usługodawcą.

#BranżaWspiera - zostań w domu i skorzystaj z promocji, jakie przygotowały sklepy!

Jakie zasady odnośnie zwrotów obecnie obowiązują?

Bezpiecznie i bezproblemowo możesz również zwrócić paczkę. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zwrot przesyłek w paczkomatach InPost - tak samo łatwy, jak ich pierwotne nadawanie. Możesz też skorzystać z interaktywnego formularza zwrotów na stronie Poczty Polskiej oraz nadać zwrot, zamawiając kuriera bezpośrednio do domu. Oczywiście o planowanym zwrocie musisz wcześniej poinformować sprzedawcę, który wygeneruje dla Ciebie specjalną etykietę zwrotną. 

Przy okazji przypominamy to, o czym informowaliśmy w artykule >>#BranżaWspiera - zostań w domu i skorzystaj z promocji, jakie przygotowały sklepy!<<. Wiele sklepów, również w Domodi, w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów, znacznie wydłużyło okres, w którym można dokonać zwrotu niechcianych bądź niepasujących produktów.

Nadawanie i odbieranie przesyłek w czasie epidemii koronawirusa może być w 100% bezpieczne. Należy jednak pamiętać o kilku, rekomendowanych przez WHO zasadach i korzystać z usług wyłącznie tych firm, które się do nich stosują.

#prasówkapozytywów vol. 11 #prasówkapozytywów vol. 11 Modne torebki na wesele 2020 - jaką wybrać, żeby pasowała do kreacji? Modne torebki na wesele 2020 - jaką wybrać, żeby pasowała do kreacji?