Laserowy peeling węglowy – efekty, cena, przeciwwskazania. Wszystko, co warto wiedzieć o tym zabiegu

Laserowy peeling węglowy to zabieg, który rozprawi się z rozszerzonymi porami, trądzikiem czy pierwszymi oznakami starzenia. Nic dziwnego, że w gabinetach kosmetycznych cieszy się coraz większą popularnością. Zastanawiasz się, czy warto go wykonać? Ile zabiegów potrzeba, by uzyskać pożądany efekt? Przychodzimy z pomocą i odpowiedziami na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące topowego zabiegu Black Doll!

Laserowy peeling węglowy – efekty, cena, przeciwwskazania. Wszystko, co warto wiedzieć o tym zabiegu

Peeling węglowy laserowy – co to jest i na czym polega? Poznaj szczegóły popularnego zabiegu Black Doll

Zalety aktywnego węgla w kosmetologii są wykorzystywane od lat. Jego antybakteryjne, oczyszczające właściwości potrafią zdziałać cuda, szczególnie, gdy mamy problem z przetłuszczaniem się skóry czy uporczywym trądzikiem. Jeszcze bardziej efektywnie od kosmetyków z węglem działa laserowy peeling węglowy. Co to jest i na czym polega? To zabieg, który dogłębnie oczyszcza i pobudza skórę do regeneracji, pozostawiając ją gładką, oczyszczoną, wygładzoną i rozjaśnioną.

Laserowy peeling węglowy w salonie kosmetycznym

Peeling węglowy wykonywany w gabinetach kosmetycznych to połączenie działania maski węglowej i wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q-Switch. Wiązki światła o długości fali 1064 nm emitowane przez laser wspomagają dogłębne przenikanie cząsteczek węgla w zagłębienia skóry i stymulują komórki do odnowy. Zabieg zwany często Black Doll lub Carbon Peel trwa od 60 do 110 minut i składa się z czterech etapów

1. Przygotowanie skóry do zabiegu dokładny demakijaż. 

2. Nałożenie zawiesiny węgla na obszar poddawany zabiegowi na około 10-15 minut. W tym czasie cząsteczki substancji mogą wchłonąć w skórę, jej załamania czy rozszerzone pory. 

3. Naświetlanie promieniami lasera obszarów pokrytych maseczką z węgla. To na tym etapie przeprowadzany jest fotomechaniczny peeling, pomagający oczyścić cerę i pobudzić ją do regeneracji.

4. Chłodzenie skóry po zabiegu przy pomocy specjalnej maseczki, okładu lub kremu. 

Laserowy peeling węglowy polecany jest osobom z cerą tłustą i trądzikową, ale też z przebarwieniami czy pierwszymi oznakami starzenia. Jego dużą zaletą jest nie tylko potwierdzona pozytywnymi opiniami, niemal natychmiastowa skuteczność, ale też fakt, że jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. 

Sprawdź też, jak wykonać mikrodermabrazję w domu!

Laserowy peeling węglowy przed i po – efekty zabiegu pozytywnie Cię zaskoczą!

Podstawowe wskazania do laserowego peelingu węglowego to problem z przetłuszczaniem się cery, wypryski, krostki, rozszerzone pory, drobne zmarszczki oraz szorstka, ziemista, poszarzała skóra. Jeśli zmagasz się z którąkolwiek z dolegliwości, zabieg Black Doll może zadziałać jak magiczna różdżka. Jego działanie nieprzypadkowo wykorzystuje się jako terapię wspomagającą leczenie trądziku, stanów zapalnych, a nawet przebarwień. Jakie efekty daje laserowy peeling węglowy? 

– normalizacja wydzielania sebum i wyraźne zmniejszenie łojotoku, 

– usunięcie pryszczy, zaskórników, grudek i krostek charakterystycznych dla skóry trądzikowej, 

– zwężenie rozszerzonych porów, 

– redukcja przebarwień i zaczerwienień, 

– ujednolicenie kolorytu i rozjaśnienie cery, 

– wygładzenie drobnych zmarszczek i poprawa elastyczności skóry. 

Skóra po laserowym peelingu węglowym będzie dogłębnie oczyszczona, wyraźnie gładsza, jędrniejsza, rozjaśniona i promienna. Co więcej, efekty zabiegu zostaną z nami na dłużej!

Laserowy peeling węglowy w salonie kosmetycznym

Skutki uboczne peelingu węglowego laserem – jakie mogą wystąpić po zabiegu?

Wyraźna poprawa stanu skóry następuje już po pierwszym laserowym peelingu węglowym, ale nieuniknione są również skutki uboczne. Jakich możemy spodziewać się po zabiegu i którymi nie musimy się martwić? Naturalnym efektem węglowego peelingu laserem jest zaczerwienienie skóry. Tuż po zabiegu skóra może być też ściągnięta, a nawet lekko opuchnięta. Z kolei po kilku dobach pojawi się delikatne złuszczanie naskórka wynikające z oczyszczania węglem w trakcie zabiegu. 

Zalecenia po zabiegu – jak dbać o skórę po laserowym peelingu węglowym?

Nakładanie maski węglowej

Aby zminimalizować odczuwalność skutków ubocznych laserowego peelingu węglowego Black Doll warto odpowiednio zadbać o cerę. Jak? Zalecenia po zabiegu to przede wszystkim nakładanie na skórę dobrego >>nawilżającego kremu<< 2-3 razy dziennie. Konieczne jest także używanie kosmetyków z filtrem SPF 30-50, a najlepiej unikanie ekspozycji słonecznej przez około 2 tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu. Niewskazane będzie też korzystanie z sauny, gorących kąpieli oraz peelingów i kosmetyków na bazie alkoholu, które mogą podrażnić delikatną po laserowym peelingu węglowym skórę. 

Kto nie powinien korzystać z laserowego peelingu węglowego? Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Węglowy peeling laserowy może okazać się ratunkiem dla cery trądzikowej, tłustej czy dojrzałej, ale nie każdy powinien z niego skorzystać. Wyraźne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to przede wszystkim:

– ciąża i karmienie piersią, 

– choroby nowotworowe i niektóre schorzenia autoimmunologiczne, 

– cukrzyca, 

– epilepsja, 

– choroby skóry: łuszczyca, bielactwo,

– stany zapalne skóry, np. aktywna opryszczka, rany, 

– nadwrażliwość na światło, 

– przyjmowanie na co dzień leków i światłouczulających suplementów diety na bazie takich ziół, jak skrzyp polny, rumianek, nagietek czy dziurawiec (powinno się odstawić je co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem), 

– antybiotykoterapia (w trakcie lub tuż po przyjmowaniu antybiotyków nie powinno się wykonywać zabiegu), 

– świeża opalenizna. 

Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, przed laserowym peelingiem węglowym należy skonsultować stan swojego zdrowia i skóry z profesjonalistą. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg będzie przede wszystkim bezpieczny. 

Laserowy peeling węglowy – cena. Ile kosztuje zabieg w popularnych salonach kosmetycznych?

Zabieg Baby Doll to jedna z najskuteczniejszych metod walki z wieloma problemami skórnymi, a jego efekty są zdecydowanie warte swojej ceny. Ale ile to kosztuje? Laserowy peeling węglowy na twarz to koszt około 300 zł. Aby efekt był zadowalający i utrzymał się przez dłuższy czas zaleca się wykonanie serii zabiegów od 3 do 6 co 2-3 tygodnie. Cena ta rośnie, gdy zabieg chcemy wykonać na większej powierzchni skóry. Za peeling węglowy laserem na twarz, szyję i dekolt w popularnych gabinetach kosmetycznych zapłacimy około 350-400 zł. 

Aplikacja maski węglowej przez kosmetyczkę

Kosmetyki z węglem aktywnym – alternatywa dla laserowego peelingu węglowego. Jak działają i u kogo się sprawdzą?

Laserowy peeling węglowy to skuteczne, ale nie jedyne rozwiązanie z wykorzystaniem naturalnego surowca o wyjątkowych, kosmetycznych właściwościach. Alternatywą dla dość kosztownego zabiegu w gabinecie kosmetycznym mogą okazać się >>kosmetyki<< z węglem aktywnym, które ma w ofercie coraz więcej popularnych marek. Pierwiastek nazywany „czarnym złotem” jest często składnikiem takich produktów, jak mydła, maseczki do twarzy czy peelingi. Jeśli więc masz problem z nadmiernym wydzielaniem sebum, rozszerzonymi porami, wypryskami czy krostkami, kosmetyki, w których składzie znajdziesz Active Carbon, będą na wagę… złota! Pomogą dogłębnie oczyścić cerę, zwężyć pory, pozbyć się stanów zapalnych, zmniejszyć łojotok i przyspieszyć regenerację naskórka.

Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji cery na Domodi.pl:

Jak ubrać dziecko zimą 2022? Ciepłe i modne stylizacje dla chłopca i dziewczynki! Jak ubrać dziecko zimą 2022? Ciepłe i modne stylizacje dla chłopca i dziewczynki! Esotiq – bielizna i nie tylko. TOP 9 produktów marki, które pokochasz tak, jak redakcja Domodi.pl! Esotiq – bielizna i nie tylko. TOP 9 produktów marki, które pokochasz tak, jak redakcja Domodi.pl!