Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie, cena i trwałość efektów. Wszystko co musisz wiedzieć

Makijaż permanentny brwi od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Jest mnóstwo zalet, dla których warto się na niego zdecydować. Zanim jednak umówisz się na zabieg, warto dowiedzieć się m.in. jakie metody makijażu permanentnego brwi są dostępne na rynku, jak wygląda gojenie się i jak długo utrzymuje się efekt. Oto odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania o makijaż permanentny brwi.

Makijaż permanentny brwi – metody, gojenie, cena i trwałość efektów. Wszystko co musisz wiedzieć

Makijaż permanentny brwi – co to jest i na czym polega?

Makijaż permanentny brwi można porównać do tymczasowego tatuażu. Pod powierzchnię skóry wprowadza się odpowiedni barwnik, za pomocą igły lub specjalnego ostrza, w zależności od wybranej metody makijażu permanentnego brwi. Dzięki temu zabiegowi możesz skorygować kształt swojego łuku brwiowego, a także optycznie zagęścić brwi. Poza niezwykle pięknym efektem, zaletą jest również skrócenie czasu poświęcanego na codzienny make-up, wygoda i pewność siebie podczas wakacji czy treningów sportowych, ale i oszczędność na kosmetykach do brwi. Makijaż permanentny brwi jest też świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które na co dzień mają problem w samodzielnym regulowaniu brwi i chciałyby wyznaczyć właściwy i ładny kształt łuków brwiowych.

Ile trwa i jak wygląda makijaż permanentny brwi? 

Jeśli wybierasz się na makijaż permanentny brwi, zarezerwuj sobie około 2 godziny wolnego czasu. Długość trwania zabiegu uzależniona jest od kilku etapów. Na taką wizytę w salonie kosmetycznym składa się: wykonanie rysunku brwi, ewentualne poprawki,  wybór barwy pigmentu dopasowanego do Twojego typu urody, cery i koloru włosów, naniesienie znieczulenia w kremie na łuk brwiowy i sam proces aplikacji. Na pytanie „ile trwa makijaż permanentny brwi” nie ma jednakowej odpowiedzi, wszystko zależy od przebiegu wizyty w danym salonie. Jednak czas makijażu permanentnego brwi wynosi średnio od 1,5 do 2 godzin.

Warto też pamiętać o tym, że po około 4 tygodniach można udać się do tego samego salonu na korektę makijażu permanentnego brwi. Ta wizyta polega na utrwaleniu koloru i kształtu Twoich brwi, a także na uzupełnieniu ewentualnych ubytków.

Wskazania i przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi. Kto i kiedy może zdecydować się na ten zabieg?

Makijaż permanentny brwi, jak i wiele innych zabiegów kosmetycznych, nie może być wykonywany u wszystkich osób. Mimo, że zabieg jest bezpieczny, to wiele osób ze względu na różne przyczyny nie może się z niego skorzystać. Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi? Odpowiedzi znajdziesz w liście poniżej.

• Ciąża lub karmienie piersią
• Zakażenie wirusem HIV
• Choroby serca i krwi
• Terapia nowotworowa
• Aktywne infekcje skóry 
• Stosowanie sterydów, leków przeciwzakrzepowych i niektórych antybiotyków
• Cukrzyca
• Hemofilia
• Łuszczyca 

Jeśli nie masz żadnego z wyżej wymienionych przeciwwskazań, możesz śmiało udać się na makijaż permanentny brwi. Jest on w szczególności wskazany kobietom, które cenią sobie czas i wygodę, chcą uzyskać idealny kształt pełnych brwi, mają przerzedzone włoski w łuku brwiowym i chciałyby je wypełnić, a także kobietom po chemioterapii, terapii dermatologicznej i nadmiernej depilacji.

Makijaż permanentny brwi – metody, które powinnaś znać zanim wybierzesz się na zabieg

Istnieją różne rodzaje makijażu permanentnego brwi, które różnią się techniką wykonania i efektem, który osiągamy po zabiegu. Podpowiadamy na czym polegają i czym się różnią.

Metody makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi: metoda piórkowa (tzw. microblading)  – polega na rysowaniu włosków na skórze, które imitują te naturalne. Ta metoda sprawia, że brwi stają się gęste i wyraźne, a cały efekt jest bardzo naturalny.

Makijaż permanentny brwi: metoda pudrowa – polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę bez stopniowania koloru. Tą metodą można uzyskać zarówno wyrazisty efekt, jak i bardziej subtelny i delikatny. 

Makijaż permanentny brwi: metoda cieniowana (tzw. klasyczna) – polega na stopniowym barwieniu skóry w łuku brwiowym, kolor staje się ciemniejszy w kierunku zewnętrznym brwi. Ta metoda polecana jest paniom, które na co dzień stosują wyraźniejszy makijaż. Pozwala ona także na całkowitą zmianę naturalnego kształtu brwi. 

Makijaż permanentny brwi: ombre – polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę o różnym natężeniu. Brwi są jaśniejsze i delikatnie rozmyte u nasady i najciemniejsze na końcówce. Ta metoda pozwala na uzyskanie naturalnych i nieco instagramowych brwi. 

Makijaż permanentny brwi: metoda łączona – wiele stylistek tworzy autorskie metody makijażu permanentnego brwi, które są mieszanką różnych technik i pozwalają na uzyskanie wymarzonego efektu. Przed wyborem salonu kosmetycznego, warto przejrzeć portfolio linergistek na ich stronach internetowych lub na firmowych fanpage’ach.

Jak się goją brwi po makijażu permanentnym? Efekt zabiegu zmienia się dzień po dniu

Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu, należy stosować się do zaleceń linergistki. Gojenie po makijażu permanentnym brwi trwa około 2 tygodni, a wygląd brwi zmienia się dzień po dniu. Tuż po wykonaniu makijażu permanentnego, okolice łuków brwiowych mogą być podrażnione i zaczerwienione, ale reakcja ta powinna zniknąć do około 2-3 godzin po zabiegu. Na początku wydają się być aż do przesady intensywnie napigmentowane i bardzo wyraźnie zarysowane. Nie ma się jednak czego obawiać: z każdym dniem będą jaśnieć, a ich kolor uzyska pożądany przez nas odcień. Po około 2-3 dniach od zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć (możesz mieć wtedy wrażenie, że makijaż permanentny brwi odpada), a w miejscu pigmentacji pojawiają się niewielkie strupki. Jak już wspomnieliśmy, warto uzbroić się w cierpliwość: na efekt ostateczny musisz poczekać około 4 tygodni.

Pamiętaj, aby nie odrywać powstałych na brwiach strupków, ponieważ możesz doprowadzić do uszkodzenia makijażu permanentnego i pozostawienia na skórze blizn i przebarwień. Bądź cierpliwa i poczekaj do ich naturalnego odpadnięcia, a będziesz mogła cieszyć się pięknymi brwiami na długi czas.

Ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi? Trwałość efektów po zabiegu na Twojej skórze

Efekty po makijażu permanentnym brwi

To co najlepsze w makijażu permanentnym brwi to czas, jaki utrzymuje się na skórze. Efektem zabiegu możesz cieszyć się około 2 lata, a w wielu przypadkach czas ten wydłuża się nawet do 5 lat! Ogromny wpływ ma na to codzienna pielęgnacja, a także typ Twojej cery. Na skórze tłustej makijaż permanentny brwi będzie trzymał się zdecydowanie krócej, niż w przypadku cery suchej, ponieważ nadmierna praca gruczołów łojowych szybko „wypłukuje” pigment ze skóry. Podobny wpływ mają częste wizyty w saunie czy na siłowni - wilgotne środowisko i częste pocenie się znacznie skraca trwałość makijażu permanentnego.

W razie konieczności, warto udać się do salonu kosmetycznego, by uzupełnić barwnik. Polecamy robić to w tym samym gabinecie – linergistka będzie korzystała z tych samych produktów i będzie mieć najlepszą wiedzę odnośnie tego, jaki dokładnie odcień był wcześniej aplikowany i jaką metodą.

Warto wiedzieć: Często stosowanie kwasów i peelingów na twarz, a także wizyty kosmetyczki na zabiegach złuszczających, również przyczyniają się do skrócenia trwałości makijażu permanentnego brwi.

Czym pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Po makijażu permanentnym brwi warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w prawidłowym procesie gojenia się ran – tak, podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry, więc mówimy tutaj o ranach. Najważniejsze to skrupulatnie przestrzegać zaleceń linergistki.

• Przez kilka pierwszych dni od wykonania zabiegu unikaj opalania, a najlepiej stosuj krem z filtrem, by ochronić podrażnioną skórę przed promieniowaniem.
• Kosmetyczka zapewne zaleci Ci stosowanie intensywnie nawilżających maści. A jeśli zapomniałaś i zastanawiasz się, czym smarować brwi po makijażu permanentnym, wybierz kremy zawierające witaminę E i pantenol. 
• Nie mocz skóry poddanej zabiegowi, omijaj te partie podczas mycia twarzy (to tylko kilka dni, nic się nie stanie)
• Odpuść wyjście na trening, basen, sauny czy SPA z przyjaciółkami – więcej przyjemności sprawi Ci to wtedy, gdy proces gojenia się zakończy.

Czy makijaż permanentny brwi może się nie przyjąć? Mamy odpowiedź od linergistki

Makijaż permanentny brwi jest dość kosztownym zabiegiem, dlatego chcemy, by efekt po nim był zniewalający i utrzymywał się jak najdłużej. Niestety prawda jest taka, że czasem może się nie przyjąć, a efekt będzie niemal niewidoczny. Jakie są przyczyn tego, że makijaż permanentny brwi się nie przyjmie?

• Nieprawidłowa technika wykonania makijażu 
• Zbyt płytko umieszczony barwnik pod skórą, przez co zabarwiony naskórek zostaje szybko złuszczony podczas gojenia się
• Nieodpowiednio dobrany kolor barwnika przez kosmetyczkę 
• Niedostosowanie się do zaleceń po zabiegu (w tym zdrapywanie strupków)
• Jak już wspominaliśmy: typ skóry, wysiłek fizyczny, częste korzystanie z basenu czy sauny.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi? Poznaj cenę tego popularnego zabiegu

Cena makijażu permanentnego brwi uzależniona jest od kwalifikacji kosmetyczki,  używanych przez nią sprzętów i barwników, prestiżu i lokalizacji salonu kosmetycznego, metody wykonywanego makijażu, a także stanu Twoich brwi. Cena waha się pomiędzy 600, a 1400 zł.

Makijaż permanentny brwi

Przykładowe ceny makijażu permanentnego w salonie ze względu na metodę: 

Metoda microblading – 1300 zł 
Metoda piórkowa – 700 zł 
Metoda ombre – 1200 zł 
Metoda pudrowa – 1100 zł

Zabieg makijażu permanentnego możesz kupić w promocji na stronach w rodzaju Groupon. Nasza rada? Na makijażu permanentnym brwi nie warto oszczędzać. Pamiętaj, że efekty tego zabiegu są widoczne na Twojej twarzy, więc jeśli brwi będą wyglądały nieestetycznie ciężko będzie Ci to zatuszować, a później – skorygować. W przypadku braku Twojej satysfakcji z efektów, w grę wchodzi jedynie usuwanie barwnika za pomocą lasera. Zanim więc popełnisz błąd, poczytaj opinie o salonach kosmetycznych w Twojej okolicy, ale też zapytaj koleżanek, czy mają do polecenia konkretną kosmetyczkę do wykonania makijażu permanentnego brwi – jest duża szansa, że dzięki temu unikniesz efektów niepożądanych, pójdziesz pewniejsza na zabieg i wyjdziesz z salonu zadowolona.

Za pomocą tych kosmetyków z Domodi.pl wyczarujesz stylizację brwi jak po makijażu permanentnym!

Wybielanie zębów w domu – jak to zrobić? Najlepsze domowe sposoby na hollywoodzki uśmiech Wybielanie zębów w domu – jak to zrobić? Najlepsze domowe sposoby na hollywoodzki uśmiech Depilacja laserowa w domu – na czym polega? Poznaj domowy sposób na gładką skórę na dłużej! Depilacja laserowa w domu – na czym polega? Poznaj domowy sposób na gładką skórę na dłużej!