Jak zrobić ładne brwi? Zrób krok po kroku najmodniejsze brwi za pomocą sprawdzonych kosmetyków

Nie da się zaprzeczyć, że brwi są istotnym elementem makijażu. Nadają twarzy odpowiedniego wyrazu i tworzą ramę oczu. Często jednak są cienkie i potrzebują odpowiedniej stylizacji, a wręcz nadania nowego kształtu. Wiąże się to niekiedy z błędami w postaci przerysowanych, zbyt mocnych kresek. Jak zrobić ładne brwi i jakich kosmetyków użyć do tego celu? Sprawdź!

Jak zrobić ładne brwi? Zrób krok po kroku najmodniejsze brwi za pomocą sprawdzonych kosmetyków

Jak zrobić ładne, modne brwi? Trendy makijażowe 2021

Każda dekada ma swoje brwi. W latach 90. królowały bardzo cienkie, mocno wydepilowane i podkreślone kredką brwi. Zupełne przeciwieństwo gęstych, naturalnych łuków noszonych w latach 80. Jednak trendy są cykliczne i co jakiś czas powracają, dlatego współczesne modne brwi skłaniają się raczej ku stylistyce lat 80. Jednak są one bardziej dopracowane, ponieważ modne brwi, tzw. fluffy brows są efektem starannej stylizacji, którą umożliwiają specjalne kosmetyki do brwi. Jakie są jeszcze trendy w makijażu brwi na 2021 rok?

Modne brwi 2021 - jakie nosić?

Bushy brows - lub inaczej undone brows. Wspomniane wcześniej brwi w tym stylu charakteryzują się grubym łukiem, rosną naturalnie. Nie maluje się ich, a jedynie subtelnie depiluje i przeczesuje, ponieważ nawet nieład musi być opanowany.

Soap brows - czyli wyczesane do góry i utrwalone mydłem bądź innym kosmetykiem usztywniającym włoski tak, by przylegały do skóry. Można również znaleźć określenie fluffy brows. Brwi wyglądają naturalnie, ale dzięki stylizacji są estetyczne i tworzą wyraźną oprawę oczu.

Proste brwi - taki kształt jest pozbawiony łuku, a zewnętrzne końcówki brwi są tak rysowane lub stylizowane, by unosiły się do góry. Takie brwi dają efekt liftingu, gdyż optycznie unoszą zewnętrzne kąciki oczu i nadają spojrzeniu tajemniczości. 

Dowiedz się, na czym polega laminowanie brwi!

W internecie pojawiają się nieśmiałe, pierwsze powracające trendy na cienki brwi, takie jak dawniej nosiła Christina Aguilera. Trudno jednak powiedzieć na ten moment, czy się przyjmą w codziennym makijażu.

Ogromną popularność zyskała trwała stylizacja brwi. Dwie najpopularniejsze, to laminacja brwi, która ma trwale wygładzić i usztywnić włoski, dzięki czemu nie jest potrzebne stosowanie kosmetyków. Drugą popularną metodą jest henna brwi, która pozwala wypełnić luki i stworzyć nowy kształt, co jest szczególnie pożądane przez posiadaczki cienkich brwi. Często obie metody są ze sobą łączone.

Jakie powinny być ładne brwi? Przede wszystkim dopasowane do kształtu twarzy. Jednak nie wszystkie brwi są gęste, wyraziste i wiele kobiet nie wie jak malować cienkie brwi. Najważniejsze są dwie podstawowe zasady:

Brwi powinny mieć odpowiednią długość. Możesz ją określić za pomocą ołówka. Przyłóż jego koniec do płatka nosa tak, by jego dalsza część stykała się z zewnętrznym kącikiem oka, a koniec ołówka stykał się z brwią. Zakończenie ołówka wskazuje miejsce, do którego powinna sięgać brew. Gdy czujesz się niepewnie ze zbyt długimi brwiami, możesz zostawić krótsze, najlepiej ok. 1 cm patrząc od zewnętrznego kącika oka.

Początek brwi powinien być delikatny, cieniowany, a kolejna część brwi wyraźniej zaznaczona. Brwi możesz kształtować wedle potrzeb. Ich początek pomoże optycznie zwęzić nos - wystarczy domalować kilka włosków. Jednak z wyczuciem, by nie zrobić sobie brwi jak Frida Kahlo. 

Modne obecnie brwi rysuje się według naturalnego kształtu. Gdy posiadają wyraźny łuk, maluj zgodnie z jego naturalnym kształtem. Tak samo w przypadku brwi prostych lub delikatnie wygiętych.

Brwi dopasowane do kształtu twarzy? Może to być opcja, jednak obecne trendy stawiają na naturalny kształt. Przykładem może być aktorka Margot Robbie - jej twarz jest kwadratowa i wedle zasad powinna mieć łagodne, półokrągłe łuki. Tymczasem nosi ona swój naturalny kształt z lekkim trójkątem.

Jak zrobić brwi, by były modne i atrakcyjne? Przede wszystkim muszą być wyraźne, dlatego pierwszym krokiem jest ich wyczesanie, by ułożyć włoski, a następnie wypełnienie. Ważne jest również to, czym robić brwi. Do tego będziesz potrzebować odpowiednich kosmetyków. Pamiętaj też, że każdy produkt charakteryzuje się inną konsystencją, wymaga innej metody i daje inny efekt. Sprawdź, który z nich będzie dla ciebie najciekawszy.

Jak dobrać brwi do kształtu twarzy?

Wyczesane i wygładzone brwi za pomocą mydła lub żelu

Brwi na mydło, czyli soap brows, to absolutny trend 2020 roku, który ugruntował swoją pozycję w świecie makijażu w 2021. Metoda na mydło polega na wczesaniu w brwi mydła ruchami do góry, by postawić włoski. Efektem są utrwalone włoski, które ułożone do góry, pogrubiają brew. Gdy mydło wyschnie, brwi są nie do ruszenia i trzymają się swojego kształtu przez cały dzień. Uniesienie włosków sprawia wrażenie, jakby oczy były bardziej otwarte. Metoda ta jest bardzo popularna, ponieważ może odmłodzić twarz, odświeżyć ją, a do tego jest bardzo łatwa w stosowaniu. Do tego celu stosuje się zwykłe mydło w kostce lub specjalne mydło do brwi, które w swojej ofercie posiada m.in. marka >>Makeup Revolution<<.

Brwi na mydło, czyli soap brows, to absolutny trend 2020 roku, który ugruntował swoją pozycję w świecie makijażu w 2021. Metoda na mydło polega na wczesaniu w brwi mydła ruchami do góry, by postawić włoski. Efektem są utrwalone włoski, które ułożone do góry, pogrubiają brew. Gdy mydło wyschnie, brwi są nie do ruszenia i trzymają się swojego kształtu przez cały dzień. Uniesienie włosków sprawia wrażenie, jakby oczy były bardziej otwarte. Metoda ta jest bardzo popularna, ponieważ może odmłodzić twarz, odświeżyć ją, a do tego jest bardzo łatwa w stosowaniu. Do tego celu stosuje się zwykłe mydło w kostce lub specjalne mydło do brwi, które w swojej ofercie posiada m.in. marka >>Makeup Revolution<<.

Jak zrobić brwi na mydło?

Użyj szczoteczki do brwi i wmasuj ją delikatnie w mydło. Jeśli używasz zwykłego mydła w kostce, zmocz je wcześniej wodą. 

Zacznij od wewnętrznego końca brwi, delikatnie wyczesując brwi pionowo do góry. 

Pozostałą część brwi czesz lekko pod ukos, zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosków. Niektórzy pozostawiają brwi mocno wyczesane, z nastroszonymi końcówkami, inni nieco łagodzą łuk poprzez przeczesanie ich szczoteczką wzdłuż górnej krawędzi.

Jeśli twoje brwi są rzadkie i widać między nimi prześwity, możesz wypełnić je kolorowym kosmetykiem poprzez dorysowanie brakujących włosków. Gotowe!

W ten sam sposób jak mydło działają żele do brwi. Przypominają maskary z mniejszymi szczoteczkami. Mogą to być przezroczyste żele wykańczające nakładane np. na kredkę lub cienie, lub żele z kolorem, które nie potrzebują dodatkowego kosmetyku, gdyż same nakładają barwnik. Wybór zależy od wygody stosowania. Trzeba mieć jednak na uwadze, że żele są nieco mniej trwałe, niż mydło, za to dają łagodniejszy, bardziej naturalny efekt.

Stosując mydło lub żel do brwi, musisz pamiętać o umiarze. Kosmetyki te, nałożone w zbyt dużej ilości, mogą tworzyć grudki i plamy, które są widoczne szczególnie po wyschnięciu. Bezpiecznie jest stosować jedną porcję produktu nałożonego na szczoteczkę i dokładać go jedynie w przypadku bardzo opornych, pojedynczych włosków. Trzeba uważać, by z kosmetykiem nie wychodzić poza krawędź brwi, gdyż mydło lub żel może rozpuścić podkład i puder. Chyba że robisz brwi przed nałożeniem podkładu, to wtedy pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu obszaru wokół brwi.

Kredki - delikatny efekt zagęszczenia i formowania kształtu

Kredki do brwi to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji brwi, ponieważ jest prosta i szybka. Z jej pomocą możesz wypełnić luki między włoskami oraz nadać im kształt. Efekt, jaki uzyskasz, to wyraźne, zagęszczone brwi o miękkich krawędziach. Ich dodatkową zaletą jest ogromny wybór kolorów, co pozwala dopasować odpowiedni odcień do karnacji oraz koloru włosków. Mogą zainteresować cię kosmetyki do brwi, jakie oferują >>polskie marki<<, gdyż w swojej ofercie posiadają chłodne odcienie dopasowane do środkowoeuropejskiego typu urody.

Przy malowaniu kredką istotna jest konsystencja. Niektóre kredki do brwi są twarde i wymagają krótkiego rozrysowania, by pod wpływem ciepła skóry łatwiej się rozprowadzały. Tego typu kredki sprawdzają się przy wypełnianiu brwi i cieniowaniu kolorów. Często potrzebują dodatkowego utrwalenia, np. żelem, ale nie jest to konieczne. Występują zazwyczaj w postaci tradycyjnego ołówka do temperowania. 

Drugi typ kredek, to kredki o woskowej konsystencji. Zazwyczaj są to wykręcane, cienkie ołówki. Rysują wyraźniejsze linie, sprawdzają się przy dorysowywaniu pojedynczych włosków, choć można nimi wypełniać cały rysunek brwi. Gdy zastygną na brwiach, potrafią przetrwać długie godziny. Trzeba uważać przy stawianiu kresek, ponieważ mogą tworzyć zbyt mocne linie. Oba typy kredek posiadają specjalne szczoteczki, które służą do czesania włosków przed malowaniem oraz do wyczesywania nadmiaru produktu, gdy jest go za dużo. Jest to kolejna zaleta kredek, gdyż są plastyczne i ewentualne wpadki można łatwo usunąć.

Jak rysować brwi kredką? Instrukcja krok po kroku:

1. Po nałożeniu podkładu i pudru przeczesz włoski tak, by ułożyły się w pożądanym kształcie.

2. Namaluj kreskę wzdłuż dolnej krawędzi brwi. Nie zaczynaj kreski od samego początku, tylko kilka włosków dalej.

3. Zaznacz krótką kreską górną linię brwi, ale jedynie w miejscu zakrzywienia. Od tego miejsca stwórz kolejną kreskę tak, aby połączyła się z zewnętrznym końcem brwi.

4. Wypełnij przestrzeń między kreskami. Brew powinna być wypełniona w 2/3 długości, z wyraźniejszym zaznaczeniem zewnętrznego końca. Początek brwi pozostaw niepomalowany. Jeśli jednak chcesz go przedłużyć lub zagęścić, dorysuj jedynie 2-3 cienkie, delikatne kreski. 

5. Wyczesz szczoteczką całe brwi, kierując się od dolnej granicy w górę, lekko pod ukos. W ten sposób zmiękczysz granice, brew będzie naturalniejsza, ale pozostanie wyraźna.

6. Na koniec wyczyść obszar tuż pod brwiami. Użyj do tego niewielkiej ilości korektora oraz matowego, cielistego cienia do powiek.

Subtelne podkreślenie i wypełnienie luk za pomocą cieni do brwi

Zazwyczaj cienie do brwi polecane są osobom mniej wprawionym w makijażu. Wynika to z tego, że pudrowa konsystencja jest łatwa w aplikacji, a jednocześnie minimalizuje ryzyko błędów. W przypadku wpadek łatwo jest je usunąć za pomocą szczoteczki. Niektóre osoby korzystają ze zwykłych cieni do powiek, jednak przeważnie mają ciepłe podtony, które prezentują się niekorzystnie. Cienie dedykowane brwiom mają chłodniejsze odcienie, bardziej wpasowujące się w naturalny odcień włosków.

Cienie do brwi często występują w zestawie zawierającym szczoteczkę oraz pędzelek do aplikacji. Mogą zainteresować cię popularne >>cienie do brwi marki Benefit<<, która znana jest z wysokiej jakości kosmetyków.

Jak malować brwi cieniami? Są one idealne do zakrywania prześwitów między włoskami, do wypełniania kształtu brwi i optycznego zagęszczania. Nie wymagają precyzyjnego rysunku. W pierwszej kolejności wyczesz brwi do pożądanego kształtu. Do malowania użyj wąskiego, skośnego pędzelka, nałóż niewielką ilość kosmetyki i trzymając pędzel pionowo, wypełnij luki między brwiami, kierując się od początku brwi do końca. Im bliżej końca, tym mocniej przechylaj pędzelek. Przy końcówce skoncentruj więcej koloru, aby zaznaczyć wyraźniejszą linię. Dołóż cienia, gdy widzisz luki. Na koniec wyczesz brwi, a następnie wyczyść dolną krawędź korektorem i matowym beżem.

Rysowanie i uzupełnianie brwi za pomocą pisaka

Pisaki, w przeciwieństwie do kredek, dają mocniejszy efekt, ale służą jedynie do rysowania nowych włosków. Z tego powodu sprawdzają się u osób posiadających niezbyt gęste brwi, z dużymi prześwitami. Posiadają wygodny, filcowy aplikator, który równomiernie rozprowadza tusz. Nie służą do wypełniania brwi ani do obrysowywania ich kształtu, ponieważ tworzą mocne, ostro zakończone linie. Szybko zastygają, dlatego praca z nimi wymaga szybkości i precyzji, gdyż trudniej je usunąć, niż cień lub kredkę. Mimo wszystko warto je mieć w swojej kosmetyczce. Ciekawe pisaki znajdziesz u marki Rimmel. Niekiedy tego typu produkty występują w postaci buteleczek z cienkim pędzelkiem, jednak sprawdzą się jedynie w wprawionej we makijażu ręce.

Jak rysować brwi za pomocą pisaka? Sprawdzą się w połączeniu z mydłem lub żelem do brwi. Przed nałożeniem produktu, nadaj kształt brwiom, wyczesując je. Dopiero potem pokryj włoski kosmetykiem utrwalającym, a następnie za pomocą pisaka dorysuj krótkie włoski tam, gdzie są luki. Uważaj przy tym na ich gęstość, by nie powstała gruba plama tuszu. Rysuj, zaczynając od dołu, kierując się w górę. Pamiętaj, by końce narysowanych włosków były ostro zakończone, gdyż w ten sposób będą najbardziej naturalne. Jeśli nie zależy ci na usztywnieniu włosków, pomiń etap nakładania mydła lub żelu.

Perfekcyjny rysunek brwi za pomocą pomady

Pomada do brwi

Mimo że pomady do brwi świeciły triumfy kilka lat temu, nadal są chętnie wybieranym kosmetykiem. Czym są? To przede wszystkim gęsty krem na bazie wosku. Przechowuje się ją w słoiczkach i nakłada za pomocą skośnego pędzelka (sprawdź popularne pomady od Eveline). Z czasem, w kontakcie z powietrzem, może mieć tendencję do twardnienia, dlatego co jakiś czas warto rozpuszczać ją za pomocą specjalnych preparatów, jak np. Duraline marki Inglot.

Pomady do brwi należy nakładać precyzyjnie, ponieważ jako produkt woskowy mogą być trudne do usunięcia. Za to zapewniają efekt mocnych, zagęszczonych i gęstych brwi. Nadają spojrzeniu głębi i tworzą wyraźną oprawę oczu. Można z nim wyjeżdżać poza obszar naturalnego łuku, nadając nowy kształt, bez obawy o rozmazanie, ponieważ są bardzo trwałe. Brwi wykonane za pomocą pomady sprawdzają się przy mocnych, wyjściowych makijażach, artystycznych sesjach zdjęciowych, ale z powodzeniem można nosić je na co dzień.

Rysowanie brwi za pomocą pomady zbliżone jest do rysowania kredką. Schemat jest podobny: zaczyna się od dolnej krawędzi, następnie zaznacza łuk, łączy się go z zewnętrznym końcem, a następnie wypełnia. Praca z pomadą wymaga więcej precyzji i wprawy, jednak efekt wart jest wysiłku. Oczywiście, przed rysowaniem koniecznie jest wyczesanie włosków.

Przydatne akcesoria do stylizacji brwi

Niektóre akcesoria do brwi są niezbędne do wykonania makijażu. Z pewnością warto zaopatrzyć się w szczoteczkę do brwi, która spełnia wiele funkcji. Pomaga oczyścić brwi z nadmiaru pudru i podkładu, formuje kształt brwi oraz wyczesuje nadmiar produktu. Niektóre kredki są w nią zaopatrzone, ale mimo wszystko warto mieć osobną, sprawdzoną szczoteczkę. Do tego zaopatrz się w wąski, skośny pędzelek. Nawet jeśli obecnie używasz kredki, może przydać ci się do drobnych poprawek lub wypróbowania innych metod.

Przed malowaniem brwi wymagają depilacji, dlatego przydaje się pęseta. Może być skośna lub prosta - dobieraj ją wedle preferencji. Nawet gdy depilujesz brwi u kosmetyczki, przydaje się do usuwania pojedynczych włosków. Pęseta jednak nie zawsze uchwyci białe lub miękkie włoski, dlatego pomocny może być nożyk do depilacji brwi. Z jego pomocą usuniesz meszek, dzięki czemu kosmetyki do oczu i brwi będą wyglądały schludniej i rozprowadzą się bardziej równomiernie. Depiluj jedynie obszar pod brwią, by nie skaleczyć cienkiej skóry powieki ruchomej.

Jak nie robić brwi? Najczęściej popełniane błędy przy stylizowaniu łuków

Stylizacja brwi

Malowanie brwi może stać się niekiedy przyczyną frustracji, ponieważ bardzo łatwo popełnić błędy. Niektóre obrosły legendą i można o dużo o nich powiedzieć. Jakie są najczęstsze błędy i jak ich uniknąć?

Nieprawidłowy kształt brwi - brwi z mocno zaznaczonym początkiem lub wydepilowane tak, że początek wygląda jak kulka, podczas gdy reszta jest cienka; okrągłe brwi tzw. narysowane od szklanki; brwi o kształcie ekierki; za krótkie brwi. Takie kształty wyglądają nienaturalnie, tworzą karykaturalny efekt i mocno odcinają się od reszty twarzy. Chcąc tego uniknąć, nie depiluj górnych włosków, nie depiluj początku brwi, staraj się wyrywać włoski przy zewnętrznej części tak, by odsłonić górną, nieruchomą powiekę. Depilację wykonuj etapami, co jakiś czas oglądając całą twarz w lustrze. Jeśli nie czujesz się pewnie z pęsetą, skorzystaj z pomocy kosmetyczki.

Dorysowywanie zbyt dużej ilości włosków na początku brwi - sprawia to, że twarz wygląda na zdenerwowaną, złą, obciąża wewnętrzny kącik oczu i prezentuje się męsko. Ogranicz się do narysowania kilku włosków tak, by miały swój początek mniej więcej na wysokości skrzydełek nosa lub 2-3 milimetry bliżej środka. 

Niewłaściwy kolor - ciemne, niemal czarne brwi przytłaczają, za jasne giną w makijażu, a nieodpowiednia tonacja zbyt mocno się odcina od reszty. Staraj się dobrać kolor w dopasowany do typu urody oraz ewentualnie 2-3 tony jaśniejszy od naturalnej barwy brwi.

Zbyt duża ilość produktów - przesada w aplikacji może skutkować grudkowaniem się kosmetyków, powstawaniem plam, co wygląda niechlujnie, zwłaszcza gdy produkty zaczyna się osypywać. Pamiętaj o umiarze. Nie dociskaj produktów do skóry, staraj się o gładkie, równomierne linie. Brwi powinny być subtelnie wypełnione, ale bez oblepiania włosków.

Dziury w brwiach - prześwity sprawiają, że brwi wyglądają na niedokończone. Przed zakończeniem makijażu obejrzyj brwi pod różnym kątem, by wyłapać luki i je wypełnić. 

Ostre linie przy rysunku brwi - idealnie proste, kanciaste linie wyglądają zbyt rysunkowo, jak doczepione. Zwłaszcza gdy początki brwi są kwadratowe, jak od linijki, W makijażu brwi chodzi o naturalność, dlatego staraj się o miękkie linie i przejścia.

Sprawdź kosmetyki do stylizacji brwi na Domodi:

Siódma edycja wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto. Domodi patronem medialnym wydarzenia! Siódma edycja wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto. Domodi patronem medialnym wydarzenia! Jakie buty do różowej sukienki wybrać? Podpowiadamy! Jakie buty do różowej sukienki wybrać? Podpowiadamy!