Kraciaste ubrania

W tym jak i poprzednim sezonie mocną tendencją w modzie jest krata. Ten wzór nosimy w eleganckich jak i młodzieżowych grungowych zestawieniach. Modna jest klasyczna, szkocka krata, ale również różne wydanie szachownicy oraz kraty vichy. Na światowych wybiegach ten motyw pojawił się u wielu projektantów. Nam najbardziej przypadła do gustu krata w wydaniu Simone Rocha.

Kraciaste ubrania

W tym jak i poprzednim sezonie mocną tendencją w modzie jest krata. Ten wzór nosimy w eleganckich jak i młodzieżowych grungowych zestawieniach. Modna jest klasyczna, szkocka krata, ale również różne wydanie szachownicy oraz kraty vichy. 

Na światowych wybiegach ten motyw pojawił się u wielu projektantów. Nam najbardziej przypadła do gustu krata w wydaniu Simone Rocha. Tutaj szkocka krata prezentuje się w wydaniu bardziej dziewczęcym. W projektach możemy zauważyć dużo inspiracji stylem romantycznym. Falbanki na rękawach, na linii biustu oraz baskinki, dodają bardzo kobiecego wydźwięku temu motywowi. Ralph Lauren łączy kratę z nordyckim wzorem, co nadaje stylizacji bardzo zimowego, mroźnego charakteru. Vivienne Westwood w kolejnej kolekcji zaprezentowala bardziej eleganckie wydanie kraty. Tommy Hilfiger prezentuje bardzo ciepłą kolekcję. Po zobaczeniu pokazu, pierwszym skojarzeniem jest zimowy wypad na narty. Tutaj kratę możemy zobaczyć w towarzystwie wełnianych czapek. Projektant zaprezentował kraciaste, kaszmirowe sweterki, oversizowe sukienki, płaszcze oraz kurtki. Najbardziej stonowane wydanie tego motywu możemy zaobserwować na pokazie Very Wang, która wybrała różne odcienie szarości oraz czerni, aby zaprezentować kraciaste ołówkowe spódnice, sukienki, płaszcze oraz kobiece garnitury.

Nasza stylistka Monika Mia Grelewicz, przygotowała dla was najciekawsze propozycje ubrań w kratę, które znajdziecie w Domodi.pl

Stylizacje na Boże Narodzenie Stylizacje na Boże Narodzenie Modne torebki na zimę 2014/15 Modne torebki na zimę 2014/15