Depilacja laserowa w domu – na czym polega? Poznaj domowy sposób na gładką skórę na dłużej!

Marzysz o gładkiej skórze, jednak codzienne golenie ciała lub depilacja woskiem nie wchodzą w grę? Dobrym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa, którą możesz wykonać w domu! Sprawdź, jaki sprzęt wybrać, jak często przeprowadzać zabieg i jakie daje efekty!

Depilacja laserowa w domu – na czym polega? Poznaj domowy sposób na gładką skórę na dłużej!

Depilacja laserowa w domu – na czym polega zabieg depilacji światłem?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu zbędnego owłosienia poprzez użycie wiązki światła lasera. Dzięki temu, że wnika ona głęboko w skórę, niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Zadowalające efekty przynosi zwykle kilka zabiegów, wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach, ponieważ laser usuwa jedynie włoski znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu.

Do niedawna z depilacji laserowej można było skorzystać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jednak od kilku lat depilatory laserowe można kupować również z myślą o domowym użytku i cieszyć się gładką skórą o wiele dłużej niż w przypadku tradycyjnych metod usuwania włosków.

Czy domowa depilacja laserem jest bezpieczna? Sprawdzamy opinie ekspertów!

Depilator laserowy jest urządzeniem bezpiecznym. Energia wysyłana z depilatora laserowego akumuluje się wyłącznie w komórkach włoska i nie wywiera żadnego wpływu na otaczającą go skórę. Urządzenia te nie posiadają żadnych lamp emitujących światło, zatem nie ma potrzeby, aby je wymieniać. Aby zabieg depilacji laserowej przeprowadzany w domu był jak najbardziej bezpieczny, należy przestrzegać kilku zasad podczas stosowania:

1. Nie powinno się naświetlać miejsc ze znamionami takimi jak pieprzyki czy piegi

2. Nie powinno się stosować depilacji laserowej na opaloną skórę

3. Czas, jaki powinniśmy odczekać po intensywnym opalaniu, zanim przystąpimy do depilacji laserowej wybranej części ciała wynosi miesiąc.

Inną ważną kwestią jest sprawdzenie depilatora i reakcji naszej skóry na niego przed całkowitą depilacją. Należy więc zrobić najpierw krótki test depilacji i odczekać 24h. Jeśli nic złego się nie dzieje, możemy depilować bezpiecznie wybrane miejsce na ciele. Pamiętać należy, by zacząć test od najniższego poziomu naświetlania, stopniowo go zwiększając.

Depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa a IPL – różnice, które warto znać. Co jest lepsze?

Różnica pomiędzy depilacją laserową w salonie kosmetycznym a  tą domową, polega na rodzaju zastosowanej wiązki światła. W salonach wykorzystywane są urządzenia, które emitują falę światła o określonej częstotliwości. Trafia ona w macierz włosa bardzo precyzyjnie i dzięki temu nie uszkadza innych tkanek. Zabieg wykonany jest z dużą dokładnością, dlatego wystarczy już nawet 6 zabiegów w serii, żeby osiągnąć trwały efekt usunięcia owłosienia.

Z kolei w domu możesz zastosować technologię IPL. Depilatory IPL wykorzystują światło pulsujące o falach różnej długości. Efekt domowej depilacji laserowej jest znacznie słabszy − częściej należy ją stosować, żeby utrzymać gładkie ciało. Co ważne, mówi się, że światło psujące nie niszczy macierzy włosów, a jedynie ją osłabia. Przez co włoski mają tendencję do odrastania.

Laser do depilacji w domu – jaki sprzęt wybrać, by zabieg był najskuteczniejszy?

Urządzenia przeznaczone do depilacji laserowej w domu są znacznie mniejsze od tych, używanych w salonach kosmetycznych, dzięki czemu są bardziej poręczne i praktyczne. Zasada ich działania jest jednak podobna. Wybór depilatora laserowego nie należy do prostych zadań. Na co konkretnie zwracać uwagę przy zakupie urządzenia?

1. Liczba emitowanych impulsów – im większa, tym dłużej można użytkować dane urządzenie.

2. Regulacja mocy działania i liczba trybów pracy – by skutecznie, ale też komfortowo przeprowadzić depilację laserową różnych obszarów ciała, należy mieć możliwość dopasowania mocy działania depilatora.

3. Nakładki dedykowane konkretnym miejscom ciała – renomowane marki mają w swojej ofercie osobne nakładki do depilacji twarzy, pach czy bikini.

4. Sposób zasilania – sprawdź, czy golarka laserowa zasilana jest jedynie sieciowo czy ma wbudowany akumulator, dzięki któremu nie będziesz musiała martwić się czy w pobliżu jest gniazdko.

5. Funkcje ułatwiające depilację – warto zwrócić uwagę czy urządzenie posiadaja różnego rodzaju funkcje dodatkowe: czujnik rozpoznawania koloru skóry, aplikację do planowania depilacji i ułatwiającą uzyskanie lepszych efektów i tym podobne opcje.

6. Powierzchnia działania – zwykle jest to obszar kilku centymetrów kwadratowych. Im powierzchnia działania jest obszerniejsza, tym szybsza depilacja większych partii ciała, ale też odrobinę mniejsza precyzja w zagłębieniach i na nierównościach.

7. Ergonomia –ważnym czynnikiem jest również kształt, wielkość i poręczność urządzenia. Ergonomiczny depilator, który dobrze leży w dłoni będzie wygodny w użytkowaniu.

8. Innowacyjność – najnowszy depilator laserowy lub jeden z nowszych modeli to zazwyczaj najlepszy wybór. Będziesz mieć pewność, że posiada więcej ulepszeń i nowych technologii.

9. Popularność wśród użytkowników – przed zakupem depilatora laserowego warto zerknąć na opinie użytkowników. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie rankingów depilatorów laserowych czy recenzji w sklepach online.

Depilator laserowy

Przeciwwskazania do depilacji laserowej w domu – co warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu?

Pamiętaj, że podobnie jak wiele innych zabiegów, tak i depilacja laserowa ma pewnie przeciwwskazania. Na ich liście znalazły się:

– cukrzyca,

– ciąża,

– okres karmienia piersią,

– problemy z gojeniem się ran,

– opryszczka,

– zapalenie mieszków włosowych,

– epilepsja z wrażliwością na światło błyskowe,

– oparzenia słoneczne.

Co więcej, przed przystąpieniem do depilacji laserowej w domu upewnij się także, że nie przyjmujesz leków, które są przeciwwskazaniem do zabiegu. Są to między innymi: Ketonal, aspiryna czy Ibuprom oraz antybiotyki z metronidazolem.

Na tym jednak nie koniec! Przed depilacją laserową w domu należy odstawić niektóre zioła o właściwościach fotouczulających – mowa przede wszystkim o nagietku, skrzypie, bratku, dziurawcu, rumianku, mięcie, kminku, bergamotce czy pokrzywie.

Podobnie jest w przypadku kosmetyków – aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas depilacji laserowej w domu, upewnij się, że nie stosowałaś niedawno formuł zawierających takie substancje aktywne, jak kwasy AHA i BHA, witaminy A i C oraz retinoidy.

Jak przygotować się do depilacji laserem w domu? Wyjaśniamy krok po kroku!

Bardzo ważnym elementem jest także przygotowanie skóry do zabiegu domowej depilacji laserowej. Cały zabieg należy rozpocząć od ogolenia wybranego miejsca, najlepiej zwykłą maszynką manualną, następnie umycia go mydłem lub żelem. Nie należy stosować kremów ani balsamów przed przystąpieniem do depilacji, a na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się także opalać. Podczas depilacji wrażliwych miejsc okolic intymnych lub twarzy należy rozpocząć zabieg od najniższego poziomu, a kiedy nic złego się nie dzieje, stopniowo go zwiększać i obserwować sytuację.

Depilacja laserowa nóg w domu

Depilacja laserem – cena. Ile kosztuje ten zabieg wykonywany w domu, a ile w salonie?

Niekwestionowaną zaletą depilacji światłem w domu jest oszczędność pieniędzy. Choć za depilator laserowy trzeba zapłacić minimum 900-1000 zł, nadal będzie to koszt niższy od całego pakietu zabiegów wykonywanych w salonie kosmetycznym. W zależności od wielkości miasta i renomy salonu, za depilację laserową u kosmetyczki zapłacimy około 150zł za twarz, 300 zł za bikini i 500 zł za całe nogi.

Czy depilacja laserowa w domu boli? Sprawdź metodę na bezbolesny zabieg!

Obawiasz się, że depilacja laserowa w domu będzie bolesna i nieprzyjemna? Nic bardziej mylnego! Dzięki technologii wykorzystywanej przez tego typu urządzenia nie odczuwasz bólu, a jedynie delikatne uszczypnięcia i ciepło. W przeciwieństwie do tradycyjnych depilatorów mechanicznych, sprzęt laserowy nie ciągnie i nie wyrywa włosków, a po prostu zatrzymuje ich wzrost poprzez niszczenie mieszków włosowych, co odbywa się zupełnie bezboleśnie.

Jak długo utrzymują się efekty po depilacji laserem w domu? Dzięki tej metodzie będziesz cieszyć się gładką skóra na dłużej!

Tempo wzrostu poszczególnych włosków jest różne, dlatego pierwsze widoczne efekty depilacji laserowej widać po regularnym stosowaniu przez okres 2 miesięcy. Producenci najczęściej wskazują używanie depilatora 2 razy w miesiącu lub – przy szczególnie bujnym owłosieniu – raz na tydzień. Po upływie paru miesięcy możliwe jest zmniejszenie częstotliwości używania depilatora co około 6-8 tygodni. W rezultacie, włoski odrastają po długim czasie i są zdecydowanie cieńsze i jaśniejsze. Należy również pamiętać, że na depilację laserową lepiej reagują włoski ciemne i grube, ponieważ pochłaniają one więcej światła. Domowy laser nie jest odpowiedni dla włosów siwych, rudych i blond.

Sprawdź na Domodi.pl kosmetyki, którymi zadbasz o skórę po domowej depilacji laserem:

Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie, cena i trwałość efektów. Wszystko co musisz wiedzieć Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie, cena i trwałość efektów. Wszystko co musisz wiedzieć Eleganckie kombinezony damskie do 150 zł w  5 stylizacjach. Tanie propozycje na różne okazje Eleganckie kombinezony damskie do 150 zł w 5 stylizacjach. Tanie propozycje na różne okazje