Maseczki ochronne dla dzieci - jak zachęcić do ich noszenia? Zobacz przegląd najładniejszych modeli

Maseczka ochronna na twarz może chronić również maluchy. Jak przekonać dziecko do noszenia takiego zabezpieczenia w okresie pandemii i jaki model dziecięcej maski wybrać? Sprawdź w naszym poradniku.

Maseczki ochronne dla dzieci - jak zachęcić do ich noszenia? Zobacz przegląd najładniejszych modeli

Maseczki ochronne dla dzieci - podstawowe informacje. Czy dziecko musi nosić maseczkę?

Czy dzieci muszą nosić maseczkę ochronną na twarz? To pytanie zadaje sobie większość zaniepokojonych pandemią rodziców. Spokojnie, już wyjaśniamy: 16. kwietnia wprowadzono w Polsce obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, ale od tego przepisu są wyjątki. Nie dotyczy on osób, które z powodu stanu zdrowia czy niepełnosprawności intelektualnej nie mogą nosić masek, a także dzieci do 4. roku życia. Jak przekonują pediatrzy, w przypadku najmłodszych najlepszym rozwiązaniem jest po prostu domowa izolacja i unikanie zbiorowisk.

Rodzaje maseczek ochronnych i antywirusowych - jaką maseczkę na twarz kupić?

W przypadku dzieci, które potrafią samodzielnie korzystać ze środków ochrony osobistej, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, jak pociecha wkłada i zdejmuje maskę. Warto pamiętać, że tylko prawidłowe użytkowanie masek ochronnych pozwoli zabezpieczyć się w zadowalającym stopniu. Sprawdź wszystkie informacje w naszym >>poradniku z instrukcją użytkowania masek przeciwwirusowych<< i pokaż dziecku, jak powinno obchodzić się ze swoją dziecięcą maseczką przeciwwirusową.

Jak przekonać dziecko do noszenia maseczki?

Maseczka ochronna na twarz w przypadku dzieci powyżej 4. roku życia jest obowiązkowa w przestrzeni publicznej. Jak przekonać do jej noszenia, skoro wiadomo, że maluchy grymaszą nawet przy wkładaniu czapki, szalika czy rękawiczek? Najważniejsza jest szczera i rzeczowa rozmowa z pociechą dotycząca epidemii koronawirusa. Nie ma potrzeby straszyć kilkulatka, ale powinien wiedzieć, że w powietrzu może znajdować się wirus, a maska ochronna na twarz zmniejsza ryzyko “złapania” go i zachorowania. 

Z pomocą może przyjść sam design maseczek ochronnych dla dzieci. Kolorowe, z zabawnymi nadrukami, miłe w dotyku, pozwolą zaprzyjaźnić się milusińskim z nową “ozdobą” i zaakceptować ją jako część ubioru.

Jaką maseczkę wybrać - jednorazową czy bawełnianą wielokrotnego użytku?

Zastanawiasz się, czy wybrać wielorazową maskę na twarz dla dziecka czy tę, która może służyć tylko raz? Podobnie jak w przypadku dorosłych, wszystko zależy od tego, jaką funkcję ma spełniać takie zabezpieczenie. Jednorazowe maseczki higieniczne są świetne na krótkie wizyty poza domem, takie jak spacer z psem czy niezbędne zakupy.

Jak uszyć maseczkę ochronną - prosta instrukcja dla każdego.

Na pewno warto zainwestować również w maseczki wielorazowe bawełniane, które mogą służyć zdecydowanie dłużej i stanowić lepsze zabezpieczenie. Muszą być jednak wykonane z bezpiecznych materiałów (100% bawełny, najlepiej certyfikowanej, ekologicznej, pozbawionej toksycznych domieszek) i pielęgnowane zgodnie z wytycznymi, opisanymi przez nas w >>artykule poświęconym praniu i dezynfekcji masek przeciwwirusowych<<. Pamiętaj, żeby zawsze dawać swoich podopiecznym dobry przykład, prawidłowo użytkując wielorazową maskę, nie dotykając jej bez potrzeby i wrzucając do prania lub wkładając do zamykanej foliowej torebki natychmiast po przyjściu do mieszkania.

Przegląd najładniejszych maseczek ochronnych dla dzieci

W ofercie Domodi znajdziesz estetycznie wykonane maseczki na twarz dla dzieci, odznaczające się wyjątkowo stylowym i wpadającym w oko wzornictwem. Kreskówkowe motywy dla kilkuletniego urwisa albo stylowe groszki dla małej księżniczki sprawią, że ochrona przed koronawirusem zyska znamiona dobrej zabawy. Zobacz najciekawsze modele dziecięcych masek przeciwwirusowych, jakie możesz u nas znaleźć!

Trening w Twoim stylu z Zalando - #TogetherIamStrong Trening w Twoim stylu z Zalando - #TogetherIamStrong Idealna sukienka na poprawiny dla panny młodej Idealna sukienka na poprawiny dla panny młodej